91 Shares 8939 views

Atrakcje i rozrywka w Odessie dla dzieci i dorosłych

Jak tylko nazwą to piękne miasto: Odessa-Mama, perła morza, Southern Palmyra. Zostały napisane wiele piosenek i wierszy, legend i baśni. Jest bogaty w zabytki i ludzi. Zawsze jest gdzie iść i co zobaczyć. Dla dorosłych i dla dzieci, dla każdego smaku jest rozrywka w Odessie.

Obywatele Odessy są bardzo gościnni. Więc to było przez cały czas. Wiele nomadycznych plemion, zwiedzających miasto w poszukiwaniu lepszego życia, pozostało tam na zawsze. Wszakże, jak wiadomo, nie szukają dobra z dobra.

Historyczne tło

Odessa została założona pod koniec XVIII wieku. Już w 19-tej miejsce uznano za ważne miasto trzeciego Imperium Rosyjskiego. Dopiero Moskwa i Petersburg. Dzięki korzystnej lokalizacji geograficznej miasto stało się centrum handlowym południowo-zachodniej Rosji.

Odessa ma bogatą i bardzo starożytną historię. Pierwsi ludzie mieszkali tutaj wiele tysięcy lat przed naszą erą. W XV wieku terytorium przyszłego miasta należało do imperium otomańskiego. Podczas drugiej wojny rosyjsko-tureckiej ziemie ostatecznie wpadły w rejony Imperium Rosyjskiego.

Odessa – perła morza

Jeden z najpiękniejszych i centralnych miast Ukrainy znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego. Przechodzi przez kilka międzynarodowych tras. Miasto posiada własne lotniska, dworce kolejowe i autobusowe. Ludność wynosi około miliona osób.

Klasycyzm, modernizm, barok i inne style można zobaczyć w architektonicznych budynkach miasta. Jest to centrum kulturalne Ukrainy i międzynarodowego kurortu. Ale główna różnica miasta to słynny humor Odessa. Mieszkańcy lubią żartować, a także odwiedzać. Więc, jeśli wybierasz się do Odessy, nie zapomnij zabrać ze sobą poczucia humoru.

Przeznaczenie miasta związane jest z pracą wielu znanych i utalentowanych osób.

Gwiazdy, którzy mieszkali w Odessie

W różnych czasach mieszkał Aleksander Puszkin, Isaak Babel, Svyatoslav Richter i Iwan Aiwazowski, Leonid Utyosow i Ilya Mechnikow, Ilya Ilf i Jewgienij Pietrow. Ci ludzie uwielbili miasto swoim talentem. Lat po śmierci, ich kreatywność nadal cieszyć obywateli Odessa i turystów odwiedzających Odessę.

Pewna piosenka z repertuaru Utyosowa "Blisko Morza Czarnego" brzmi na dworcu kolejowym, gdy przyjeżdżają i odjeżdżają pociągi markowe.

Kreatywność I. Ilf i E. Petrov poświęcili niezwykły pomnik w centrum ulicy Deribasovskaya – "Dwanaście krzeseł". Jest to jeden z ulubionych miejsc wypoczynku na sesje zdjęciowe.

Zabytki miasta

Wśród wielu ciekawych miejsc w mieście chcę podkreślić kilka. To jego wizytówka.

 1. Schody Potemkinowe. Ósmy cud świata nazywany jest jednym z wielu piosenek, które sławią Odessę. Został zbudowany w połowie XIX wieku. Odessites wierzą, że jeśli drabina podnosi się na szczyt, a potem schodzi, to szczęście nie potrwa długo. Fakt, że kroki są tutaj 192. Więc nie każda osoba, taka wspinaczka i następne zejście, będą w stanie.
 2. Bulwar Primorsky. Zobaczysz to natychmiast, jeśli wejdziesz do schodów Potemkin. Istnieje wiele obiektów architektonicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na pomnik Aleksandra Puszkina.
 3. Muzeum literackie. Tutaj można znaleźć informacje o wszystkich pisarzy, których praca była związana z Odessą do pewnego stopnia. Jest również muzeum książek i literatury. Na dziedzińcu wokół budynku jest również ciekawy, znajduje się ogród rzeźbiarski numerujący więcej niż kilkanaście utworów.

Po wspaniałej pogodzie Deribasovskaya

Być może żadna ulica w mieście nie jest tak popularna, jak ta. Poproś o wiele osób, co przychodzi do głowy, gdy wspomniały o Odessie, a połowa z nich pamięta o Deribasowskiej. Jeśli szukasz rozrywki w Odessie, możesz iść tutaj.

Jest nawet film w tytule, o którym wspomniała ulica. Jego nazwa została przyznana na cześć pierwszego burmistrza miasta – Osip Deribas. To prawda, pierwotnie ulica nazywa się Gymnasium.

Deribasovskaya wyłożona kostkami brukowymi, po obu stronach rośnie wiele drzew, są piękne rzeźby i fontanna śpiewu. Może chodzić wszędzie, ponieważ jest zamknięty dla ruchu. Punkty handlowe i liczne kawiarnie z restauracjami nie pozwalają szybko opuścić słynną ulicę Deribasovskaya.

