423 Shares 3602 views

Jak wygląda Droga Mleczna z różnych części świata?

Setki gwiazd świecą na niebie nad Góra Bromo – aktywny wulkan na East Java w Indonezji.


Kosmiczne piękno Mlecznej Drogi

To zdjęcie na długiej ekspozycji zostało sfilmowane przez malezyjski fotograf Grey Chow. Postanowił przechwycić niesamowite widoki nocnego nieba w różnych częściach Azji.

Na przykład obraz opuszczonego statku pod promieniem Drogi Mlecznej został sfilmowany w drodze do domu, do Terengganu – państwa, które jest płukane przez Morze Południowochińskie.

Droga Mleczna jest galaktyką, w której znajduje się nasza planeta. Układ słoneczny jest jednym ze swoich spiral. Przypomina to kąpiel bulgotaną, wypełnioną setkami miliardów gwiazd.

Gwiazdy na plantacji warzyw w Cameron Highlands

To zdjęcie zostało zrobione podczas inspekcji jednego z naturalnych atrakcji Indonezji – kompleksu wulkanicznego Kava Ijen z niezwykłym kolorem lawy ultramarynowej – tuż przed wschodem słońca.

Chow podzielił się wrażeniem pierwszego żywego widoku Drogi Mlecznej: "Czułem się, jakbyś był w filmie ze specjalnymi efektami. Aby uchwycić tak naturalne, a jednocześnie niesamowita rzecz, jak nocne niebo, jest największą radością! "

A następne zdjęcie zabierze nas wysoko ponad chmurami, na poziomie Mount Kinabalu, który znajduje się na wyspie Borneo w Malezji. Kiedy widzisz takie kosmiczne niebo, musisz dokładnie rozważyć każdy szczegół tego niezwykłego zjawiska. Ale nawet na takiej wysokości zdajesz sobie sprawę, że w skali galaktyki jesteśmy wszyscy jak małe ziarna piasku. To imponujące.

Chow przeszedł długą drogę z aparatem i wszystkimi niezbędnymi sprzętami: około 5 mil (lub 8 km), aby w końcu osiągnąć szczyt 13 435 stóp lub 4 095 metrów nad poziomem morza.