877 Shares 7265 views

„Spartakus” Museum, Moscow: fotografie, godziny pracy

Wiele złośliwi krytycy często z całą pewnością powiedzieć, że rosyjscy sportowcy od dawna przestał grać w piłkę nożną, ale główny zespół klubu kapitału udało się wykazać – nie zawsze było. Z pomocą członków muzeum „Spartak” klub piłkarski powstał zespół sportowy. Zawiera unikalną kolekcję artefaktów krytycznych wirtualnych i fizycznych, nie są Hall of Fame graczy i tych, którzy są daleko od piłki nożnej, na pewno będą zainteresowani wspaniałej technologii i interaktywnych eksponatów.

Historia muzeum

Oficjalnie muzeum „Spartakus” w Moskwie było otwarte dla publiczności, na kilka godzin przed towarzyskim meczem drużyn piłkarskich Litwy i Rosji, które odbyło się w dniu 16 kwietnia 2016 roku na stadionie macierzystego klubu, zwanych „open arena”. Uroczystość odbyła się w obecności Prezesa Zarządu FC „Spartak Moskwa” Leonid Fedun, pierwszy wicepremier RFU Nikita Simonian, rosyjski minister sportu Witalij Mutko, mistrz olimpijski w 1956 Anatoliya Isaeva, Alekseya Paramonova, a także trenera „red-white” Dmitrij Alenichev i dyrektor generalny Sergei Rodionov. Uczestniczył i trener trener młodzieży Dmitry Gunko zakończył zespół Jegor Titow, specjalista pracy z mija Rinat Dasajew i ich rodzin. Wszystkie z nich uważnie studiował każdej strefy, a następnie wyraził wdzięczność wszystkim, którzy pomogli stworzyć muzeum „Spartakusa”.

Warto zauważyć, kurator historycznej części wystawy i dyrektor zakładu jest Alexey Matveev, z wieloletnim doświadczeniem jako attache prasowy FC „Spartaka”. Projekt został przeprowadzony w ciągu dwóch lat, z 50 nurków specjalistów.

Co powstało muzeum

Prawie dwa lata swojego istnienia muzeum „Spartakusa”, który opowiada historię głównego klubu z rosyjskiej stolicy, stał się punktem zwrotnym dla całego rosyjskiego futbolu. On nie ma odpowiednika w skali kraju. Eksperci udało się zrealizować Ideą założycieli – zainspirować do nowych zwycięstw i dokonań młodych zawodników, ich fani i użytkownicy nie są obojętne dla sportu. Ponadto, twórcy będą stale rozwijać muzeum z eksponatami nowych i przyszłych nagród, które specjalnie pozostawione w witrynach sklepowych.

Odwiedzający muzeum mogą dowiedzieć się o historii tytułowego rosyjskiego klubu, zobacz artefaktów historycznych, zebrane razem, aby zobaczyć unikalne filmy z legendarnych meczów piłki nożnej, aby usłyszeć ciekawych wywiadów i zebrać informacje na temat coachingu zespołu, zawodników, wygrał puchary i inne nagrody.

Jak dostać się do muzeum, gdzie jest

Suzey „Spartakus” znajduje się na 4 piętrze stoiska Zachód, który znajduje się na stadionie macierzystego klubu „Discovery of Arena”. Można go znaleźć pod następującym adresem: Volokolamsk Highway 69, w Moskwie. Aby dostać się do obiektu kulturowego i historycznego, trzeba dostać się do następujących stacji metra:

  • „Spartakus” (około 5 minut spacerem od stadionu);
  • „Tuszynskaja” (około 10 minut spacerem).

Również obok elementu. m. „Tuszynskaja” jest zatrzymanie większości autobusów i minibusów.

Warto zauważyć, że w dniach meczów piłkarskich dziele „Spartakus” trybie stacji metra (wejścia i wyjścia pasażerów) nie ulegają zmianie.

Godziny otwarcia muzeum

Spacer po wspaniałej okolicy może być każdego dnia z wyjątkiem poniedziałku. Godziny „Spartakusa” muzeum:

  • Wycieczki organizowane są co godzinę od poniedziałku do piątku, od 12:00 do 18:00. Czas ich trwania wynosi 45 minut.
  • W sobotę i niedzielę i święta wycieczki są co godzinę od 11:30 do 17:30 (przerwa od 14:30 do 15:30).

ceny biletów

Często wyjazdy do „Spartakus” muzeum organizuje dla grup 8-10 osób, ale czasami zdarzają się wyjątki, a następnie historia legendarnego zespołu można posłuchać natychmiast 25 gości. Jeśli nie masz zarezerwowany standardowy objazd i nie pisz na niego z góry, cena biletu dla dorosłych gości będzie 500 rubli, a dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat – 250 rubli. Emeryci, którzy mają pod ręką odpowiedni certyfikat będą mogli kupić bilet ze zniżką 50% – do 250 rubli.

