330 Shares 6107 views

Jak podkręcić kartę graficzną?

Wielu użytkowników komputerów lub laptopów chcą wykorzystać wszystkie jego możliwości technologicznych. Więc powstaje pytanie, w jaki sposób podkręcić kartę graficzną? Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, jaki jest sens takiego pragnienia. Niektórzy robią to dla bardziej komfortowe i przyjemne zajęcie dla gry strzelanie gry komputerowe, działanie i strategii. Ale są tacy, którzy próbują do podkręcania karty graficznej dla zabawy, aby zobaczyć pełne możliwości swoich maszyn. Ale tu musimy zrobić małe ostrzeżenie.

pojemność wideo jest ograniczony, więc nie jest to mała ilość ryzyko, gdy jest podkręcony. To może się przegrzać, co prowadzi do jego uszkodzenia. Dlatego musimy ściśle przestrzegać zaleceń i wtedy wszystko będzie w porządku, a proces zakończy się sukcesem.

Po pierwsze trzeba poświęcić trochę czyszczenia i usunać zgromadzone w kurzu w komputerze lub laptopie. Pożądane jest również, aby zmienić thermopaste.

Teraz skupimy się na temat podkręcania karty graficznej. Trzeba będzie zainstalować programu dwa ATITool i Riva Tuner. Po instalacji należy uruchomić program Riva Tuner. W górnej części ekranu wyświetli model karty graficznej, która jest zainstalowana na komputerze. Wybierając Ustawienia, a następnie klikając ikonę monitoring. Pokażemy kartę graficzną, to znaczy jego częstotliwości i temperatury. Dane te będą wyświetlane w oknie danych.

Teraz zrobiliśmy wszystkie prace, które trzeba spędzić przed rozproszyć zintegrowanej grafiki.

Wróć do głównego okna aplikacji i wybierz opcję „globalne ustawienia sterownika”. Następnie kliknij „Preferencje systemowe” okno. Po tym istnieje dodatkowe okno z trzema kolumnami: kompatybilność, nakładki i przyspieszenia. Teraz możemy dokonać niezbędnych zmian. Należy zaznaczyć w polu „Włącz sterownik przyspieszenia.” Następnie należy wybrać przycisk, który pojawia się w środku okna, „Definition”.

Rozpocząć proces. Pytanie brzmi: jak podkręcić kartę graficzną, będą teraz zdecydować program. Na prawej stronie należy wybrać przycisk „akcelerację kolei na poziomie kierowcy.” Oferuje dwie opcje: 2D i 3D. Musisz wybrać 3D. Wybór częstotliwości, które pozwolą do podkręcania rdzenia wideo do maksymalnego limitu. Po tym istnieje pewne częstotliwości, które pozwolą podkręcania pamięci karty graficznej do maksimum możliwości. Ale w tym przypadku, jedną radę lub zalecenia. Zwiększanie częstotliwości w górę na częstotliwości 100 MHz. Teraz musimy nacisnąć przycisk „Zastosuj”.

Po tym wszystkim zrobić manipulacje trzeba przetestować rdzeń graficzny i określić, czy można dodać lub częstotliwość powinna zostać zmniejszona. Tutaj ATITool poręczne narzędzie.

Otwórz ją i naciśnij przycisk «Scan for Artifacts». Spowoduje to otwarcie okna z bardzo ciekawym kostce przypominający kawałek futra. Jeśli oglądasz obraz nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, konieczne jest, aby powrócić do częstotliwości z dodatkiem okna. Zwiększenie częstotliwości dla maksymalnie 10 zespołów.

Wróć do okna użytkowego i zobaczyć, czy są jakieś zmiany lub odchylenia. Jeśli nie, można dodać trochę więcej prędkości.

Należy zwrócić szczególną uwagę na to zalecenie. Podczas przeglądania problemy narzędzie Windows lub „błędy”, które mają zostać zmniejszone o 5-10 jednostkę częstotliwości. Nie jest konieczne, aby zmusić kartę graficzną do pracy poza ich możliwości. Będzie to prowadzić do jego uszkodzenia.

W ten sam sposób trzeba podkręcania pamięci karty graficznej. Dodaj częstotliwość i zobaczyć, że nie było żadnych odchyleń. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, następnie dodać częstotliwość. Gdyby nie było odchyleń, a następnie zmniejszyć ją o 5-10 punktów.

Ustaw maksymalne wartości, należy nacisnąć przycisk „Pobierz ustawienia z Windows». Myślę, że nic nie jest trudne, jak podkręcić kartę graficzną, nie. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Teraz, gdy wiesz, jak podkręcania karty graficznej. Ale zanim to zrobisz, zdecydować, czy to jest ważne dla Ciebie i Twojego komputera.