894 Shares 8305 views

Jak wyczyścić pamięć podręczną w Chrome i dlaczego to wszystko może być wykonane

Każdy rodzaj aktywności, a także praca z Internetem, należy sugerować istnienie pewnej wiedzy i umiejętności użytkownika. Jednak zwykli odwiedzający internetowe nie zawsze muszą zdawać sobie sprawę z głębokich zawiłości technicznych urządzeń sieciowych komputera. Jednak aby poznać odpowiedzi na podstawowe pytania ( „Gdzie jest adres wprowadzony stronę?”, „Jak mogę utworzyć zakładkę?”, „Jak wyczyścić pamięć podręczną?”) Jest konieczne.

Tymczasem wiele z tych użytkowników, którzy nie wiedzą, jak wyczyścić pamięć podręczną w chromie i nie zdawali sobie sprawy co to jest i co to jest za. Dobrze, niech sobie.

Faktem jest, że jeśli spojrzeć na stronie internetowej (czy to za pomocą przeglądarki), dane z tych zasobów są przechowywane na dysku twardym komputera urządzenia w trybie automatycznym. To ustawienie pomaga zmniejszyć w przyszłości, czas spędzony na stronie pobierania. Zapisane dane są przechowywane w specjalnych plikach tymczasowych, które są nazywane cache.

Dlaczego potrzebuję gotówki? Jest to miejsce do przechowywania fragmentów dźwiękowych, filmów, które użytkownik oglądali i słuchali, jak również elementy konstrukcyjne sites (style, zdjęcia), dla którego przyszedł. Wynika to z pamięci podręcznej stron internetowych ładowane szybko, ponieważ informacje z nich częściowo nie ładowane z serwera, a następnie z dysku twardego.

wymaga okresowego czyszczenia pamięci podręcznej, czyli usunięcie tych plików tymczasowych. I każdy brazurera producent dostarczył specyficzny algorytm procesu.

Konieczność czyszczenia pamięci podręcznej występuje dość często, nawet tych, którzy korzystają z tak popularnym, szybki i łatwy w obsłudze przeglądarkę, jak Chrome. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych użytkowników, których praca w Internecie jest różna intensywność.

Jeśli pamięć podręczna nie usuwa się w czasie, a następnie w procesie trzeba korzystać z Chrome mogą być pewne problemy, które mają negatywny wpływ na pracę w sieci. Poniższa sekwencja działań pomoże Ci łatwo przeprowadzić tę procedurę.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Chrome: Krok 1

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jak jest pasek narzędzi w przeglądarce.

Sam panel nie jest tutaj, a wszystkie ustawienia Chrome muszą być wykonane ze specjalnego menu, które wygląda jak klucz klucza. Ikona ta jest zazwyczaj można znaleźć, jeśli otworzysz przeglądarkę i spojrzeć w prawym górnym rogu.

Tak więc, po uruchomieniu Chrome kliknięcie na ikonie określony. Wśród przedmiotów, które zostaną otwarte w rozwijanym menu, musimy wybrać „Opcje” (jeśli stara wersja przeglądarki) lub „Narzędzia” (jeśli wersja jednego z ostatnim).

Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Chrome: Krok 2

Teraz właściciele starej wersji po naciśnięciu w oknie „Opcje” otworzy składek trzech. Z nich będzie musiał wybrać ten, który jest określany jako „Prywatne rzeczy”. Stąd udajemy się do sekcji „Informacje na temat pracy w …” i kliknij przycisk „Usuń dane …”.

Właściciele nowej wersji, przechodząc do „Narzędzia”, znaleźć tam następnego menu rozwijanego. Konieczne jest również, aby znaleźć i wybrać „Usuń dane …”

Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Chrome: Krok 3

Pojawi się okno, które (niezależnie od wersji Chrome) będzie nosił nazwę „widoki danych chemiczna”. Następnie należy wybrać konkretne parametry czyszczenia. Zalecamy nie tylko wybrać „Wyczyść pamięć podręczną”, ale także „Usuń pliki cookie”.

Najważniejsze jest to, zostaniesz poproszony o podjęcie decyzji w sprawie okresu, dla którego chcesz usunąć pliki. To może być ostatnią godzinę, tydzień, miesiąc lub cały okres Chrome. Lepiej jest wybrać tę drugą opcję.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Chrome: Krok 4

Teraz kliknij „Wyczyść dane” i czekać. Nie należy się spodziewać, że proces zakończy się natychmiast – to zajmie trochę czasu, szczególnie jeśli cache przeglądarki zgromadził masę plików i czyszczenia są to zaniedbane przez długi czas.