739 Shares 7090 views

Maska sieci – niezawodny asystent w budowie sieci

W ciągu ostatnich kilku lat aktywnie rozwija technologie sieciowe. Od tworzenia światowych zasobów Internetu był podłączony do jego ogromnej liczby mniejszych sieci lokalnych i indywidualnych użytkowników. W związku z tym istnieje pilna potrzeba jasnego opisu adresowanie węzłów sieciowych. Znaleziono rozwiązanie.

Model TCP / IP jest budowa czterech poziomach. Każdy z tych poziomów jest odpowiedzialny za jego funkcji, ale jednym z najważniejszych zadań jest adresowanie w sieci. Dla tych celów, należy użyć adresu IP czwartej wersji, która jest liczbą, która składa się z trzydziestu dwóch bitów. To wyraźnie identyfikuje sieć, która jest szczególnie gospodarza, jak i bezpośrednio, adres hosta. Oczywiście, liczba tych adresów jest ograniczona.

wyraźnie urządzenia niezbędne do prawidłowego adresu wiedzieć gdzie na adres wskazany przez sieć, a gdzie gospodarz. Ta misja trwa maskę sieciową, co znacznie ułatwia pracę z dużą liczbą różnych urządzeń sieciowych, zarówno biernego i czynnego.

Maska sieci jasno określa, ile bitów adresu należy do sieci, a co – na adres hosta. Ta technologia pozwala na znaczne zwiększenie wielkości możliwych adresów w porównaniu z czystym podsieci działowe klas technologicznych. To także pozwala uniknąć jakichkolwiek konfliktów wynikających w przypadku stwierdzenia tego samego adresu.

Maska sieciowa umożliwia podzielenie dużych sieci na mniejsze, które są podzielone, z kolei, jeszcze mniejszy i tak dalej, dopóki nie przejdą trzydzieści bitów. Jednak wraz ze wzrostem liczby sieci zmniejsza liczbę hostów. Dlatego stosowanie tej technologii musi być dokładnie rozważone jako niezbędnej liczby adresów na nazwy hostów.

Zazwyczaj maskę ustawić liczbę od dziewięciu do trzydziestu. Jest to liczba znaków w binarnym adres, który jest odpowiedzialny za adres sieciowy. Na przykład, dla adresu 193.29.204.19, jeśli ma maskę sieci 24, adres sieciowy jest 193.29.204.0 i gospodarze 193.29.204.1-254 adresów (ponieważ adres jest transmisją 193.29.204.255).

W celu ustalenia tego wszystkiego jest to niezbędne do obliczenia maskę podsieci na podstawie określonych reguł. W powyższym przykładzie, proces był następujący. Tak więc, najpierw musimy przetłumaczyć adresu w binarnym systemie obliczeń. Ale to musi być zrobione tak, że masz cztery oktety. Brakujące cyfry należy zastąpić zerami przed liczbą. Ponadto, biorąc pod maskę sieciową, lub raczej jego numer, to jest napisane w formie sąsiadujących jednostek w ilości odpowiadającej tej liczby. Jest to bardziej wygodne, aby zrobić to sam wyraźnie zająć figurę na rysunku. Dalsza uwaga na czasie rozdzielczej adresowej gdy jednostki maskę i rozpocząć końcowe zera. I otrzymujemy lewy – adres podsieci, po prawej stronie – adres hosta. Tłumaczymy z powrotem do bardziej zwykłej postaci dziesiętnej. To wszystko.

Zadanie to nie jest ciężki, ale bardzo przydatne przy budowaniu rozległe sieci na dużą skalę. Maska sieci może stać się wiarygodnym asystent na budowę jasnej i hierarchicznej struktury uporządkowanej.