780 Shares 6564 views

Air Circuit Breaker: zasada działania i korzyści

Wyłącznik powietrze jest mechaniczne urządzenie przełączające zapewnia gaszenie łuku za pomocą sprężonego powietrza i wyłączany, przechowywania, przełączanie prądów w zamontowanym układzie stanu. Jest on stosowany, aby zapobiec zwarciom i przeciążeniom przy instalacji elektrycznej, a także w zarządzaniu obwodów elektrycznych. Niektóre jednostki są wyposażone w dodatkową funkcję ochrony krytycznej spadek napięcia i inne sytuacje.

opis

Przez urządzenia tego typu muszą spełniać pewne wymogi, w tym zapewnienie bezpiecznego stosowania długotrwałej i niezawodną ochronę przed przeciążeniami i zwarciami w sieci. Jednostka wykonawcza jakości ma szczególne znaczenie, ponieważ operacja wyłączników powietrza może odbywać się w różnych warunkach temperatury i wilgotności w vibronagruzok obecności i częste przełączanie. urządzenia zużywające dużo energii są pod elektrodynamicznych i termicznych efektów z przełączników, dzięki tej technologii minimalizuje straty i zwiększa żywotność.

Automatyczne wyłączniki powietrze jednocześnie zarządzać siecią i chronić go. Są one podzielone na kilka typów w zależności od czasu reakcji, co jest podane na otwarcie styków sygnalizujące moment:

 • selektywne;
 • norma;
 • szybko (to funkcja ograniczenia prądu).

jednostka olej

Takie wyroby są wykonane w postaci prostokątnego zbiornika, owalny lub okrągły kształt. wyłączniki powietrza olejowe zostały wynalezione w ostatnim stuleciu i działał jako przełącznik w obwodzie o wysokim napięciu. Poprzez ich izolatory cover są pomijane ze stykami stałymi, ustala się na obu końcach. Za pomocą urządzenia izolującego pręt prowadzący jest połączony z ruchomym stykiem, który z kolei znajduje się pomiędzy dwoma jednobiegunowy styków stałych. Są całkowicie pokryte olejem, który wypełnia zbiornik do pewnego poziomu izolacyjnego. Poduszka zajmuje przestrzeń pomiędzy pokrywką a powierzchnią oleju.

wierzchowiec

Konstrukcja urządzenia jest w obudowie dielektrycznej. Automatyczne wyłączniki powietrzne, stosowane dla małych napięć są zamocowane w miejscu instalacji z wykorzystaniem szynie DIN. Z członem śrubowym łączy okablowanie i jest wykonywane przez otwór dźwigni i urządzenia zamykającego. Obudowa jest utrzymywana na szynie przez specjalną przystawkę – więc urządzenie może być szybko usunięte, po naciśnięciu go. Stałe i ruchome styki są wymagane dla procesu przełączania łańcucha. Ruchomy element stosuje się sprężynę, aby umożliwić rozdzielenie styków. Działania te mogą być wykonywane za pomocą rozdzielacza magnetycznego i termicznego.

splitter ciepło

Płytka bimetalowa, która stanowi typ rozdzielacza cieplnej, płynący ogrzewano energii. Mechanizm rozszczepienie zachodzi po gięciu płyty spowodowane przez przepływ prądu o napięciu wyższym od wartości zadanej. Obecne właściwości mają bezpośredni wpływ na czas reakcji, która może wynosić kilka godzin. Element pracuje przy napięciu ustawionym czasie produkcji. Przełącznik powietrza VNV może być stosowany bezpośrednio po płyta osiągnie normalną temperaturę, co nie jest typowe dla bezpiecznika pływakowy.

rozdzielacz magnetyczny

Mechanizm działania urządzenia magnetycznego uruchamiany ruchomy rdzeń. Atomizer tego typu jest cewka, przez którą przepływa prąd płynący przez przełącznik powyżej rdzenia Nominalna zaczyna się cofać. Forma magnetycznego natychmiast właściwości reakcji, niż oferują ciepła, a reakcja zachodzi tylko wtedy, gdy znaczny nadmiar progowej. Używane kilka odmian, które mają różny stopień wrażliwości.

