682 Shares 9370 views

Niesamowite piękno: zwycięzcy konkursu fotograficznego podwodnego

Co leży w głębi? Underwater fotografowie pomagają ludziom zobaczyć ekosystemy i ich niesamowite elementy, które są ukryte z naszego punktu widzenia pod wodą. Od 1965 r. Odbywa się konkurs na najlepszego fotografa podwodnego, który nagradza nagrody w ośmiu kategoriach. W tym roku zwycięzca Gabriel Baratier ominął podwodnych fotografów z 67 krajów, aby uzyskać tytuł najlepszego podwodnego fotografa roku na świecie. Jego zdjęcie, które przyniósł mu zwycięstwo, "Taniec Octopus", jest doskonałym połączeniem jasnych barw i używania szerokokątnego obiektywu. Członek jury Alex Mastard był zachwycony: "W tym samym czasie, pełen wdzięku i agresywności ten obraz pokazuje, że ośmiornica nie żartuje podczas polowań w płytkiej lagunie. Sposób, w jaki się porusza, różni się znacznie od ruchów jakiegokolwiek drapieżnika na ziemi, łatwo można było myśleć o cudzoziemcu z innego świata. To naprawdę niezapomniane stworzenie, które zostało niewiele pięknie zdobione na zdjęciu ". Nadszedł czas, aby obejrzeć niektóre z najlepszych zdjęć, a także zdjęcia, które wygrały w niektórych kategoriach. A jeśli się trochę wydasz, zawsze możesz zapoznać się z pełnym zestawem zdjęć uczestniczących w tym konkursie. Należy pamiętać, że każdy podwodny fotograf podzielony maową historią na zrobione zdjęcie.

"Taniec ośmiornica", Gabriel Baratier (Francja) – najlepszy podwodny fotograf

"W lagunie Majotów jest bardzo niewiele wody w okresie przypływów wiosennych. Tylko trzydzieści centymetrów głębokości. To właśnie zrobiłem to zdjęcie. Musiałam jak najbliżej zbliżyć się, aby stworzyć podobny efekt. Użyłem ultra szerokokątnego obiektywu o średnicy 14 mm, aby uzyskać taki ścisły fokus i stworzyć podobny efekt o dużym rozmiarze. Ośmiornica wygląda na większe, a woda wydaje się głębsza. Nie potrzebowałem też błysku, bo było wystarczająco dużo naturalnego światła.

"Z głębi" Nick Blake (Wielka Brytania) – najlepszy podwodny fotograf w Wielkiej Brytanii

"Senot Kukulkan na Półwyspie Jukatanskim w Meksyku jest częścią systemu Chuck Mool i jest znany z niewiarygodnych efektów świetlnych, gdy światło przenika do bardzo głębokich warstw. Opuściłem bramy, aby uzyskać naturalne światło, a ja zostałem umieszczony w cieniu jaskini. Przenosząc celownik odkryłem, że w pewnym miejscu kontury jaskini tworzą idealną symetrię, po czym wybrałem właściwą pozycję, aby zrównoważyć rama ".

"Stado wielorybów zabójców", Nikolay Gheorghiu (Wielka Brytania) – najbardziej obiecujący podwodny fotograf Wielkiej Brytanii

"Orki są najpiękniejszymi, inteligentnymi i pewnymi zwierzętami, z którymi mam zaszczyt spędzać czas. To zdjęcie zostało zrobione, gdy spędziłem tydzień w Norwegii nurkowanie z wielorybami zabójców ".

"Jedna na milion", Ron Watkins (USA) – szeroki kąt

"Ostatnio latem pojechałem na Alaskę w poszukiwaniu rekinów z łososia. Pływaliśmy na łodzi w poszukiwaniu śladów ich grzbietowych płetw, kiedy odkryli ogromny gromad księżycowego meduzy, który rozciągał się na kilkaset metrów.

"Fragmenty" Lilli "o zachodzie słońca, Saba Tokoli (Węgry) – wraku statków

"Są to fragmenty statku" Luilla ", które leżą na szczycie rafy Gordon w kanale Tiran w pobliżu Sinai. Pod nimi leżą szeregi łańcuchów kotwicznych, które kształtowały się w kształcie wieloryba ".

"Twój dom i mój dom", Qing Lin (Kanada) – zachowanie

"Klaun ryb i anemonów mają symbiotyczne relacje. Pasożyty pasożytnicze spędzają dużo czasu w ustach klauna ".

