573 Shares 3448 views

Filmy z Billym Zane. Biografia aktorki

Filmy z Billym Zane są doskonałym wyborem dla widzów, którzy szukają fascynującego filmu do obejrzenia. Aktor nigdy nie mieszkał w jednym gatunku, można go oglądać w dramatach, thrillery, komedie, fantastyczne zdjęcia. Najbardziej udana rola Zeynu złoczyńców, ale nie zła gwiazda copes iz obrazami dobrego faceta. Co jest znane o twórczych osiągnięciach i życiu Billy?

Aktor Billy Zane: biografia gwiazdy. Rodzina, dzieciństwo

Słynna osoba urodziła się w Chicago, w lutym 1966 roku było radosne wydarzenie. Aktor Billy Zane urodził się w rodzinie, która nie miała nic wspólnego ze światem kinowym, rodzice byli lekarzami, nawet zanim urodził się synom z Grecji. Po tym ruchu matka i ojciec opuścili nazwę Zanetakos, odkrywając, że nazwisko rodziny Zane jest bardziej znane mieszkańcom Chicago. Jednak nie tylko Billy wybrał twórcze zawody, ale także starsza siostra udało mu się stać się gwiazdą amerykańskiego kina.

Legenda rodziny mówi, że chłopak postanowił zostać aktorem jako dziecko. Po raz pierwszy zainteresowanie tym zawodem obudziło się w nim dzięki obozie letnim, gdzie dzieci uczono podstawy działania. Wiadomo, że Billy miał wadę mowy, ale dziecko z powodzeniem go sprzedało. Po ukończeniu studiów mieszkał jakiś czas w Szwajcarii, pojmując sztukę dramatu w jednej z lokalnych uczelni.

Debiut w kinie

Czy film Billy Zane mógł się po raz pierwszy poznać? "Powrót do przyszłości" – obraz, który stał się debiutem młodego człowieka. W Stanach Zjednoczonych początkujący aktor zaczął aktywnie uczestniczyć w różnych castingach, starając się odgrywać rolę. Jego wysiłki zostały ukoronowane sukcesem w 1985 roku. Wtedy Billy dostał rolę Matcha, jego bohaterem są przyjaciele z jednym z kluczowych bohaterów "Back to the Future" – złoczyńca Biff Tannen.

Jak wiadomo, film był tak popularny wśród publiczności, że postanowiono wycofać kontynuację fantastycznej historii poświęconej podróżowaniu w czasie. Billy został zaproszony do obrazu "Powrót do przyszłości 2".

Pierwsze sukcesy

Jakie są pierwsze filmy z Billym Zane wartymi obejrzenia? Aktor zagrał niewielką rolę w filmie "Critters", który został wydany w 1986 roku. W tej opowieści o uroczych potworach uosabiał wizerunek Steve'a Elliotta.

W 1989 roku aktor początkujący zagrał jedną z głównych ról w dramacie "The Dead Whirlpool", dzieląc zestaw z Nicole Kidman. W tym thrillerze uosabiał obraz postaci, który pojawia się przed publicznością jako dzielny ratownik, pomagając małżeństwom przetrwać burzę. Jednak stopniowo historia zaczyna przypominać krwawy dramat, a bohater Billy – wykazujący oznaki szaleństwa. Krytycy byli zachwyceni grą Zane w tej fabrycznie zapakowanej taśmie.

Rola lat 90

Jakie seriale i filmy z Billy'm Zaneem ujrzały światło na początku lat dziewięćdziesiątych? Nie da się zanalizować żywego wizerunku utalentowanego aktora stworzonego w mistycznym projekcie telewizyjnym "Twin Peaks", który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Grał młodego młodego miliardera Johna Wheelera, którego moralne zasady pozostawiają wiele do życzenia. Jego postać uwodzi córkę przyjaciela. W "Twin Pix" Zane otrzymał trochę czasu na ekranie, ale wystarczyło, że aktor zaczął otrzymywać paczki listów z miłosierdziami ze strony fanów.

Nie można nie wspomnieć o obrazie "Orlando", który stał się debiutem dla Sally Porter. Spisek taśmy został zapożyczony z pracy słynnej pisarki Virginia Woolf. Billy pojawił się w jedynym epizodzie tego historycznego dramatu, ale jego rola była nieusuwalna na widowni.