Bilety na poszczególne wycieczki muszą być zarezerwowane nie później niż na jeden dzień przed planowanym terminem wizyty. Te wycieczki kosztują zwiedzającym dorosły 800 rubli, nieletnich i emerytów – 400 rubli. Mogą być zarezerwowane tylko do 5 biletów dla dorosłych.

Warto zauważyć, że wolny muzeum „Spartakus” mogą odwiedzić weteranów II wojny światowej, dzieci w wieku poniżej 6 lat, grupa niepełnosprawnych 1, a także ci gracze, którzy uczestniczyli w co najmniej jednym oficjalnym meczu dla większości z „biało-czerwonych” zespołu.

Sprzedaż biletów odbywa się w trybie in-line na stronie internetowej muzeum oraz w sklepie Red-White Store znajduje się na stadionie.

Co można zobaczyć w muzeum

Przede wszystkim, „Spartakus”, chwali się muzeum jego ogromnym terytorium, które jest 500 metrów kwadratowych. m i jest podzielony na 30 obszarach tematycznych. Ponadto zawiera on:

  • 10000 zdjęć;
  • 700 wideo;
  • ponad 600 ekspozycji;
  • ponad 20 instalacji autorskich.

Podstawą wystawy obejmuje niektóre z rzeczy osobiste wielu znanych graczy, którzy stali się legendami i różnych trofeów klubu. Więc tutaj można zobaczyć 80s buty talent Fiodor Czerenkowa, rękawice bramkarskie koszulki i podpisane, jak również kryształ USSR Cup w srebro zdobyła w 1992 roku. treści cyfrowych zawiera filmy z najlepszych bramek zawodników czerwono-białym zespołu i udanego ataku, pokazuje ewolucję gry tworzą klub. Wystarczy przesunąć tablet, przeczytaj szczegóły lub obracać się wokół własnej osi manekina. Wystawiane w formacie cyfrowym i księgi rekordów, hologram, które mogą być oglądane, „odchodzi” w powietrzu. Większość zdjęć w „Spartacus” muzeum prezentuje w formie „ożywienia” portrety z wbudowanym nagrania audio. Pozwalają one odwiedzającym słuchać jasnej i wyjątkową historię o niektórych osobistości, ich rozmów i komentarzem do meczu.

Jest tam muzeum i inne przedmioty, które powodują dumy dla zespołu – proporzec czerwony i biały z symbolem klubu gra „Spartak”, którą zabrał ze sobą na orbitę kosmonauta Siergiej Ryazansky wentylatora, oraz flagę, odwiedzają Mount Everest. Jest tu i piłka podpisana przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Na odrębnej narzędzi komunikacyjnych, zwiedzający mogą posłuchać wywiadu z fanami zespołu, którzy wielbili „Spartakusa” w niezwykły sposób.

Ponadto muzeum posiada niezwykły pokój, który wiele żart, że został stworzony „na rzecz wzrostu gospodarczego”, jak twórcy nie pozostawiała miejsca na nowe trofea i zdjęcia z wschodzących gwiazd FC „Spartaka”. Od 2003 roku klub nie udało się wygrać znaczące nagrody, więc wszystko ekspozycja powinna inspirować nowe pokolenie sportowców do wyczynów.

Należy zauważyć, że w pobliżu lokalizacji muzeum (północnej trybuny stadionu „Arena Otwarcie”) jest pomnik legendarnych graczy „Spartacus” braci Starostin, który stał u początków samego klubu, a rekordzista Fedor Czerenkowa.

Opcjonalna wycieczka stadionu

Odwiedzających wycieczki, zwiedzanie „Spartakusa” Hall of Fame, oferuje też opcjonalny spacer do innych pomieszczeń i obszarów stadionu.

Mogą pójść w szatni i na ławce trenerskiej. Odwiedź Lodge, przeznaczony dla gości VIP, zobacz gabinet masażu i nagrzewa pomieszczenie ze sztuczną nawierzchnią. Wstępu do strefy mieszanej, gdzie gracze zazwyczaj rozmawiać z prasą po meczu, jak również salę na konferencje prasowe.

W stanie zaimponować odwiedzających z objawami wypowiedzi znanych osobistości „Spartak” zespołu, które znajdują się na korytarzach.

Co mówią o celebryty „Spartakus” Muzeum

Pomimo faktu, że wiele gwiazd nie były w stanie dojść do otwarcia „Spartakusa” muzeum, nadal spotkał się z legendarnym historii zespołu, odwiedzanie witryn kulturalnych i historycznych później. Tak, to odwiedził dwukrotny mistrz olimpijski gimnastyka Alija Mustafina i jedną z najsilniejszych Rosyjskiej Siergiej Kariakin GM. Głównym przedstawicielem FC „Spartaka” Rada Nadzorcza oraz akcjonariusz Leonid Fedun powiedział, że „Spartakus” Muzeum przerosła jego wyposażenie, a nawet podobny obiekt w Manchesterze. „Ten ruch jest muzeum” – dodał. Z kolei trener Dmitry Alenichev wyraził gotowość do zrobienia wszystkiego co możliwe, aby muzeum nadal rosną nowe medale.