577 Shares 4797 views

Miąższowych żółtaczka: objawy, przyczyny, diagnoza

Obecnie istnieje wiele różnych chorób, które ludzie twarz nie jest zbyt często. Ale nadal trzeba zdawać sobie sprawę z nich przynajmniej trochę. To jest tak, na przykład, może zapobiegać występowaniu takich problemów. Dlatego dzisiaj chcę wam bardzo szczegółowo na temat tej patologii jak miąższu żółtaczka.

terminologia

Przed mamy do czynienia z chorobą, konieczne jest zdefiniowanie tych pojęć, które są szeroko stosowane w tym artykule. Więc miąższowych żółtaczka – choroba ale raczej konkretny symptom, który charakteryzuje się przez barwienie w żółtaczką koloru nie tylko skóry, ale także na błony śluzowe (twardówki oka). To wszystko dzieje się dlatego, że u pacjenta stopniowo zaczyna gromadzić bilirubiny (ta żółć pigment). Ważne jest również, aby pamiętać, że to objaw wskazuje, że pacjent ma problemy z wątrobą, którzy potrzebują jak najszybciej rozwiązać.

To ciekawe, że w medycynie istnieje również fałszywe pojęcie żółtaczka. W tym przypadku nie gromadzi się bilirubiny w organizmie ludzkim, a-karoten, naturalnej substancji, która występuje w wyniku barwienia skóry. Tak może się zdarzyć w przypadku, gdy zbyt często iw dużych ilościach jeść marchewki, dynie, pomarańczy i buraki. Ten problem może wystąpić, jeśli długotrwale jedzenia kwas pikrynowy, jak również niektóre inne leki leki.

obraz kliniczny

Jak to patologia jak miąższu żółtaczki? Patogeneza choroby obok. Tak więc, najpierw należy zaznaczyć, że w czasie normalnego działania, bilirubiny, kwasu żółciowego pigmentu przenika naturalnie. Jeżeli istnieją pewne problemy w wątrobie, stopniowo zaczyna gromadzić się w organizmie, sygnalizowanym przez zażółcenie skóry i błon śluzowych. Poszukuje informacji, które są miąższu żółtaczka, ważne jest, aby powiedzieć również o tym, że problem ten ma trzy główne etapy rozwoju.

 1. Pierwszy etap. W tym przypadku, ograniczenie aktywności enzymów błony uszkodzenia hepatocyty, bezpośredniej bilirubiny zwykle wytwarzane do oporu.
 2. W drugim etapie w chorobach problem takiego jak giperfermentiya membrana hepatocytów zwiększa przepuszczalność. Ból w boku pojawia się jako skutek ucisku naczyń włosowatych.
 3. W trzecim etapie procesu jest glukuronidacji zaburzenia bilirubiny występuje niewydolność wątroby. Ponadto, mocz staje się bardzo jasny, ciągle czuł ból w boku.

Należy zauważyć, że ważne jest, aby zacząć radzić sobie z miąższu żółtaczki w najwcześniejszych etapach występowania choroby. Rzeczywiście, w tym przypadku rozwiązania problemu może być o wiele łatwiej i szybciej. Jeżeli „opóźnienie” na początku procesu gojenia do trzeciego etapu, utwardzanie będzie bardzo trudne dla tej choroby.

Źródłem problemu

Dlaczego mogą pojawiać miąższu żółtaczka, jakie są główne powody ich wystąpienia?

 • Przede wszystkim należy zauważyć, że głównym problemem w tym przypadku są czynniki infekcyjne: wirusy, bakterie, toksyny. Najczęściej w tym przypadku mówimy o chorobach, takich jak malaria, kiła, toksoplazmoza i inne.
 • Pokonać gepatotsidov trucizny zarówno organiczne, jak i nieorganiczne. Toksyczne zatrucie organizmu mogą wystąpić z powodu korzystania z trującymi grzybami, alkoholem niskiej jakości, po otrzymaniu arsenu lub węża ukąszenie.
 • Przyczyną problemu może również podejmowanie pewnych środków farmakologicznych, które mają działanie hepatotoksyczne. W tym przypadku, najczęściej chodzi o takim preparacie jako „antybiotyki” i paracetamol.

dziedziczność

Biorąc pod uwagę przyczyny żółtaczki miąższu, trzeba też powiedzieć, że choroba ta jest również czynnik dziedziczny. Oznacza to, że może on być transmitowany przez naturę z jednego członka rodziny do drugiego.

