91 Shares 9164 views

Kompresor Pond: opis, rodzaje i specyfikacje opinii

Organizacja sztucznego stawu lub zbiornika w ich domku letniskowym – jest sama w sobie nie jest prostą operacją. Ale nawet przy pomyślnym zakończeniu tej czynności nie jest konieczne, aby złożyć rękę. Podczas pracy woda wyspa wymaga dużo wysiłku, aby utrzymać swój optymalny stan biologiczny. Istotną rolę w tym przypadku odgrywa sprężarki do stawu, wzbogacając go w tlen. Jednak i to nie kończy się zakres zadań do rozwiązania przez tego typu urządzenia.

Co to jest kompresor?

W istocie, mechanizmy hydrauliczne tego typu są rodzajem klasycznych kompresorów powietrznych, które są powszechne w dziedzinie stosowania narzędzi pneumatycznych. Tylko w tym przypadku przedmiotem stawu stoi podaż. Jednostka obudowa wykonana jest zwykle z nierdzewnego metalu, chociaż istnieją modele plastikowe. Wewnątrz znajduje się silnik generujący moc do obiegu przepływów powietrza. Ważne jest, aby pamiętać, że sprężarka działa na staw od gniazdka elektrycznego, więc początkowo sądzono powinny mieć dostęp do źródła zasilania. Ponadto, dla łatwości modeli operacyjnych mogą być wyposażone w dodatkowe urządzenia, które upraszczają obsługi fizycznej urządzenia. Pozostałe cechy techniczne są ustalane już szczególną modyfikację jako funkcjonalny wypełniacz.

Funkcje kompresory Pond

Głównym celem sprężarek powietrza do basenu jest już wspomniano funkcją podaży tlenu. Ponadto, konieczność jego wprowadzenia wynika zarówno latem jak i zimą. Latem jednostce czasu prowadzi również do mieszania warstwy wodne, dolna wody wzrasta do góry. Oznacza to, że instalacja nie pozwalają wodzie stagnacji, która prowadzi i inne użyteczne czynniki, w tym pozbycie się nadmiernego rozrostu alg i oczyszczeniu z gnijącej materii organicznej. Zamrożenie wody szczególnie w okresie rosnącego znaczenia funkcji wykonywanych przez sprężarkę do stawu. Zimą, gdyż warstwa lodu zatrzymanie dostarczania wody naturalnej w tlen. Z kolei, sprężarka utrzymuje Państwowej zamrażania studnie, których obecność jest niezbędna do pełnego życia ryb. W efekcie urządzenie pozwala zorganizować optymalny mikroklimat i równowagę biologiczną stawu.

odmian roślin

Do tej pory producenci wytwarzają sprężarek dla trzech rodzajów powierzchni stawowych -, wtrysk i na dole. W pierwszym przykładzie wykonania znajdującą się na powierzchni i realizuje rozpylonej wody. Wynik jest wzbogacona w zbiorniku tlenowym. Ale w tym przypadku należy uznać za poważną wadę – takie modele głośny hałas podczas pracy. Urządzenie wtrysku jest bardzo cicha. Jego osobliwością jest zdolność do absorbowania wody i pochłaniających powietrze z nim. Taki kompresor do stawu różni się niską wydajność, ale wymaga dużo energii. Modele dolne są stosunkowo nowe osiedle. Jak sugeruje nazwa, są zamontowane na spodzie, po czym, energicznie mieszając. Takie rośliny są najbardziej wydajne pod względem napowietrzania, ale są droższe niż inne rodzaje.

Kluczowe cechy

Sprężarki zdolności operacyjnej zależy od wielu parametrów technicznych. Pierwszym z nich jest pojemność. To średnio 60-80 watów. W tym zakresie urządzeń zapewniających wydajności 60-70 l / min. Dla małego oczka wodnego będzie wystarczająca. Również w zależności od rodzaju instalacji, może mieć wartość od wielkości i wagi. Dla ostatnich cech, sprężarka powietrza typu domowego stawu może ważyć około 7,10 kg. Oznacza to, że produkcja specjalnej platformie może być wymagane, jeżeli niezbędne do bezpiecznego montażu jednostki, ale znowu, istnieją modele, które są po prostu zanurzone w wodzie.

Recenzje producentów

Kompaktowy, lekki i jednocześnie, wydajność zakładu produkowane pod marką Pondtech. Firma specjalizuje się w produkcji urządzeń hydraulicznych dla działkach, więc jego asortyment można znaleźć i akcesoria aeratory i sprężarek stacje. Dostaje dużo pozytywnych opinii i produktów AirMac. W tym przypadku możemy mówić o wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, łącznie z funkcją jonizacji powietrza. Wysokiej jakości kompresor do napowietrzania stawu, a firma oferuje AIRWATER. Według właścicieli takich systemów, technika realizuje ciche, głębokie i intensywne mieszanie warstw wody, wydając minimum energii. Warto również zauważyć, że w AIRWATER rodzinnym obecne zintegrowane rozwiązania, tworzone w celu zapewnienia zarządzania wielofunkcyjny cech biologicznych obiektu.

Jak zrobić własną sprężarkę do stawu?

Zazwyczaj złota rączka w domu realizacji tego zadania z pomocą pompy spustowej. Jego, nawiasem mówiąc, może być stosowany bezpośrednio w wodzie, uzyskując najlepszy możliwy efekt napowietrzania. Faktycznie, produkcja odbywa się przez podłączenie do przepompowni dwa węże, z których jeden będzie służyć jako swego rodzaju funkcję soczewki. Drugim z kolei wykonuje kanał zwrotny działania. Najważniejsze, że pompa miska olejowa od konstrukcji może pozwolić na taką konfigurację. Jest jedno zastrzeżenie, konto z którego będzie w pełni korzystać z tej sprężarki do stawu. Ręce nie jest trudne w przypadku wiązki zbiornik metalu. Będzie to niezbędne, aby opracować bardziej korzystnej pozycji w odniesieniu do masy wzbogacenia tlenu w wodzie.

wniosek

Jak można zauważyć, operacja stawu wymaga poważnego szkolenia techniczne. I to nie obejmuje innych rodzajów sprzętu hydraulicznego, przeznaczone również do filtracji wody. Ale w każdym przypadku takie same wysiłki, aby uzasadnić i dekoracyjny punkt widzenia i biologicznych. Inną rzeczą jest to, że sukces tego wydarzenia wpłynie na cechy jakościowe, które ma specyficzny sprężarkę do stawu. Cena model, który zapewni skuteczną wentylację jest nie mniejsza niż 5000. Rub. Ponieważ wzrost kosztów zostanie zwiększona wydajność i moc, ale do użytku domowego jest zupełnie wystarczające dla średnich parametrów roboczych. Nie zapominaj także o niuanse urządzenia serwisowego, które muszą być regularnie czyszczone, aby sprawdzić pod kątem uszkodzeń i eksploatacji bloku energetycznego.