Popularna rozrywka w Odessie

Zdjęcie jednego z najbardziej niezwykłych i ulubionych zajęć mieszkańców miasta to polowanie pod wodą.

Masz niesamowitą okazję do polowania z doświadczonymi instruktorami pod wodą. Piękny świat morski pojawi się przed Tobą w całej jego chwale, a słowa popularnej pieśni: "Sharczykowie pełnoksięgu, przywiezione do Odessy Kostya …", stanie się twoimi krewnymi.

Rozrywka w Odessie można znaleźć na każdy gust i torebkę. Jeśli tu przyjechałeś latem, bezpiecznie odpocznij w Arcadia. Tutaj można nie tylko pływać i opalać, ale także spacerować po morzu na jachcie lub łodzi, zrelaksować się u krewnych w kawiarni lub restauracji na świeżym powietrzu. Piękny i bogaty urlop oferuje piękna Odessa.

Rozrywka dla rodziny znajdziecie, jeśli wziąć udział w programie rozrywkowym "Piraci z Karaibów". To odbywa się na prawdziwym jachcie pod pirackimi żaglami, które biegnie wzdłuż brzegu. Dla dzieci są różne konkursy i konkursy, piratów przewożących jedzenie i napoje. Podczas gdy dzieci uczęszczają na wyrozumiałość, rodzice mogą zrelaksować się w przytulnym fotelu i opalać się.

Dla miłośników ekstremalnego wypoczynku otwarta jest linia lotnicza Dutch Dutch . Duży statek z rozciągniętymi linami i różnymi przeszkodami będzie podobał się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Trzy poziomy trudności pod kierunkiem doświadczonego instruktora pomogą Ci spędzić czas fascynujący i niezapomniany.

Ponadto w mieście znajduje się wiele centrów rozrywki, teatrów, kin, muzeów, restauracji, kawiarni. Zapominasz przez długi czas, jaki jest nudy, jeśli tu przyjedziesz.

Najbardziej popularna rozrywka dla dzieci w Odessie

 1. Dolphinarium "Nemo". Tu, z wyjątkiem poniedziałku, występują zwierzęta morskie: delfiny, białe wieloryby, foki. Korzystając z pokazu, możesz wejść na pierwsze piętro delfina. Tu jest oceanarium. Dzieci chętnie oglądają morze i oceaniczne ryby.
 2. Ściana wspinaczkowa. To rozrywka dla starszych dzieci. Doświadczeni instruktorzy pokażą nastolatkowi, jak zachowywać się na stromej skały, uczyć się używać ubezpieczenia i spróbować spróbować swoich sił wspinaczkowych na specjalnej ścianie.
 3. Kolejka linowa przyciąga ogromną liczbę nie tylko mieszkańców miasta, ale także turystów. Z postaciami z kreskówek, które są malowane na kabinach, jest jeszcze bardziej fajnie patrzeć na otwarty pejzaż morski.
 4. Centrum dziecięce Pinocchio. Prawdziwe miasto dla dzieci z małymi pokojami tematycznymi. Jest "Kraj Wróżek" i "Magiczny statek". Wróżkowie psycholodzy i klaunowie gejowscy będą mogli zamienić zwykły dzień w wakacje dla swojego dziecka.
 5. Cafe "Platforma 9 3/4". Jeśli szukasz wyjątkowej rozrywki dla dzieci w Odessie i miejsca, gdzie można je skosztować, to jesteś tutaj. Jak już wiadomo z nazwy kawiarni, wszystko odbywa się tutaj w stylu filmów i książek o chłopak-magik Harry Potter.
 6. Lunapark. Chodź tu całą rodzinę, aby prowadzić kolorowe ronda i inne atrakcje. Odwiedź pokój strachu i jeździć na kole Ferris. A potem kupić pamiątkę, aby zapamiętać park i miasto, tak aby magiczna atmosfera wakacji pozostała z tobą przez długi czas.

Informacje dla turystów

 1. Miasto można przemieszczać nie tylko autobusem, tramwajem, wózkiem i samochodzie, ale także rowerem, łyżwami i deskorolkami. Można wypożyczyć środki transportu.
 2. Taksówki najlepiej zadzwonić telefonicznie, zwłaszcza wieczorem.
 3. Torby i rzeczy osobiste nie zostawiają poza kontem, ponieważ kradzież kieszonków jest prawdziwą katastrofą w Odessie.
 4. Na ulicy Pushkinskaya znajduje się centrum turystyczne, tutaj można zaoferować różne książki o mieście i powiedzieć, gdzie iść w Odessie. Rozrywka i ciekawe wycieczki doświadczone przewodnicy otrzymają zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Przyjdź do tego wspaniałego miasta i cieszyć się morzem, powietrzem i komunikacją z gościnnymi i wesołymi mieszkańcami Odessy. Wielu turystów lubiących rozrywki w Odessie. 2016 wykazały, że pomimo wydarzeń politycznych na Ukrainie liczba zwolenników nie spadała, ale stała się jeszcze większa.