706 Shares 1991 views

"Mrija" AN-225. Opinie, dane techniczne, zdjęcia. Ciężki samolot transportowy

Samolot An-225 „Mriya”, które znajdują się pod zdjęciem, jest najbardziej ciężkich płaszczyzny wszystko, co kiedykolwiek poleciał w powietrzu. Największą jego masy startowej wynosi 640 ton. Tworzenie modelu było spowodowane potrzebą zbudowania systemu transportu lotniczego dla potrzeb niezbędnych do realizacji projektu radzieckiego statku kosmicznego wielokrotnego użytku „Buran”. Należy zauważyć, że w momencie, gdy samolot znajduje się tylko jedna kopia. Wszystko to i więcej zostaną omówione szczegółowo poniżej.

Aby zaprojektować

W połowie 1988 roku Związek Radziecki, rząd zlecił projekt Antonow biuro rozwijać projekt i zbudować nowy samolot. Podstawowym wymogiem, który został podniesiony do niego, będzie mógł przewozić statek kosmiczny „Buran”. Ponadto, statek powietrzny jest przeznaczony do stosowania w tej dziedzinie działalności jako samolotu transportowego, który byłby należny mu wykonywać transport dużych urządzeń dla ropy naftowej, budownictwa i górnictwa.

poprzednik

Oprócz wszystkich innych wymagań, przed projektantami miał za zadanie w jak największym stopniu do zmniejszenia kosztów nowych samolotów. Ponadto konieczne zminimalizowanie czasu jego budowy. W związku z tym postanowili oprzeć konstrukcję, jak również podstawowe jednostki i komponenty w innych dużych modeli – AN-124 „Ruslan”. Należy zauważyć, że w tym czasie na pewno na szczycie listy „najlepszych ukraińskich samolotów” (naczynie zdjęcie poniżej).

Jego pierwszy lot to wkładka wykonana pod koniec 1982 roku. Jego właściwości transportowe były jednymi z najlepszych na świecie. Jaskrawym dowodem jest fakt, że po pojawieniu się „Rusłan” Niektóre świecie firm przemysłu lotniczego zaczęły aktywnie udoskonalić swój statek transportu lotniczego. Odnosi się to także do Amerykanów, którzy pilnie poprawić swój projekt „Lockheed” – C-5A „Galaxy”.

Wstępne badania wykazały, że ciężki samolot transportowy na takich wskaźnikach jak nośności, mógł nosić znamiona nie tylko system „Buran”, a nawet tlen i wodór zbiorniki rakiety „Energia” w zadokowany państwa. Z drugiej strony, ze względu na jego pióra ogona odnokilevym zewnętrzny transport taborem stało się niemożliwe.

Najważniejsze zmiany

Projektanci zmienili na „Mriya” konstrukcji skrzydła. W związku z dodaniem dodatkowych odcinków centrum wzrosła ich tempa. Konstrukcja dla wierzchowców skrzydło na pylony jest taka sama, ale ich liczba wzrosła do sześciu. Jeśli wielkość kadłuba przekroju poprzecznym, w porównaniu z poprzednim modyfikacji pozostała taka sama, całkowita długość kadłuba zwiększona. W celu zmniejszenia ciężaru, podjęto decyzję o eliminacji tylnej klapy ładunkowej ze wszystkich urządzeń przeznaczonych do załadunku i rozładunku. Aby uzyskać dostęp do przestrzeni bagażowej z nosa wzrasta okrętowych. W sumie, otwierania lub zamykania rampy zajmuje około dziesięciu minut. Do modelu „Ruslan” powstała pięć oddzielnych stojaków z kołami bliźniaczymi, które były podstawą do podwozia w An-225 zwiększył ich liczbę do siedmiu. Opierzenie możliwość transportu towarów poza organizmem przeprowadzono dwu- kil.

prezentacja

AN-225 "Mriya" został przedstawiony Radzieckiego publicznego Generalnego Projektanta z Antonov biura, PV Balabuevym, 30 listopada 1988 r. Jednocześnie inżynierowie pierwszy samolot przewrócił się z montowni. Kilka dni później maszyna wykona swoje pierwsze manewry na lotnisku fabrycznym, a mianowicie prowadzony z prędkością do 200 km / h, odwraca się i wspina przedniej zębatki podwozie. 01 lutego 1989 na lotnisku „Boryspol” został po raz pierwszy pokazany na zagranicznych ekspertów i dziennikarzy.

