404 Shares 2886 views

Więzienie w Norwegii – sanatorium dla zabójców

08 kwietnia 2010 w norweskim mieście Halden (Halden) norweski król Harald V oficjalnie otworzył więzienia dla ludzi, którzy popełnili poważne przestępstwa. Więzienie w Norwegii od trzech lat nie daje resztę fotografów i reporterów. Członkowie prasie podziwiali wnętrza i warunki przetrzymywania.

Fengsel Halden – więzienie w Norwegii, położony na trzydziestu dwóch akrów lasu sosnowego i wyposażone w trzygwiazdkowym hotelu. Budowa i wyposażenie kompleksu penitencjarnego trwała dziesięć lat. Na ten cel z budżetu państwa spędził pół miliarda koron norweskich (dwieście pięćdziesiąt dwa miliony dolarów amerykańskich).

Najbardziej znanym więzienie w Norwegii jest przeznaczone na pobyt stu pięćdziesięciu więźniów. Zawartość każdego skazańca w Halden Fengsel rocznych kosztów milion siedemdziesiąt dziewięć tysięcy koron norweskich (około sto osiemdziesiąt pięć tysięcy dolarów amerykańskich).

Kiedy po raz pierwszy spojrzeć na przytulnej przestrzeni dwunastu metrów kwadratowych i nie można powiedzieć, że jest to więzienie. W Norwegii, więźniowie spędzają w tych komórkach w designerskie meble do dwudziestu jeden lat. Nie jest dozwolone zgodnie z prawem. Jest prysznic, lodówka i telewizor LCD na ścianie. Okna bez prętów wyposażonych w szkła bezpiecznego.

Najbardziej humanitarny więzienie w Norwegii aż do zakończenia bez basenu, ale więźniowie mogą spędzić pół godziny codziennie na siłowni.

W więzieniu, są warsztaty, ale nikt nie sprawia pracować. Jeżeli więzień chce ciężko pracować, dzień można zarobić więcej niż pięćdziesiąt dwa koron norweskich (dziewięć dolarów).

W norweskich więźniów powinna być raj w komorach z połową dziewiątej wieczorem do wpół do siódmej rano. Wszystkie inne czasy mogą swobodnie przemieszczać się w obrębie terytorium, a nawet chodzenie bez ochrony w lesie sosnowym.

Halden Fengsel również najcichsze więzienie w Norwegii. Większość strażników – kobiety, które pracują bez broni. Strażnicy biorą ich jedzenie i ćwiczenia, wraz z morderców, narkomanów i gwałcicieli. Przez trzy lata więzienia nie jest ustalona pędy i walczy.

W norweskim więzieniu więźniowie jedzą we wspólnej jadalni. Jeśli zmęczony więziennego jedzenia, mogą przygotowywać własne posiłki.

Główną atrakcją Halden Fengsel – studio nagrań. Lokalny zespół muzyczny nagrany swoje albumy tutaj, a cotygodniowe audycje radiowe.

Więzienie znajduje się biblioteka, ogród zimowy, terenie szkoły, sklepu.

Więźniowie mają prawo do trzech połączeń rodziny na tydzień. W przypadku długich spotkań z ich krewnych w więzieniu zbudowane domki.

Wiele osób miało błędne przekonanie, że w Halden Fengsel serwująca zdanie terrorysta Anders Breivik, który w lecie 2012 roku został skazany na dwadzieścia jeden rok więzienia. Breivik w innym miejscu i pod ścisłym nadzorem. Breivik więzienie, w którym zdjęcia można znaleźć w Internecie, zwany Eli (Ila). Kamera znajduje się w norweskim terroryście silnie strzeżonym skrzydle męskim więzieniu, i składa się z trzech pokoi na ośmiu metrach kwadratowych (pokój, siłownię, sypialnia). Breivik dozwolone tylko korespondencji i spacery na dziedzińcu pod nadzorem strażników. Pomimo takich warunków przetrzymywania, człowiek umyślnie zabił siedemdziesięciu siedmiu mężczyzn, wyzwiska strażników sadystyczne, ponieważ czasami przynieść wystarczająco gorąca kawa.