W procesie trawienia zachodzi prawdopodobieństwo iskrzenia. Aby to zrobić, położony w pobliżu siatki kontaktów przerywacz zapobiec, a same elementy są wykonywane w określonej formie.

typy

Wyłącznik powietrza mogą mieć inne właściwości i możliwości, nad którym oddzielanie pewnych typów:

 • Z i bez ograniczenia prądu;
 • biegunowość urządzenia zależy od liczby biegunów;
 • zero, niezależnie rozdzielacza lub maksymalnego napięcia;
 • bez kontaktu iz dostępnych wolnych kontaktów dla sieci średnich;
 • Właściwości narażenia bieżącego okresu rozdzielacz może być różny, na przykład, urządzenie może posiadać element zamykający, posiadający odwrotna zależność napięcia niezależnie od napięcia lub może być nieobecny; Możliwe jest również połączenie wszystkich właściwości;
 • Powietrze wyłączniki, które to urządzenie ma uniwersalne, łączony (dolne zaciski z połączenia tylnego, zgodnie z przednią górną) i przedni związku;
 • z napędem sprężynowym, silnika lub instrukcji.

zadymie

Struktura może zawierać od jednego do czterech słupów, zaś w niniejszym przykładzie wykonania, każdy przyrząd pomocniczy styki rozdzielacza do układu rozdzielającego hartowania styki opalne i systemu głównego. Może to być jeden etap (w przypadku części cermetalowych) dwustopniowy (styki opalne, a główny) i trzystopniowe (oprócz łuku i głównych, styki pomocnicze dodaje się).

Arc System gaśniczy może być wykonywane za pomocą specjalnych krat opalnymi w komórkach lub izby mają małe prześwity. Do pracy przy wysokich napięć stosowanych w połączeniu typów, łączące dwie opcje blowout.

funkcje

Każdy wyłącznik powietrzny ma VVB graniczną napięcia zwarciowego z prądem nad istniejącym prawdopodobieństwa parametru występuje zgrzewanie lub spalanie kontaktów, a w efekcie uszkodzenie urządzenia. To może być wykonywane w trybie stacjonarnym lub wysuwnym i posiada silnik napędowy lub Circuit. Element uruchamiający może mieć pneumatyczny pilota i innych efektów elektromagnetycznych i jest przeznaczona do otwierania i zamykania urządzenia.

Jako splitter działa jako przekaźnik z bezpośrednim mechanizmem działania. Termobimetallicheskie lub dane elektromagnetycznych w tym przypadku zapewnić podróży, gdy sieć pierwotna charakteryzuje brak prądu, jak i przy przeciążeniu i zwarcia. Rozszczepiona struktura zawiera zadziałania sprężyny zaworowe ramiona, dźwignie i zatrzaski. Obok wyłącznika, jest on stosowany, aby zapobiec możliwości w tym obwodzie.

wyciąg

Proces odłączania może być scharakteryzowana przez obecność lub brak ekspozycji. Odmianą tego wyłącznika, w szczególności szybkość reakcji zależy od odstępu czasu, w którym wartość prądu jest przekroczona w styku rozbieżności. W ten sposób nabyta szybko rozprzestrzeniać, selektywne i standardowe przełączniki. W ciągu ostatnich dwóch opcji nie jest możliwa do przeciągnięcia profilaktykę. Selektywny urządzenia ochrony sieci przeprowadza się przy użyciu zestawu przełączników mających odpowiednio różne prędkości przełączania ma minimalną wartość konsumenta stopniowo do źródła zasilania, parametr ten wzrasta.

Wyłącznik i bezpiecznik

przeciążenie sieci może spowodować pożar lub przynajmniej uszkodzenia zainstalowanych urządzeń. Aby zapobiec takim sytuacjom, wyłącznik powietrzny służy do STP 100 i działania bezpiecznika, który jest obecny mechanizm przerwy, ale każdy z nich ma swoje własne cechy. Główną częścią elementu bezpiecznikowego reprezentowane przez metal stopiony w nadmiernego ogrzewania. Wyłącznik powietrza wykorzystuje specjalny mechanizm, który jest uruchamiany w krytycznym napięcia, urządzenie również po reakcji jest wystarczający, aby doprowadzić do skutku, podczas gdy strażnicy często muszą być zastąpione nowymi, ale ich główną zaletą jest szybkość reakcji.