 • Być może niewydolność białka ligandinov specyficzne, które są umieszczone na powierzchni wątroby.
 • Powodem może stać dziedziczny niedobór danego enzymu, zwany UDP-glukuronylotransferazy.
 • Jest dziedziczne i choroba Wilsona, gdy nie ma akumulacji w hepatocytach miedzi, z tego powodu defektu genetycznego zakłócenia funkcji organizmu.

Główne objawy

Biorąc pod uwagę objawy takich chorób jak miąższu żółtaczka – to musi być także powiedziano. Więc jakie są przejawem jest choroba?

 1. Pierwszym dowodem żółknięcia skóry i błon śluzowych, głównie twardówki oczu.
 2. Ponadto, pacjent może być łagodny świąd.
 3. Czasami ból głowy, gorączka, ból głowy.
 4. Pacjenci często skarżą się na utratę apetytu, w wyniku czego następuje utrata masy ciała.
 5. Ponadto, istnieje ból mięśni i ogólne osłabienie.

Wskaźniki analizy także różnić.

 • Kał staje się jasne, lekko przyciemnione. Wszystko strat powstałych w wyniku stercobilin, kolejny cholowy pigment.
 • Mocz zmienia również kolor. To może stać się zarówno zbyt lekki i zbyt ciemny.
 • We krwi pacjentów zwiększa zawartość bilirubiny bezpośredniej i pośredniej.

diagnostyka

Jak można zrozumieć, że dana osoba jest miąższu żółtaczka? Diagnostyka – które mówią o istnieniu choroby. Aby to zrobić:

 1. Przeprowadzić ogólnej analizy moczu, kału i krwi.
 2. Oceny ogólnego obrazu klinicznego.
 3. Analiza biochemiczna krwi.
 4. Niektóre testy instrumentalne mogą być przypisane.

badania kliniczne

Jeżeli pacjent podjęto analizę kału i moczu, w tym przypadku, gdy wskaźniki choroby bilirubiny i urobilin znacznie wzrosła, a liczba stercobilin spada, co powoduje słabe barwienia ludzkich odchodów.

Ponadto, będą potrzebne badania krwi. W tym przypadku nie może być leukocytoza i niedokrwistość. Jeśli pacjent miąższu żółtaczki, biochemia krwi – to jest również ważne. Tutaj wydajność związanej i niezwiązanej bilirubiny i urobilin zostaną podniesione.

W niektórych przypadkach pacjent będzie powoływać i inne dodatkowe badania. Może to być:

 • Oznaczanie stężenia kwasu foliowego i witaminy B12 we krwi.
 • Określenie markerów nowotworowych.
 • Coprogram: Analiza dla pasożytów i robaków.

badania instrumentalne

Specjalista w tej dziedzinie może bez szczególnych problemów odróżnić zespół żółtaczka miąższu z pełnej choroby. Jednak w niektórych przypadkach, nawet najbardziej wybitnych luminarzy medycyny w celu potwierdzenia diagnozy zachowań dodatkowe badania są potrzebne narzędzia. W tym przypadku, pacjent może być podawany:

 1. Radiografii. Zidentyfikować problemy z żołądka, przełyku i jelit.
 2. Cholecystography. Konieczne jest, aby zrozumieć, czy istnieje w kamienie w pęcherzyku żółciowym.
 3. Ultradźwięki mogą dostarczyć informacji na temat stanu wątroby i innych ważnych organów.
 4. CT lub MRI.

Bardzo rzadko u pacjentów podawano nawet biopsję wątroby.

leczenie

Należy zauważyć, że ta patologia ma kilka sposobów utylizacji. To zależy od stopnia zaniedbania choroby podstawowej. Najczęściej lekarze przepisują leki, które usuwają nadmiar bilirubiny z organizmu. Jednak nie wszystkie leki pomaga. W tym przypadku, lekarz może przepisać procedurę taką jak fototerapia. A wszystko dlatego, że światło ultrafioletowe jest w stanie szybko rozbić cząsteczki bilirubiny i pomóc ich szybkiego usunięcia. W tej chorobie jest także ważne, aby kompleks witaminy, zwłaszcza B i C, kwas liponowy i aminokwasy.

Profilaktyka i Komplikacje

Od miąższu żółtaczki – objaw, który występuje na tle innych chorób (wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, kamienie pęcherza, itd.), To jest bardzo ważny czas, aby rozpocząć, aby pozbyć się tych chorób. Po tym wszystkim, musimy pamiętać, że jeśli czas nie zapewnia opieki nad pacjentem, może to prowadzić do pewnych komplikacji. Mianowicie, pacjent może trwale zakłócić wątroby i pęcherzyka żółciowego. W tym przypadku, zwiększone stężenie bilirubiny powoduje zatrucie, co jest niezwykle negatywny wpływ na pracę wszystkich narządów i układów.