386 Shares 1767 views

Sofa, tafty, kuszetki – gatunek sofami. Jakie są różnice? Co wybrać?

Jeśli zamierzasz kupić mebli tapicerowanych dla domu, wielu nabywców są tracone w wyborze odmiany, oferuje nowoczesne sklepów meblowych. Okazuje się, że meble to nie tylko faktura tkaniny tapicerki i koloru, ale także orientacja funkcjonalna.

kanapa

Po prostu chciałem, aby pamiętać, że jeśli na przykład, sofa, otomana są przyrodnimi siostrami, trzeba kanapa kanapa bardziej odległego krewnego. Od czasów starożytnych przeznaczone wyłącznie dla siedzeń kanapy. Przodek kanapy można nazwać zwykłym krzesło z tyłu. Dziś ten rodzaj mebli znaleźć się bliżej cechom sofa, może on być stosowany do spania. Zmieścić tylko jedna osoba może na kanapie.

Kanapa różni się od innych rodzajów sofy, takich jak sofa, otomana, że nie ma żadnego oparcia. Jest tylko poduszki kanapy. To doskonale pasuje do wnętrza małego mieszkania ze względu na jego niewielkie rozmiary. Kanapa również idealny do urządzania kuchni, małego salonu lub tarasy willa.

Jeśli szukasz kompaktowego, stylowego dostawką dla gości, kanapa – dobry wybór. Nowoczesne producentów wyposażone w wygodne kanapy przestronne szuflady na pościel, co jest bardzo wygodne. Tak, i różnorodność tkanin obiciowych, które zachwycą nawet najbardziej wymagającego klienta.

otomana

Ta pozycja jest niska kanapa bez pleców. Znaleziono podłokietniki kanapy z rolki lub jedna rolka – zagłówek. Przez jego wymiarach znacznie mniejszych niż standardowe kanapa kanapy, ale trochę większe i szersze kanapie.

Początkowo otomana była królową orientalne meble. Nie była w każdym domu, przykryć wierzch kocem lub dywanie. Liczne poduszki były rodzajem zagłówkiem. Nieco później, moda na kanapie przybył do Europy i Rosji. Obecnie producenci oferują różne modele: kanapa z poduszkami, tapczan z materacem, tapczan z szufladami na ubrania.

Otomana jest bardzo wygodne, ponieważ może służyć nie tylko miejscem wypoczynku dla dnia, ale również pełną dodatkowe łóżko dla przespanej nocy. Może być instalowany w pomieszczeniu dla dzieci (ze względu na mały rozmiar) lub umieścić w pokoju. Dzięki szuflad na bieliznę otomana może służyć jako kredens – dodatkowa przestrzeń do przechowywania.

Dość często można znaleźć w sklepie z sofą, która wyposażona jest w mechanizm składania. Oparcie jest obniżona złoże rozszerzony długości. To pozwala uzyskać pełnoprawnym łóżko pojedyncze z małymi wymiarami mebli.

sofa

Siostra i rodaczka otomana jest rozkładana sofa. Ona też ma przyjść do nas ze Wschodu. Sofa pojawiają się w Europie do końca XVII wieku i od razu zyskuje dużą popularność wśród miejscowej arystokracji. Podczas gdy kanapa jest mała wygodne siedzisko z podłokietnikami i wysokim oparciem. Sofa wykonana jest wyłącznie do salonu, który gospodarzem wieczoru i przyjęć. Dlatego meble musiały być niewielkie i wąskie. Sofa została wykonana w czasie cennego drewna, tapicerowane z jedwabiu lub aksamitu. Liczne poduszki były nadziewane puch gęsi i mają luksusowy dodatek.

Sofa, tapczan – meble, które w ubiegłym wieku były bardzo popularne. W ZSRR dali palmę do zwykłego zestawu kanapa i dwa fotele, aby przenieść się do domów wiejskich. Ale dzisiaj znowu zaczął stać ulubionych projektantów. Sofa z powrotem linki z zielenią i stać się jasnym punktem we wnętrzu.

Nowoczesna sofa różni się od swoich przodków o wysokiej rozdzielczości. Ma małą wysokość oparcia, ale szerokość przyzwoitym łóżku. Jeżeli wcześniej kanapa była tylko miejscem na relaks w ciągu dnia, dziś jest pełnoprawnym łóżko. Bardzo wygodne dla małych pomieszczeń rozkładana sofa. Mebel ten pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w pokoju i będzie to wygodne miejsce do spania.

rozwiązania konstrukcyjne

Budowa takiego obiektu jest dość prosta. Sofa rozkładana ma specjalny draw out mechanizm, dzięki któremu długość mebli staje się znacznie bardziej. Wygodna konstrukcja pozwala umieścić łóżko w każdym pomieszczeniu, nawet w małej kuchni. Po złożeniu sofa mały, kompaktowy. A po rozłożeniu staje się dodatkowa kanapa do spania dla gości chcących odpocząć lub gospodarze.

Producenci oferują niezwykłe warianty tego typu mebli. Narożnik będzie także oszczędność miejsca w pomieszczeniu, dzięki czemu jest lżejszy i wizualnie bardziej przestronne.

canape

Historia-kanapa rozkładana zaczyna we Francji XVII-XVIII wieku. W tym czasie w Europie była bardzo popularna w stylu barokowym, w którym to się stało i meble. Początkowo rozkładana sofa i trudno było nazwać. To było miękkie krzesło lub ławka tapicerskie. W miarę upływu czasu, te dwie opcje są połączone ze sobą i stają się bardziej zbliżone do współczesnych wersji tapas kanapie.

Opcja ta stała się szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich. Jest to sofa symbioza i otomana który tapicerowane. Najczęściej stosowane do produkcji mahoń, czereśnia i orzech.

Zacieranie granic

Obecny trend w świecie mebli jest to, że granice i różnice między odmianami sof stopniowo usuwane. Meble staje się bardziej funkcjonalny, kompaktowy i wszechstronny. W sklepach często można znaleźć w cenie nazwie znacznika: Sofa, tapczan, kanapa, kanapy i inne odmiany. mechanizmy konstrukcyjne i składane są również zróżnicowane: książka, teleskop, rozkładany.