Pierwszy startu

Początkowo projektanci planował zadebiutują w powietrzu startu 20 grudnia 1988. Jednakże, z powodu złych warunków atmosferycznych (silny wiatr i niskie chmury) To wydarzenie zostało przełożone. To samo następnego dnia. Mimo to, po okresie przygotowań do 950 metrów, łódź łatwo nad ziemią i zacząć się wspinać. lot najpierw wykładzinę trwało 1 godzinę, 14 minut. Główną rzeczą, która określi, kiedy to konstruktorzy AN-225 „Mriya” – cechy systemu zarządzania statek, jak również dokładność i niezawodność funkcjonowania urządzeń pokładowych. Ponadto inżynierowie musieli udoskonalić aerodynamiczne korekty maszyn. Opierając się na wynikach lotu, doszli do wniosku, że wszystkie systemy i komponenty działają w pełnej zgodzie z obliczonych danych. 28 grudnia 1988 samolot przeprowadzono kolejny lot wyboru.

dokumentacja

W dniu 22 marca 1989 był bardzo nietypowy rozkładowy lot samolotu „Mriya” (An-225). Charakterystyka techniczna liniowej podane wszystkie przesłanki, aby złamać kilka rekordów świata. W ramach przygotowań do tej imprezy aktywnie zaangażowany wielu ekspertów – testerów, projektantów, techników, inżynierów i pilotów. Po zważeniu towaru Komisja, która ważyła 156.3 ton, paliwo wypełniające otwory były uszczelnione. Następnie statek bez problemów poszybował w powietrze, a po 45 minut, a następnie pomyślnie wylądował. Podczas tego krótkiego okresu czasu AN-225 „Mriya” złamał 110 rekordów świata. Poprzednie osiągnięcie amerykańskiej „Boeing 747-400” W takich wskaźników jak: maksymalna masa startowa została przekroczona aż o 104 ton. Opinie Eksperci zeznał, że An-225 czeka na wielką i świetlaną przyszłość.

Wydajność z głównych celów

Cokolwiek to było, ustawienie World Records to nie było głównym celem w budowie nowych elementów. Jak już wspomniano powyżej, zanim samolot zewnętrzna celem było transportować kompleksu kosmicznego „Buran”. Jego pierwszy lot z takim ciężarem na „Wstecz” liner wykonany 13 maja 1989, kiedy to wydana do kosmodromu „Bajkonur”. Załoga, kierowana przez A. Galunenkom, w stanie zweryfikować manewrowość statku z „Buran” na pokładzie, jak również do pomiaru zużycia paliwa i prędkości lotu w różnych warunkach. Dziesięć dni później, że samolot odbywa powo lotu na trasie „Baikonur-Kijów”. Odległość 2700 km w tym przypadku został przezwyciężony przez 4 godziny i 25 minut. Zdjęcia z największych samolotów świata z „Buran” na pokładzie znajduje się poniżej.

Pierwszy lot komercyjny

Debiutancki lot komercyjny z An-225 podjęła w maju 1990 roku. Następnie samolot perevoz specjalny ciągnik „T-800” (waży ponad 100 ton) z Czelabińska Jakucji. Po wylądowaniu na lotnisku, natychmiast dostał się do środowiska tłum vostorzhonnoy. Należy zauważyć, że ta wyprawa była daleko od przypadkowa. To było wielkie znaczenie nie tylko dla gospodarki narodowej, prowadzona w celu weryfikacji zdolności samolotu transportowego w tak trudnych warunkach, zarówno w Arktyce. Według wyników projektantów odbył szereg przydatnych badań i wyciągnąć cenne wnioski.

Kluczowe cechy

Jedną z głównych zalet „Mriya” samolotów (AN-225) – specyfikacji technicznych, danych lotu. Wkładka jest wyposażona w sześć silników turboodrzutowych, które nazywane są D-18T. Masa każdego z nich przekracza znaku czterech ton. Ich łączny nacisk równy 1377 kN, co jest bez precedensu do tej wartości. Podczas startu, każdy z nich posiada wyjście, czyli 12 500 koni mechanicznych. Rozpiętość skrzydeł w samolocie jest 88.4 metrów, a powierzchnia – 905 metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o wielkość, długość i wysokość jest równa 84 i 18,1 m, odpowiednio.

AN-225 prędkość przelotową jest ustawiony na około 850 km / h. Pod warunkiem pełnej napełnić zbiornik cysterny paliwowe jest w stanie pokonać 15 tysięcy kilometrów w pustym stanie, i 4,5 tysięcy kilometrów z maksymalnym obciążeniem. samolot ładowność wynosiła 250 ton. Jednocześnie jest on w stanie wykonywać loty na wysokość 11.000 metrów. W odniesieniu do wymogów dotyczących pasa, jej długość powinna być minimum 3 km. Zużycie paliwa w maszynie jest prawie 16 ton na godzinę (zakładając działanie lotu z prędkością przelotową i pełnym obciążeniu).

