483 Shares 4430 views

Przepis Khinkali – względne tradycyjne pierogi

W świecie istnieje wiele potraw, które można słusznie zwane międzynarodowy. W zależności od obszaru gotowania zmieniły swoje nazwy i drobne szczegóły, ale najważniejsze pozostaje taka sama: doskonały smak, apetyczny wygląd atrakcyjny i świetny pomysł, który pozwala jednej lub inne pikantne jedzenie staje się skarbem narodowym, który zasługuje na głęboki szacunek. Te potrawy to pierogi i – danie pozornie jasne i proste, ale ma długą historię i szeroki rozkład geograficzny. Pierogi gotować i przygotować się na całym świecie – w Chinach jest Jiaozuo, Izrael – Kreplach, Włochy – tortellini lub ravioli, w naszym kraju rzeczywiste pierogi w krajach ościennych – Uzbekistanie i na Kaukazie – pierożki, paszteciki, postawa, samosa, chuchvara i, co najważniejsze, to tutaj wynaleziono smaczne przepisy kulinarne Khinkali.


Istnieje ogólna zasada, zgodnie z którą wszystkie z powyższych specjalności rozpoznany rodzaj rodziny: pyszny farsz, owinięte w chudego ciasta (proste, bez drożdży), ale poza tym gotuje pod warunkiem, że przestrzeń i swobodę eksperymentowania. Przepis Khinkali – czyli danie wraz z kluskami jest najbardziej popularne w naszym kraju – nie różni się od innych podobnych produktów spożywczych na receptę. Jeśli myślisz o tym, jak przygotować Khinkali poprawnie, należy mieć świadomość, że to danie, w przeciwieństwie do pierogów, wymaga specjalnego przygotowania. Należy mieć na uwadze, że Khinkali zawsze sprawiają duży rozmiar i cienką warstwę ciasta, w którym nadzienie jest zawinięty, należy rozwinąć swoisty „wiązki” na „górnej” produktu. Należy również jeść właściwie jest to wspaniały produkt, nie przebijając go widelcem, tak aby nie pojawiły się pyszny sok, który powstaje wewnątrz podczas gotowania. Na ogół proces spożywania tego przysmaku podobny do pewnego rytuału – Khinkali być trochę chłodno i jeść rękami delikatnie sącząc sok mięso przyprawione które nagromadzone wewnątrz.

Oto jeden Khinkali przepis i który uważany jest za proste i bardzo smaczne. Na jego realizacja musi wziąć mąkę (900 gr.), Wody (350 g.), Mięso – wołowina i wieprzowina (300 gr.), Cebula (3 szt.), A także sól, przyprawy i zioła do smaku. Pierwszym z nich jest wyrobić ciasto – Umieścić mąkę na stole spadają na górze, aby wgłębienie w którego wylewa do wody, rzut jajka i sól. Następnie ciasto jest dokładnie ugniata i odstawić na bok około pół godziny, po czym on podzielony na równe kawałki wielkości i zwinąć je na cienkie placki. Ważne jest, aby pamiętać, że waga napełnienia musi pasować do masy ciasta, a także sprawiają, że ciasto nie jest zbyt cienki, w przeciwnym razie gotowy naczynie pęknie. Przed gotowaniem Khinkali, powinien być przeszkolony odpowiednio zabezpieczyć ciasto z nadzieniem, delikatnie zbierając to fałdy i skręcanie na „top” węzeł naczynia, pozostawiając na szczyt „ogona” dla wygody jedzenia. Ważne jest, aby utworzyć wypełnienie – wziąć świeże mięso mielone, posiekać, wymieszać z ulubionymi przyprawami, mięso mielone cebula, jeśli to konieczne, rozcieńczyć go wodą. Woda powinna być jak mięso może wchłonąć – wraz z smacznych dodatków z niego później tworzyły wspaniały sok, dzięki której przepis Khinkali zarobione prawdziwy szacunek w naszym kraju.

Kucharz wspaniałym Khinkali konieczne w osolonej wodzie do smaku, nie skupiając się na czas – tak można się spóźnić i tracić cenny sok które nagromadzone wewnątrz, a także fakt, że produkty zaczęły się pojawiać. Mieszać gotowa potrawa w żadnym wypadku nie może być – na gorąco, jest zbyt cienki, więc trzeba wyodrębnić go delikatnie za pomocą drewnianej łyżki. Podawać te „krewni” mają kluski posypana czarnym pieprzem, jak cienka jak to możliwe do potrącenia ich delikatny smak.