Warto również zauważyć, że w zależności od warunków pracy każdego z rozwiązań jest bardziej korzystne. Bezpieczniki są realizowane we wszystkich sklepach produktów i inne niskie koszty związane. Szybka reakcja na nadmierne napięcie zapewnia ochronę wyrobu, charakteryzującego się dużą czułością.

Poza tym jest w stanie zresetować wyłącznika 110 kV powietrze ma wiele innych pozytywnych aspektów. Na przykład, można od razu zidentyfikować urządzenie do szybkiego reagowania i dostosowania go do eksploatacji.

negatywne aspekty?

Główną wadą jest kosztowny montaż i późniejsze naprawy wyłączników powietrza. mają też mniejszą szybkość reakcji na przekroczenie prądu znamionowego, gdyż może to spowodować uszkodzenie urządzeń elektronicznych. Ponadto, różnią się pod względem wrażliwości na wstrząsy mechaniczne i wibracje.

Biorąc pod uwagę fakt, że wyłącznik powietrzny i bezpiecznik są przeznaczone do różnych funkcji, nie mogą się wzajemnie zastępować. W celu ustalenia kolejności, które są niezbędne urządzenia, konieczne jest, aby zwrócić się do specjalistów, oni pomogą Ci wybrać najlepszą opcję dla istniejącej sieci energetycznej.

Dodatkowa ochrona

Aby zapobiec uszkodzeniu urządzeń spowodowanych skokami napięcia, używany ochronę sieci przed skokami napięcia. Możliwe są dwa warianty instalacji takich urządzeń: specjalna szyna w piecu elektrycznym w użytku dla grupy odbiorników energii lub lokalnie z konkretnym urządzeniem.

Takie urządzenia umożliwiają filtrowanie awaryjnego przepięcia w sieci i blokowania przepływu dużej mocy. Pomimo faktu, że konsumenci energii do zasilania szczyty nie sięgają, przepływ prądu jest stagnacja. Najnowsze elektronika zapewnia długi okres eksploatacji i szybkość reakcji. Ochrona sieci przez procesor elektroniczny reaguje na nadmiar parametru w tysięcznych sekundy.

skuteczność

Dzisiaj, różne rodzaje wyłączników powietrza stają się coraz bardziej wyrafinowane i funkcjonalne, cel ten został osiągnięty z zastrzeżeniem następujących dodatków:

 • Urządzenia generator wykorzystuje wymuszony obieg chłodzenia.
 • Wysokiej jakości materiały i staranne wykonanie elementów strukturalnych przewidzianych większą niezawodność i dłuższą żywotność przed niezbędne naprawy.
 • przepięcia łączeniowe zakupione ograniczenia, których obecność odgrywa ważną rolę w urządzeniach wysokiego napięcia.
 • Modułowy układ serii zapewnia możliwość tworzenia wielu identycznych modułów serii, charakteryzuje się szerokim zakresem napięcia, do badania produkcji i wprowadzania urządzenia, które charakteryzuje proste wytwarzanie, montaż i późniejszej eksploatacji.
 • Korzystanie z obwodów sterujących z szybkiego reagowania i minimalnego spreadu czasu. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie funkcjonowania urządzeń w znacznym nadmiarem napięcia i wyłączania w ciągu pół cyklu. Ponadto, ze względu na te urządzenia działają z jednoczesnym włączania i wyłączania.
 • Do gaszenia łuku elementy są umieszczone w skompresowanym powietrzem. W ten sposób osiąga wysokie przepustowości charakterystykę napięcia znamionowego, luk niezawodności izolacji między torami, szybkiej reakcji i właściwości przełączających. W większości przypadków, ciśnienie mieści się w zakresie 6-8 MPa.