434 Shares 8367 views

Bezprzewodowa technologia dostępu do sieci. Czym jest WiMAX

Technologia ta, znana jako WiMAX, zaczął być wprowadzony w 2000 r. W tym czasie niewiele osób sobie wyobrazić, że taki WiMAX. Jak na swoje czasy, to norma dane było bardzo innowacyjne w sieciach t-3G. Rozprzestrzenianie zaawansowanych substandards rozpoczęła się w Szwecji w 2009 roku.

Na początku 2001 roku inżynierowie IT zaangażowanych w poprawę technologii. Budowa WiMAX regulowane odbieranie podział sieci i informacji nadawczej dla użytkowników bezprzewodowych i mobilnych. Pierwsze WiMAX wbudowane komunikaty zostały zaprojektowane i próbował w Quebec (Kanada).

Obecnie hi-tech-przemysł i telefonii komórkowej, w szczególności już umożliwiają zastosowanie tej normy jest bardziej aktywna. W celu konkurowania ze sobą, dostawców internetowych użytkowników łączących mają tendencję do utrzymywania ceny przystępne i dobrej jakości komunikacji. stacja bazowa WiMAX (powłoka), co musi obejmować pewien obszar regionalny

Wykorzystuje rozwój nowatorskiej dziedzinie komunikacji sieciowej. Jednym z takich ważnych i innowacyjnych rozwiązań można uznać za nową sieć Format 4g. To jest już z powodzeniem realizowane w krajach Europy Zachodniej. Podobny projekt standard komunikacji rozwijać w CIS.

Protokół sieci 4G. Opis. specyfikacja produktu

4G komunikacji oraz dalsze modyfikacje dotyczą czwartej generacji. WiMAX norma przewiduje transmisji danych na wysokim poziomie, w tym głosie. Wszystko to odbywa się za pomocą tzw telefonii VoIP.

Szybkość transmisji tego protokołu około 100 Mbit / s dla abonentów sieci komórkowej i około 1 Gbit / s, abonenci sieci stacjonarnej 4G.

Istnieje kilka protokołów komunikacyjnych do 4G. Czym jest WiMAX protokoły? Pierwszy standard sieci jest klasyfikowany jako LTE-Advanced. Innym pół-klasyfikator wykorzystuje tę technologię do związania formacie WiMAX.

Niektóre z wad tej technologii

Pomimo rosnącej popularności formatu 4g, wciąż istnieją pewne braki. Na przykład w budynkach miejskich na skutek zewnętrznego sygnału betonowej nawierzchni jest zrobione nie jest całkiem jasne. Dlatego, aby stworzyć dobrze capturable i stabilną jakość komunikacji, dostawca musi być stabilna powłoka WiMAX.

Czym jest WiMAX w Rosji i jak skorzystać z tej sieci

Aby korzystać z sieci WiMAX i stać się abonentem usługodawcy, trzeba będzie:

– laptop lub komputer stacjonarny z modułem sieciowym z obsługą WiMAX;

– zewnętrzny routera – wzmacniacz sygnału 4G i router wysyłane / odbierane informacje

Podpisać umowę z dostawcą i dostać zestaw urządzeń niezbędnych do komunikacji może być regionalny usługodawcą zamówić centrum serwisowym lub sprzedawcą.

Koszt i cechy taryfy są zwykle reprezentowane na stronie internetowej spółki. Przy wyborze sprzętu, pożądane jest, aby korzystać z 4G LTE-modem. Podłączyć urządzenie poprzez złącze USB, a następnie wszystkie niezbędne oprogramowanie jest instalowane automatycznie. Po rejestracji możesz zacząć korzystać z dostępu do Internetu w oparciu o WiMAX sieci.

Zarejestrować się na oficjalnej zasobem firmy obejmuje wybór poszczególnych usług i będzie podstawą dla klienta tej firmy.

Czym jest WiMAX urządzenia z logo

Każdy sprzęt z logo obrazu może być przełączony do modemu zgodnego z daną firmą. Pozwala to na wykorzystanie Internetu 4G, jak mówią, na pełnych obrotach.

odbiór Amplification

Ponieważ realizacja WiMAX nie jest tak powszechne, a czasami jest tempo spadku od złej jakości sygnału antenowego. Aby rozwiązać ten problem wymaga dodatkowej anteny służącej jako wzmacniacz mocy sygnału lub przedłużenia modemu.