"Polowanie na delfiny", Greg Lekor (Francja)

"Od zeszłego roku sardynki padły ofiarą przełowienia i zmian klimatycznych. Są również głównym źródłem fauny morskiej: pingwinów, lwów morskich, rekinów, delfinów i tak dalej, przetrwanie tych stworzeń zależy od sardynek. Podczas ich migracji wzdłuż wybrzeża drapieżniki współpracują w celu polowania na sardynki, a za każdym razem takie sytuacje stają się coraz bardziej nieprzewidywalne. Spędziłem kilka dni w oceanie, aby uzyskać taką szansę na takie zdjęcie ".

"Oglądaj", Jade Hawksbergen (Wielka Brytania)

"Moje hobby psów morskich zaczęło się w zimie 2016 roku, kiedy mieszkałem w Saint Lucia i po raz pierwszy wziąłem aparat podwodny. Ponieważ mieszkałem na Filipinach, psy morskie były dla mnie czymś niezwykłym, pomimo ich szerokiej dystrybucji ".

"Krewetka z lekkim", Fabio Freitas (Brazylia)

"Krewetka jest złożonym obiektem do fotografowania, konieczne jest przekazanie ich pięknych kolorów i kształtów, a także skupienie się na ich oczach. Wieczorem zanurzałem się w moim ulubionym miejscu na Bonaire, kiedy zauważyłem krewetki pod kamieniem, co było idealnym miejscem na zrobienie zdjęcia z oświetleniem ".

"Aterinoobraznye w zmroku", Tony Myshlyaev (Kanada)

"Kiedy odkryłem to miejsce, molo i ryby trwały na mojej głowie. A gdy msze monsunowe przerwały krótko, od razu poszedłem nurkować, aby zrealizować mój pomysł.

"Kojarzenie ropuch", Luc Roman (Belgia)

Przez kilka lat obserwowaliśmy krycie ropuch w świeżym jeziorze Turnhout, zwykle w marcu lub kwietniu, kiedy temperatura przekracza osiem stopni, a pogoda jest mokra. Toad zazwyczaj kojarzy się w płytkiej wodzie, gdzie możemy robić zdjęcia z naturalnym światłem, gdy angażujemy się w nurkowanie. "

"Demoniczny mrok", Damien Morik (Wielka Brytania)

"Kiedy Charles Darwin odwiedził Wyspy Galapagos, był pod wrażeniem pojawiania się miejscowych zwierząt, pisując:" Czarne skały na wybrzeżu są najczęściej zajmowane przez wielkie, okropne, niezgrabne jaszczurki. Są tak czarne, jak porowate skały, na które pełzają w poszukiwaniu łupu z morza. Nazywam je demonami ciemności. Ale są niesamowite. "

"Walka", Richard Shaksmith (Wielka Brytania)

"Wybrałem się wzdłuż wybrzeża i zrobiłem zdjęcia do projektu, który udowodnił, że Szkocja jest krajem o bogatym świecie dzikiej flory i fauny. Setki kormoranów krążyły wokół łodzi czekając na rybę, którą wrzuciłem za burtę.

"Cleaner", Liang Fu (Chiny)

"Znalazłem stację czyszczenia na głębokości 26 metrów. Na pierwszym nurkowaniu zrobiłem kilka zdjęć, jak krewetki czyściły usta moray węgorza. Kiedy pojawiłam się, przyszło mi do głowy pomysł, a podczas drugiego nurkowania zrobiłem zdjęcia z profilu ".

"Zielone żółwie w słońcu", Greg Lekor (Francja)

"Podczas podróży na Teneryfę do nurkowania, znalazłem te zielone żółwie. Było wczesnym rankiem, a promienie słońca przebiły się do wody.

"Sztuka Nudibrancha", Catherine Lou (Singapur)

"Zrobiłem to zdjęcie na wodach lokalnych Singapuru, gdzie widoczność wynosi około trzech metrów. Moi przyjaciele nurkowania zawsze zastanawiali się, dlaczego nurkować tam, ale nie wiedzą, że jest dużo materiałów do makrofotografii ".

"Sacrifice?", So Yat Wai (Hong Kong) – fotografia makro

"To zdjęcie zostało zrobione podczas nurkowania na wielkie głębokości w Anilão na Filipinach. Pomimo tego, że larwa manty-krewetki jest bardzo mała, nadal pozostaje drapieżnikiem, wykorzystującym specjalne dodatki do polowania. Zauważyła zdobycz i przygotowuje się do ataku?

"Larwa lionfish", Stephen Kovacs (USA)

"Ten obraz został wzięty podczas głębokiego dryfowania wody do Palm Beach w stanie Floryda, aby zbadać wygląd zwierząt pelagicznych, planktonu, a także larwowe stadia wielu stworzeń, których larwa dryfuje na otwartym morzu we wczesnych stadiach rozwoju".