510 Shares 4343 views

Tradycji, obrzędów i celne: przypadku działań rytualnych na Ostatki i Wielkanocy

Co osoby, które zamieszkują naszą planetę, nie pojawiają się znikąd. Korzenie każdego narodu świata, echa przeszłości tworzą niepowtarzalną płótno, w którym przeplatają się losy ludzi. Unikalne zwyczaje, tradycje, a nawet najbardziej niesamowitych i egzotycznych rytuały stanowią niewidzialną, ale bardzo indywidualny bagaż kulturowy każdej narodowości. Zwyczaje i obrzędy – integralną częścią życia. Niektóre z nich przyszedł do nas od religii, z drugiej – z niezliczonych znaków, tradycji, wierzeń i przesądów. Zapoznanie się z treścią i głębią znaczenia pewnych tradycji rosyjskich obywateli.

Ślub: dotykając sakrament

Pogaństwo jako religię pierwszego Słowian dał nam naleśniki, wspaniałe ceremonie ślubne i wróżby Bożego Narodzenia. Tradycyjnie rosyjski ślub grał jesienią lub zimą, w przerwach pomiędzy długimi szybko. Najbardziej popularne tak zwane „svadebnik” – okres od Bożego Narodzenia do zapusty.

Obrzęd kościelny ślub – wzruszający i piękny akt, podobnie jak wielu rosyjskich zwyczajów. Przykładem tego wielkiego sakramentu przechwyconego w obrazach wielu artystów rosyjskich. Przez cały czas sądzono, że ślub – to nie tylko piękny i dostojny rytualny obrzęd, wymagające kilku zrealizować ich przynależności do siebie, dostosowuje się do długiego życia razem. Kościół prawosławny nie akceptuje rozwód. We współczesnej Rosji, ślub jest dostępna tylko po oficjalnej rejestracji małżeństwa, które nie umniejsza wielkości sakramentu.

Prowadzenie rosyjski ślub wiąże się przemyślany scenariusz ze ścisłym przestrzeganiem wszystkich atrybutów, które wymagają zwyczaje narodu rosyjskiego: okupu narzeczonego, przechodząc wiele testów, konkursy, wesoły remisy. Tradycyjnie, młody człowiek płaci za pieniądze i prezenty dla wszystkich uczestników obrzędu odkupienia.

Tradycje ślubne dzisiaj

Nowoczesne zwyczaje ślubne nieco przekształcił się w czasie, ale nie dramatycznie zmieniło. Tak jak poprzednio, oczyszczenie kupuje całą suknię ślubną dla panny młodej i jej rodzina zapewnia jej „posag” – pełny zestaw tekstyliów domowych, naczynia kuchenne i meble. Rosyjskie zwyczaje ludów i dyktować potrawom obowiązkowych świąteczny stół. A symbolem szczęśliwego życia rodzinnego jest Kurnik – tort naleśnik lub herbatnik z przaśnego ciasta z wieloma nadzieniami mięsa z kurczaka, pieczarki, ryżu i innych.

Tradycyjny rosyjski rytuał powitania chlebem i solą – jeden z najbardziej wzruszające spotkanie po rodzinę młodego męża. Przynosi bochenek świeżo wykonaną z małżonków sól-prawnych. Młoda powinna zerwać kawałek niego. Goście w tym stanie: kto dostaje większy kawałek chleba, powinien być głową domu.

Mardi Gras: Przygotowanie do Wielkiego Postu

Zwyczaj świętowania Maslenitsa i zachowane po Chrztu Rosji, przypada na Wielki Post poprzednim tygodniu. Teraz niewiele osób wie, że nie tylko zawiera Pancake Pancake tydzień, ale również tzw wszystkożerne i dziobaty.

Wszystkożerne tydzień eliminuje dni postu, nakrapiane obejmuje naprzemienne chude dni Wielkiego Postu. Podczas serem Pancake lub mięsa nie jada, ale spożywać produkty mleczne w dowolnej ilości.

Święto rosyjski naleśnik

Podobnie jak wiele innych znanych zwyczajów ludów Rosji, Maslenitsa zawsze towarzyszy obfite i odżywcze żywności. I tańce, pieśni ludowe i gry są obowiązkowym atrybutem wsparciu wypoczynkowego. Wierzono, że naleśnik tydzień zabawy koniecznością, inaczej szczęście odwróci się od człowieka, a cały rok sprawy pójdą źle.

Bohaterem Maslenitsa – naleśnik. symbol solarny, okrągłe, gorący, przepiękny! Placki pieczone odmiany: słodki, słony, drożdże z różnymi nadzieniami, które zaspokoją wszystkie gusta. Tam zaczęli od połowy tygodnia, w tak zwanym „środowisku smakoszy”. W tym dniu, matka-in-law leczono do naleśników, starając się w każdy sposób, aby ich zadowolić i dopingować.

Zapusty celne

Ogólne wesołość i masowe obchody rozpoczęły się w luźnym czwartku: jazda na łyżwach w
sankach, pięść walki, tańce ludowe. Jechaliśmy ulicami nadziewane Carnival i kolędowania.

W Tiffany'ego piątek otrzymał zaproszenie na obiad lub kolację z teściowa matki starają się zadowolić swoich żon. Dzień ten nazywany jest „Teschin Vecherki”. W sobotę „Zolovkina (męża siostry) spotkania” córka zaprosił mojego męża, aby odwiedzić krewnych, uważając, aby nie łamać przyjęte zwyczaje. Przykład zapusty stół imponująca różnorodność potraw kuchni rosyjskiej.

W przebaczenia niedzielę – w ostatnim dniu uroczystości – wszystkie zadawane sobie nawzajem o przebaczenie, uwolnienie się od nagromadzonych krzywd, prezenty dla bliskich. Kulminacją festiwalu – spalenie kukły jako symbol kończącym długą zimę. „W bogatym zbiorze” prochy są rozłożone na polach. Zapalone ogniska słomy i starych niepotrzebnych rzeczy, aby pozbyć się wszystkich nadmiarze. Wieczorne naleśniki upamiętnia zmarłych krewnych.

Christian Wielkanoc

Chrześcijaństwo dał nam wspaniałą uroczystość Świętej Paschy. Różnorodne zwyczaje ludów z różnych krajów w obchodach tego dnia. Nie mieszkają na uroczystościach Cerkiew. Są majestatyczne i piękne. Rozważmy tradycyjnych nawyków konsumpcyjnych. Przykładem działań rytualnych, najbardziej powszechne w Rosji, – pieczenie ciasta wielkanocne i jaja barwiące, symbole nieśmiertelnym ciele Chrystusa, który uświęca świątynie. To jest tak powszechne, że rytuały nie uciec i ateistami.

Rankiem po całonocnym czuwaniu i przejścia procesji wokół kościoła rozpoczyna obchody cudownego zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie witają się słowami „Chrystus zmartwychwstał!”, Otrzymując odpowiedź „Prawdziwie zmartwychwstał!” i wymiany Blessing ciasta wielkanocne i jaja. Nazwa tego zwyczaju – Wielkanoc z życzeniami. Te tradycyjne praktyki są tak powszechne, że traktuje wielkanocne są wymieniane nie tylko wierzących, ale także ateistów.

W świecie istnieje wiele obrzędów. Cła, czego przykładem jest przedstawiony w artykule są najbardziej powszechne w Rosji.