możliwości

Samolot jest zdolny do bezpośredniego wewnątrzwspólnotowego transportu towarów, którego waga wynosi do 200 ton oraz międzykontynentalnych obciążeń transportowych do 150 ton. Na zewnątrz kadłuba samolotu można przewozić bardzo dużych przedmiotów, które ważą nawet do 200 ton. Komora ładunkowa jest An-225 jest bardzo przestronny. W szczególności, bez problemów wewnątrz kadłuba 16 samolotów pomieścić uniwersalne pojemniki VAR-10 (10 ton), 50 samochodów Monocargo lub do 200 ton (ciężarówki, generatory, turbiny, itp.) Do załadunku i rozładunku modelu wyposażonego w całym kompleksie, który obejmuje cztery mechanizm podnoszenia nośność pięciu ton. Ponadto, projektanci statku dostarczyły dwie wciągarki.

załoga

Kontrola samolotu An-225 „Mriya” realizowany jest przez załogę, która składa się z sześciu osób. W celu ułatwienia dostępu do kokpitu, siedzenie z pierwszych i drugich pilotów są wyposażone w całym systemie regulacji i są w stanie obracać. Za nimi jest ekspertem w dziedzinie pracy w nawigacji i komunikacji. Prawo w siedzeniach w kokpicie znajdują inżynierów pokładowych. Należy zauważyć, że przestrzeń przewidziana dla kopii zapasowej załogi wewnątrz samolotu. Kabina wyposażona jest mistrzem w sumie sześć krzeseł i wtórnym – dwanaście. Aby stać dowódca załogi tej maszyny, pilot musi posiadać doświadczenie w modelu zarządzania An-124 Rusłan „”, składający się z nie mniej niż pięciu lat.

awionika

W awioniki model AN-225 „Mriya” obejmuje automatyczną wydajności systemu sterowania lotem, oraz wyświetlacz z dynamicznym mapie. W tym przypadku, monitory elektroniczne, które są przeznaczone do sterowania elektronicznego, są nieobecne. komora nosowa jest podzielona na dwie strefy dielektrycznej. Mają one na celu zapewnienie ochrony żeglugi ground radar, radar i system perspektywicznego. W roli jednostek rezerwowych oto indeks wskaźnika wysokości i postawy. Ponadto kabina posiada wskaźnik położenia dźwigni paliwa, wskaźniki napędu oporowe czujniki ugięcia startu i lądowania oraz powierzchnie urządzeń sterujących.

odrodzenie

Po upadku Związku Radzieckiego, największy samolot na świecie nie chciał. W 1994 roku, jego lot, zostały przerwane. Co więcej, silniki i inne urządzenia z nim w ogóle wzięto do dalszego wykorzystania w „Rusłan”. Cokolwiek to było, co roku coraz bardziej odczuwał potrzebę rzutowania resuscytacji zatytułowany „Mriya”: duże samoloty z innych wiodących producentów zostały w stanie poradzić sobie z zadaniami, które były tylko przez AN-225 modelu. W rezultacie konstruktorzy zmodyfikowali wykładziny w celu zapewnienia jego zgodności z istniejącymi standardami w lotnictwie cywilnym.

„Mriya” to drugie urodziny 07 maja 2001. To właśnie wtedy, gdy w serii przebiegów, kolejno i testowej okładziny ponownie wzrosła do powietrza. Na pokładzie był oznaczony symbolem UR-82060 i załogi prowadzony przez pilotażowego AV Galunenko. Maszyna przeznaczona do około piętnastu minut w powietrzu, a następnie wylądował bezpiecznie. 23 maja 2011 roku statek otrzymał wszystkie niezbędne certyfikaty, w tym międzynarodowych. Może być używany do komercyjnego transportu towarów.

drugi egzemplarz

Od samego początku budowy AN-225 „Mriya” planowano utworzyć dwie kopie tego. Mimo to druga maszyna jest zakończona i nie było. Powodem tego był brak odpowiedniego finansowania projektu. Obecnie jest ona na terenie fabryki Antonow. Eksperci szacują, że całkowity stopień gotowości do 70 procent. Dokładniej, ponieważ w czasach radzieckich była sekcja kadłuba, jedno skrzydło i centrum. Według projektantów, aby zakończyć ta maszyna jest całkiem możliwe, ale wymaga pewnej ilości pieniędzy, co odpowiada około 150 milionów dolarów. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy klient lub sponsor.

Niektóre funkcje „Mriya” samolotów

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas lotu środka ciężkości samolotu z ładunkiem musi być umieszczony w długości w pewnych granicach. W związku z tym, ładowanie odbywa się zgodnie z instrukcją. Walidacja tego procesu jest zadaniem drugiego pilota. To doprowadziło do transportowania innych producentów statek ten nie może być używany, więc płyta jest transportowana własny egzemplarz urządzenia. Jest to ciężki samolot transportowy, dzięki czystej masy samochodu na chodniku zawsze pozostają ślady podwozia. W tym przypadku koszt jednej opony rozpoczyna się od znaku tysiąca dolarów.