440 Shares 1839 views

Lupus – poważna choroba przewlekła

Gruźlica skóry o złożonej etiologii i patogenezy. Wszystkie cztery rodzaje Mycobacteria: ptasiego, bydlęcego, zimnokrwiste i ludzkich. Dla osoby stanowią zagrożenie tylko człowiekiem i typ bydła. Takie zmiany skórne – rzadkie zjawisko wśród dermatoz, ale ostatnio nastąpił wzrost częstości występowania.


Warunki, które przyczyniają się do rozwoju tej choroby są: chorób układu nerwowego, zaburzenia hormonalne, witaminy nierównowagę, zaburzenia metabolizmu mineralnego i wody, zaburzenia krążenia (zatłoczenie żylne), w złych warunkach klimatycznych i społecznych, różnych chorób zakaźnych. Czynniki te znacznie zmniejszają ochrony ciała, zwiększenie podatności na jego tuberculosis prątków. Wnikają do naskórka na wiele różnych sposobów. Dość łatwo zarazić poprzez uszkodzenia skóry pacjenta lub jego rzeczy.

Jest też inny sposób zakażenia. Lupus może wystąpić, gdy patogen wnika w skórę lub lymphogenous hematogenically gruźlicy palenisku znajduje się w innych narządach.

W tej choroby skóry wykrycia komórek ziarniniaka zakaźnych, które są otoczone przez limfocyty. Na to charakteryzuje się również takie objawy jak serowaciejącego martwicy obecność dużych komórek Langhans, obecności prątków w centralnej części ziarniniaka. Gruźlica, której definicja jest najczęściej przez histologicznych wymaga starannego traktowania.

Najbardziej rozpowszechnioną formą tocznia. Takie toczeń, które charakteryzują się występowaniem objawów miękkie określonych pagórki (lyupom) mającą kolor różowy z wyraźnymi granicami (do 3 mm) występuje najczęściej u kobiet. Lyupomy są ziarniniak zakaźne. Rosną i łączy się, a następnie nie są stałe ognisk (na płaski kształt). Stopniowo lyupomy zwłóknieniem. Podczas tego procesu, zanik blizn. Jest także formą choroby wrzodowej, w których istnieje wysiękowe proces i lyupomy Ulcerate. Są powierzchowne owrzodzenia krwawią łatwo nierówne, miękkich krawędziach. Istnieją również formy guza i brodawkującego toczeń. Zazwyczaj na twarzy pojawia się wysypka, ale może znajdować się w innym miejscu. Często wpływa na błonę śluzową nieba, dziąseł, warg i nosa. Wulgarne toczeń mają długi i powolny przepływ. Gdy nie mogą być komplikacje z rozwojem tocznia-raka.

Kollikvativny lupus – drugą najczęstszą formą przypadków chorobowych. Te wybuchy są maloboleznennymi, gęsty, położone w głębokich skórze i szybko rośnie w jednostkach objętości. dotrą średnicy 5 cm. Skórę wokół węzłów ma niebieskawy odcień. Z biegiem czasu, węzły są zmiękczone, jest zimno ropień, po czym zerwać z wydaniem krwawych treści. Na miejscu węzłów powstają owrzodzenie miękkich krawędziach. Zagojone blizny wrzód pozostaje nieregularnym kształcie. Najczęściej dotyka szyi, co najmniej – kończynę.

Indurativny toczeń, wrzodziejące prosówkowa, liszajowate, Warty, papulonekrotichesky są wtórne formy gruźlicy, ponieważ rozwija się na tle innych ognisk zakażenia wcześniej chory z chorobą ludzi.

formy pierwotne są rzadkie, ponieważ szczepienie noworodków jest obecnie w toku. Diagnoza umieścić na danych wywiadu, obraz kliniczny, wyniki testów tuberkulinowych, kultury i badania histologicznego.

W takiej chorobie, na przykład w leczeniu gruźlicy skóry zmniejsza się w następujących etapach: tuberkulostatyczne chemioterapii wzmacniające odporność, usprawnienia procesów metabolicznych. Przez tuberkulostaticheskoy leków obejmują izoniazyd, protionamid, streptomycyna, pirazynamid, ryfampicyna, etambutol, florimitsin kanamycynę.