369 Shares 7824 views

Henna do włosów. Piękny kolor i zdrowy wygląd

Większość kobiet ryzykują swoje piękne włosy, umieszczając je barwienia farb. Kto boi się procedury, ponieważ chemikalia niekorzystnie wpływa na strukturę włosa. Czasami jednak chcesz zmienić. Potem może przyjść z pomocą henny na włosach. Instrument ten jest bardzo stary i ma możliwość nie tylko farbować włosy, ale również do opieki nad nimi, aby odzyskać i leczyć.

Henna – naturalny barwnik, który jest wykonany z lawsonit liści. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolor henny w jego zakupu. Świeża kompozycja zawsze ma żółto-zielony odcień. Ale kiedy już się henna na czerwono, oznacza to, że jest stary i lepiej go nie używać.

Henna do włosów. korzyść

Wiele przydatnych komponentów dla włosów i skóry głowy zawiera henna. Przede wszystkim dotyczy to taniny. Przyczyniają się one również na fakt, że włosy uzyskać naturalny połysk i zdrowy wygląd. Między innymi, stają się silniejsze.

Użyj tej metody malowania jest najlepsze dla naturalnego, brązowe włosy. Oczywiście, blondynki i może używać henny, ale bezbarwny. Ma również pozytywny wpływ na skórę głowy i włosy, a także kolor. Nawiasem mówiąc, brązowych włosach kobiety mogą kupić bardzo ładny kolor, który nie ma żadnego jeden profesjonalny salon kosmetyczny, jeżeli substancja jest stosowana jako henna do włosów. Odcienie włączyć czerwonawy, ale bardzo zróżnicowana. I zależą jednocześnie od naturalnego koloru włosów.

Istnieje sporo istotny pozytywny wpływ, że henna:

  • przywraca i leczy skórę głowy;
  • usuwa łupież;
  • To sprawia, że włosy grube, mocne;
  • To nie powoduje reakcji alergicznej;
  • Wreszcie, henna jest bardzo przystępne w jego charakterystyce cen.

Henna do włosów. negatywne aspekty?

Główną wadą jest to, że henna pierwsza warstwa farby, nikt nie może przewidzieć, co zmieni kolor. Chodzi o to, że wszystkie włosy henna postrzegana bardzo indywidualnie. Użyj pełnego farby nie może wystąpić więcej niż raz na 2 miesiące.

Henna w proszku nie wnika w strukturę włosa. Jednak kolor po farbowaniu substancji pozostaje przez długi czas. Ale chemiczny farby farba henna niemożliwe. Następnie trzeba poczekać na samym naturalnych włosów znacząco rosną z powrotem.

Henna do włosów. ubarwienie

Do barwienia powinny być zarezerwowane wyłącznie świeże henna proszek. Dziś można kupić naturalne farby, uprawiane w Afryce, Ameryce, Iranu czy nawet w Australii. Nie ważne gdzie henna przyjechał. Najważniejsze – malować włosy prawidłowo.

Trzeba wziąć henna, rękawice, dziecko, kapelusz, krem stary ręcznik i szczoteczkę. Proszek miesza się z wodą do swoistego zawiesiny. To zabarwienie nasycony, możliwe jest dodanie do mieszaniny olejku (kilka kropli).

Przed rozpoczęciem farbowanie włosów, trzeba w znacznym stopniu chronić wszystkie ubrania. Po tym wszystkim, w żaden sposób nie da się zmyć hennę. Ale skóra na skraju wzrostu włosów należy umieścić balsam dziecka, aby chronić skórę przed barwieniem.

Henna należy stosować tylko na czyste, świeżo umyte włosy. Muszą być również mokre. Gdy mieszanina jest nakładana na włosy powinny nosić kapelusz. Trzeba owinąć ręcznikiem na czubku głowy.

Dla dziewczynek z blond włosy utrzymywanie henna nie powinien być dłuższy niż 10 minut. Brunetki musieli poczekać znacznie dłużej – co najmniej 2 godziny. Mieszaninę pralnicza powinna być czysta woda. korzystać nie potrzeba żadnego szamponu. Ale jeśli będzie zbyt jasny kolor, a następnie poprawić sytuację pomoże olej roślinny. Warto trochę rozgrzać i przez kilka minut na włosy. Następnie jest suszarka do wysuszenia i przemyć gorącą wodą przy użyciu mydła lub szamponu.