153 Shares 9280 views

"Eskuljus kompozitum": Instrukcja obsługi (opinie)

Dlaczego potrzebne są narzędzia takie jak „Eskuljus compositum”? Instrukcja obsługi, opinie i wskazania do stosowania leku są omówione poniżej. Ponadto, można docenić jego skutków ubocznych i przeciwwskazań właściwości.

Formie, kompozycja

Lek „Eskuljus Compositum” oznacza krople doustne środki homeopatyczne przezroczysty bezbarwny do żółtego o zapachu etanolu. Ich główne składniki aktywne są:

 • Aesculus gipokastanum;
 • viskum albuminę;
 • sekale kornutum;
 • nikotiana tabacum;
 • Arnica Montana;
 • solyanum nigrum;
 • Echinacea;
 • Baptisia tinktoriya;
 • suis tętnic;
 • Rhus tox;
 • Ruta zwyczajna;
 • metallicum Cuprum;
 • solyanum Dulcamara;
 • yodatum baru;
 • kolhikum otumnale;
 • Oczar wirginijski;
 • Atsidum benzoikum i kauczuk;
 • Apis mellifika;
 • Eupatorium kannabinum;
 • Sód piruvikum.

Również w badanym preparacie zawiera materiał dodatkowy w postaci etanolu.

W sprzedaży takich kropelek dotrzeć w 30 ml fiolkach z Droppers (opakowania) z ciemnego szkła i umieszczonych w kartonach.

Kluczowe właściwości

Co to jest lek „Eskuljus compositum”? stany niego instrukcji złożonej homeopatycznym. Jego nominacja przyczynia się do normalizacji mikrokrążenia oraz krążenia żylnego. Skutkiem tego leku jest oparta na aktywacji sił ochronnych w organizmie pacjenta, jak również przywrócenie zaburzonej funkcji. Takie właściwości terapeutyczne lek ze względu na obecność w nich substancje pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego.

Wskazania homeopatycznym

Z tego, co lekarze „Eskuljus compositum”? Instrukcje raportów zastosowania, które uważane środka aktywnego stosowanego w leczeniu chorób układu krążenia (obwodowego), w tym angiopatii cukrzycowej dolnych naczyniach trzecim i drugim stopniem, żylaków, w tym hemoroidów zacierania endarteritis nóg i formy zgorzel, jak również pozawałowej i po udarze warunki, odleżyny i encefalopatia naczyniowego.

Zakazuje stosowanie leków homeopatycznych

Lek „Eskuljus compositum” powinno być stosowane tylko na zlecenia lekarza. Jest to spowodowane tym, że aktywny preparat ma dużą liczbę różnych przeciwwskazań. Poniższy warunek odnosi się do nich:

 • gruźlica, nowotwór, białaczka, choroby zapalne tkanki łącznej i kolagenu (w tym chorób, w tym czerwone układowy toczeń rumieniowaty i choroby reumatycznej), AIDS, choroby autoimmunologiczne, choroby krwi, stwardnienie rozsiane, immunosupresja, HIV, niedobory odporności różnego pochodzenia, a także innych typów przewlekłych chorób wirusowych;
 • zwiększona wrażliwość pacjentów na rośliny z rodziny Compositae i trujący bluszcz, jemioły i innych składników leku;
 • ziarniniakowe przewlekłej natury choroby, autoimmunopatiya, nadczynność metabolicznych naruszenie asymetryczne;
 • gorączki i ostre stany zapalne.

Nie możemy powiedzieć, że spadek „Eskuljus compositum” nie powinien być stosowany niezgodnie z tarczycy. Przed zakupem należy skonsultować się z lekarzem.

Lek „Eskuljus compositum”: instrukcje użytkowania

Dzieci w wieku poniżej trzech lat funduszy nie jest wymagane. Jego pojedyncza dawka dla dorosłych wynosi 10 kropli trzy razy dziennie. Lek może być brane do ź godziny przed lub w 65 minut po posiłku.

Przed wykonaniem drop „Eskuljus Compositum” powinien być rozpuszczony w 10 ml wody, a następnie pije, trzyma się w ustach w ciągu kilku sekund. W niektórych przypadkach lek nie rozpuszcza się i natychmiast umieszcza się pod językiem.

Kiedy zespoły bólowe kończyn dolnych, gdy patologia towarzyszy przestankowego, pojedyncza dawka leku uważane zalecamy każdy ¼ godziny poprawić (nie więcej niż dwie godziny). Następnie pacjent jest na wielość otrzymania trzech razy dziennie.

Czas trwania terapii takiej homeopatycznym to 5-6 tygodni. Jeśli chcesz, to po 14-22 dniach leczenie może być powtórzone, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

Działania po znaku

Jakie negatywne skutki mogą spowodować spadek „Eskuljus compositum”? Instrukcje, opinie mówią, że w rzadkich przypadkach u pacjentów przyjmujących ten lek, pacjent może wystąpić działania niepożądane ze strony układu pokarmowego, a także skórę, w tym kilka dni po jego zastosowaniu.

Nie możemy powiedzieć, że bardzo rzadko u osób, u których występuje nadwrażliwość na rodziny astrowatych, lub do innych składników leku może wystąpić reakcja alergiczna.

Należy również zauważyć, że po zastosowaniu środki zawierające ekstrakt z Echinacea, u niektórych pacjentów obserwuje się reakcję za pomocą znaku z układu pokarmowego, takie jak nudności, bóle brzucha, zaburzenia miesiączkowania, wysypki skórne, trądzik, pobudzenie, zaczerwienienie skóry, pokrzywka , świąd i zaburzenia snu. W niektórych przypadkach pacjenci skarżyli się obrzęk twarzy, zmniejszenie ciśnienia krwi, duszność i zawroty głowy.

Interakcje i przedawkowanie

Nadmiar Zalecane dawki „Eskuljus Compositum” preparat może prowadzić do zwiększenia efektów ubocznych.

Zgodnie z instrukcją, celem zgłaszania homeopatyczny nie wyklucza stosowania innych leków stosowanych do zeznań.

informacje specyficzne

Kompozycja kropli „Eskuljus Compositum” obejmuje człon zawierający jod. W związku z tym, w chorobach tarczycy, a także zwiększoną wrażliwość na działanie substancji do stosowania leku bez konsultacji z lekarzem jest zabronione.

W przypadku korzystania z homeopatycznych do leczenia niektórych chorób, pacjent może pogorszyć wszystkie objawy. Zazwyczaj zjawisko to ma charakter tymczasowy (początkowe pogorszenie). W takich przypadkach zaleca się przerwać leki i skonsultować się ze specjalistą.

Obserwując efekty uboczne przyrody, które nie są opisane w załączonej instrukcji, należy natychmiast udać się do lekarza.

opinie

Pomimo wszyscy eksperci są sceptyczni efektu terapeutycznego leków homeopatycznych, krople „Eskuljus compositum” objawiają się wyłącznie z najlepszej strony. U pacjentów przyjmujących ten lek, czy wskazane jest całkiem zadowolony z wyników leczenia. Twierdzą oni, że przyjmowanie leku w leczeniu pozwoliło im przywrócić krążenie obwodowe, a także znacząco polepszyć cukrzycowej angiopatii naczyń nóg, żylaki, hemoroidy i choroby zaciskania.

Co do meritum narkomanów to jego łatwość obsługi, dostępne we wszystkich aptekach i naturalny skład. Jeśli chodzi o minusy, to one niosą ze sobą wiele przeciwwskazań i częste rozwojowi niepożądanych.