Zasługuje na uwagę i wydany w 1992 roku, thriller "Snajper". Billy Zane w tym pełnym akcji obrazie z elementami thrilleru uosabiał obraz jednego z strzelców. Jego postać staje się trudnym zadaniem – przeniknąć do bazy kolumbijskiego gangu przestępczego, który sprzedaje narkotyki, które znajduje się w dżungli Ameryki Środkowej. Jego głównym zadaniem jest likwidacja przywódcy gangów.

Gwiezdna godzina

Dopiero w 1997 roku zdobył status gwiazdorskiego gwiazdora Billy'ego Zane'a. Biografia aktora pokazuje, że chwała przyszła do niego dzięki strzelanemu na obrazie "Titanic", który jest pomysłem Jamesa Camerona. Dramat opowiada o miłości arystokratów i włóczęgów, których losy przypadkowo splątane są na pokładzie luksusowej wykładziny, która w historii przeszła na zawsze.

Co ciekawe, Zane dostał rolę głównego negatywnego bohatera tej historii. Wcielał w to wizerunek pana młodego bohatera. Billy wspaniale udało się zagrać tchórzliwą i oburzającą przeklętą Hockley, która niemal stara się trzymać oblubienicy obok siebie, zatruwając życie głównych bohaterów na różne sposoby. Ta trudna rola dała aktorowi nie tylko armię fanów, ale także nominację do nagrody MTV w kategorii "Najlepszy złoczyńca roku".

Co ciekawe, podczas kręcenia filmu w Titanica, Zane zmusił się do używania okładki perukowej, ukrywając się dzięki śladom wcześniejszego łysienia. Nie zabraniało to aktora z listy najbardziej atrakcyjnych mężczyzn z 2001 roku.

Billy Zane jest teraz

Niestety, filmy z Billy'm Zane są obecnie mniej atrakcyjne dla widzów. W nowym stuleciu zainteresowanie aktorem zaczęło stopniowo zanikać, liczba fanów została znacząco zredukowana. Oczywiście gwiazda "Titanic" nadal aktywnie działa w serialach i filmach, ale jakość taśm, na którą jest zaproszony, jest coraz niższa. Powtarzanie sukcesu "Titanica" nie mogło mieć żadnego projektu z jego udziałem.

"Martwe ryby", "Bloodrace", "Agent cudzoziemców", "Agent Dragonfly" – najbardziej znana taśma, która w ostatnich latach zagrała Billy'ego Zane'a. Filmy z jego udziałem, również warte uwagi: "Sex for survival", "Pamięć", "Doskonały azyl". Fani będą mogli zobaczyć gwiazdę w programie telewizyjnym "Charmed", a Zane brał udział w kręceniu kilku serii.

Kierownictwo

Billy Zane, którego filmy i biografia są omawiane w tym artykule, zdołały przetestować jego siłę jako reżysera. Pierwszym doświadczeniem dla niego był projekt telewizyjny "Stop for a minute", kilka odcinków, z których aktora startował w 2001 roku. Działał także jako reżyser, pracując nad francusko-szwedzkim bojownikiem "The Big Kiss", który przedstawił sądowi widza w 2004 roku, budżet taśmy wynosi około 11 milionów euro. Ciekawe, że na tym obrazie pojawia się Billy i jako artysta jednej z kluczowych ról.

Życie za kulisami

Pod koniec ubiegłego wieku filmy z Billym Zane cieszyły się ogromną popularnością. Nic dziwnego, że dziennikarze nie zostawili palącego przystojnego mężczyzny, nieustannie wyjaśniając plotki i fakty dotyczące jego osobistego życia. Aktor został przypisany do romantycznych relacji z wieloma znanymi aktorkami, ale plotki w większości przypadków nie znalazły potwierdzenia.

Wiadomo, że w 1989 roku Zane poślubiła aktorkę Lisa Collins. Jednak już w 1995 roku wiadomo o separacji pięknej pary. Wkrótce Billy spotkał się z Chilean Leonor Varela przez jakiś czas, ale zostawił dziewczynę, zanim się ożenię. Podczas kręcenia filmu "Sex for survival", gwiazda Titanica zakochała się w kolegi na planie. On i model Kelly Brook spędzili cztery lata razem, a potem postanowili się rozstać.

Jedyną córką gwiazdy był model Candice Neil, Katerina urodził się w 2011 roku. Zane jest odpowiedzialny za rolę "niedzielnego Papieża", ale nigdy nie ożenił się z matką matki. W tej chwili aktor jest wolny.