440 Shares 3462 views

Artykuł w gazecie. Jak napisać artykuł w gazecie szkolnej?

Interesujące jest to, aby przeczytać w gazecie o wydarzeniu, które widział? Oczywiście. A jeśli chcesz porozmawiać o czymś, co jak na razie nikt nie wie? Jest to całkiem możliwe. Tylko trzeba znać i przestrzegać pewnych zasad. Co? Czytaj dalej.

Co to jest dziennikarstwo?

Jeden z najstarszych zawodów w ludzkiej cywilizacji uważana dziennikarstwo. Po długim czasie, ludzie chcą rozmawiać ze sobą o wydarzeniach oni świadkami zaczął ludzie, z którymi spotkaliśmy się, i wiele innych. Ale nie każdy nadano talent prostym językiem opisać done, powiedz nam o naturze i działania, krytykować lub działać na celu zwrócenie uwagi na problem.

Dziennikarz, korespondent musi być w temacie. Jeśli rozumiesz technologię – praca w wiadomościach gatunku tech i przeglądów. Czy dusza do wydarzeń kulturalnych – zostań donosicielem lub krytyk na wiadomościach kulturowego. Chcesz walczyć z przestępczością – zostań dziennikarzem przestępcą.

Najważniejsze – należy pamiętać, że dziennikarz nie jest tylko uprawniony, lecz obowiązek. I przykazanie „nie szkodzić” odnosi się również do tego, ponieważ nieprawidłowe lub fałszywe słowo ma zdolność do zabijania nie jest gorszy od kul. I lekkomyślny i nieprawdziwe artykuł w gazecie może sparaliżować czyjeś życie.

Zapoznać się z informacjami w ramach polityki publikacji

Uczniowie lub studenci szukający dla siebie i swojego powołania w zawodzie, postanowił spróbować swoich sił w dziennikarstwie, musimy najpierw poznać i zrozumieć strukturę publikacji, z którymi będą współpracować. Po tym wszystkim, tylko dlatego, że artykuł w jednym pomieszczeniu nie wydał. Napisać notatkę w gazecie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Musimy jasno określić, czy informacja jest odpowiednia, chcesz przesłać do gazety, jej tematycznej ostrości. Zastanawiam się, czy jest to czytelnik, czy to ze stylem publikacji samo. Wszakże sama notatka w gazecie nic nie znaczy. Powinno być dobrze poinformowany, atrakcyjna i, oczywiście, zawierać dokładne informacje.

Powinno być dobrze, aby wiedzieć, co piszesz, aby obserwować styl publikacji i przedstawiania informacji tak, że redaktor zatwierdziła go. Artykuł w gazecie na temat, który jest ciekawy, ma duże szanse na miejsce, to jest prawdopodobne, a na pierwszej stronie.

Wybór tematów do notatek

Przy wyborze tematu na notach nie jest pożądane, aby start na własnych pragnień i zainteresowań czytelników tej publikacji. Można, oczywiście, w gazecie, obejmujące życie miasta lub instytucji, spróbuj umieścić informacje na temat nowych odmian ziemniaka opracowanych przez tubylców z Wyspy Wielkanocnej. Ale potencjalni czytelnicy niniejszej publikacji będzie interesująca, aby dowiedzieć się o wydarzeniach, które miały miejsce w mieście lub w instytucie, który ma powiedzieć i notatki w gazecie.

Problem wyboru tematu jest nie tylko początkujących dziennikarzy. Nawet czcigodni dziennikarzy o tę kwestię bardzo poważnie. Dla prasy, nie wyznają żadnej konkretnej motyw i jest przeznaczony dla szerokiego kręgu czytelników, pożądanych tematów związanych z życiem lokalnej, lokalnych spraw i wydarzeń.

Zwłaszcza szkoły dziennikarstwa

gazeta szkoły – to jest jak lustro życia instytucji. należy zastanowić się nie tylko wygranej informacje o liczbie standouts w dowolnej 5 „B”, ale także problemów napotykanych przez nauczycieli i uczniów. W związku z tym artykuł w gazetce szkolnej powinny być napisane z uwzględnieniem popytu i zdolność do wpływania na temat podniesiony na poprawę środowiska szkolnego, warunków życia i proces uczenia się.

Jeśli piszesz, że ktoś gdzieś nie chcą się uczyć, aby uczestniczyć w życiu społecznym szkoły lub ciągnie warkocze dziewcząt, artykuł w gazecie nie można nazwać A oferuje 10-minutowe. Będzie to plotki, które w żaden sposób nie może wpływać na problem.

Artykuł w gazecie powinien zawierać jasno sformułowane informacje: kto, kiedy, w celu określenia problemu i jego wpływ na życie społeczne i relacje między uczniami i nauczycielami. Dokładność i obecność osoby w artykule tworzy wokół niego odpowiednią opinię.

Generalnie, przed usiąść na notatki, szkoła powiedział musisz zdecydować się na swoim gatunku. Czy to jest konstruktywna krytyka, czy opis zdarzeń z przeszłości. Być może widok z istniejących problemów lub sugestii dotyczących radzenia sobie z nimi. Pożądane jest, aby opisać wydarzenia, do których był. Najważniejsze jest to, aby nie krytykować nikogo bezkrytycznie i utrzymać obiektywizm.