897 Shares 2641 views

Spektakl „mieszkanie Zoyka”: podsumowanie. „Zoyka apartamentowy” Michaiła Bułhakowa: działka, opinie

Michaił Bułhakow jest znana głównie dzięki napisanych powieści i opowiadań, a niewiele osób wie, że pisarz próbował swoich sił jako dramaturg. „Zoyka płaska” (podsumowanie prac będą przedmiotem naszego artykułu) – sztuka napisana w swoich dojrzałych latach, gdy autor jest całkowicie szhilsya z jego współczesnym teatrze. Dlatego produkt można nazwać jednym z najlepszych w swoim rodzaju.

Na produkcie

Spektakl „Apartment Zoyka za” (podsumowanie zaprezentuje poniżej) została napisana w 1926 roku i od razu umieszczone w teatrze. Wachtangowa. Dzieło Bułhakowa zwrócił się do jednego z najbardziej palących problemów swego czasu w Moskwie – NEP. Że tzw NEP dolny postanowił wyświetlić w sztuce, wybierając dla tego gatunku satyry.

„Face” to ten nowy świat staje się znany warsztaty szycia, pod przykrywką publicznej domu i ukryty zapas.

Spektakl „Zoyka mieszkanie”: podsumowanie

noc – czas działania. Na dziedzińcu stoi w maju. Główny bohater, wdowa Skóry Zoya Denisovna, stojąc przed lustrem i opatrunku. W tym momencie przychodzi przewodniczący Komitetu Dom na imię Hallelujah. Ma ważną pracę – Zoe umieścić na uprzedzenia, że to „seal” – zdecydował, że 6 pokoi dużo dla niej. Zoe i Hallelujah długa rozmowa, a potem pokazuje Domke pozwolenie na otwarcie szkoły w mieszkaniu i szwalni. A to wymaga powierzchnię 16 sążni. Jednak Zoe dokumentów uzupełniających łapówki. Alleluja obiecuje, że będzie starał się bronić swojego pokoju i liści.

Bardzo aktualny na czas odtwarzania „apartamentami Zoyka”. Fabuła oparta jest na jej osobistych obserwacji Bułhakow, że nie wątpi w autentyczność przedstawionych wad społeczeństwa.

Pojawia kochanek Zoe – Abolyaninov Pavel Fedorowicz. To jest złe, więc Zoe wzywa sprzątania Manyushko i wysyła go do Chińczyków do morfiny. Chińska nazwa Benzyna. Był asystentem Cherubini sprzedaje narkotyki. Benzyna jest znany jako łobuz, więc Manyushka każe mu iść z nią do rozpuszczenia morfiny w miejscu, albo bez kontroli uczyni to zbyt płynne. Benzyna, ale zamiast tego wysyła się z dziewczyną swojego asystenta. Zoe sama wstrzyknięć kochanka, po czym ożywa.

Za swoje usługi Cherub prosząc o więcej niż trzeba. Jednak Abolyaninov płaci i nawet daje mu napiwek, a potem zgadza się, że będzie on nosić go morfiny dziennie. Zoe wynajmuje mu Gladilschikov. Joyful Cherub liści.

kuzyn

Idzie na krótko opisać zawartość ( „Zoyka płaska”). Kobieta opowiada o swoich planach Paul. Manyushka, wiedząc wszystko idzie do sklepu na piwo, ale zapomina zamknąć drzwi. To cieszy Amethyst – kuzyn Zoe, slyvuschego oszusta i hazardzistą. On podsłuchuje rozmowę z Zoe Pawła o jakimś warsztacie i natychmiast zrealizować prawdziwy cel pomieszczenia.

Manyushka powraca i domaga Zoe. Widząc jego kuzyna, ona zamarza. Paul odchodzi. Zoe zaczyna rozmowę z fioletowego, który jest prośbą o to, aby pozostać z nią, zaczyna szantażować kobieta usłyszała. Postanawia powołać go jako administrator jego ustanowienia. Paul, jak ametyst, pewne jest, że kuzynka Zoe można ustalić ich przyczynę.

jesień

Ironicznie nadaje się do opisu tego, co dzieje się w swojej sztuce Bułhakowa ( „Zoyka płaska”). Fabuła przenosi nas do jesieni. Apartament Zoya jest teraz warsztat na ścianie wisi portret Marksa. W pokoju siedzi krawcowa która szyje na maszynie do pisania, a trzy kobiety starają się na gotowych ubrań. Bezpośrednio zaangażowany w działalność i frez. Stopniowo rozchodzą. W pokoju są tylko Zoe i ametyst. Krewni zaczyna rozmowę o pewnym Allais, slyvuschego jej piękno. Muszą to dla ich nocnej działalności. Alla Zoe winien 500 rubli i jest teraz w wielkiej potrzebie pieniędzy, więc Amethyst nie ma wątpliwości, że kobieta może wyrazić zgodę na ich wniosek.

rozwiązanie Alla

Zbliża się punkt kulminacyjny play „mieszkanie Zoyka”. Zawartość opisuje Zoe wątpliwości co do udziału Alla. Ametyst pochodzi z nią w sporze. Ich sprzeczka przerywa pojawienie Manyushko, który donosi, że przyszli Alla. Począwszy od dziewczyny, ametyst rozrzutny z jego komplementy i liści.

Zoe i Alla jesteś sam. Ten ostatni powiedział, że wstydził się tego, że nie może spłacić dług, miała bardzo złe finanse. Zoe wyraża swoją sympatię i oferty pracy natychmiast. Ona obiecuje zapłacić 60 dukatów miesięcznie, zapomnieć o długu i dostać wizę – w Paryżu Alla narzeczonego. W zamian za to, że dziewczyna musi 4 miesiące wieczorami pracować jako modelka w Zoe, który obiecuje, że wszystko pozostanie tajemnicą.

Kobiety zgadzają się, że Bóg rozpocznie pracę w ciągu trzech dni. Zoe, chcąc pokazać swoją przyjazne usposobienie, daje jej paryski sukienkę. Alla dzięki pani i liści.

Noc „studio”

Zoe idzie zmienić. Manyushka Amethyst i rozpocząć przygotowania do przyjścia Goose, która jest bogatym człowiekiem i dyrektorem zaufania materiałów ogniotrwałych. To wszystko zawdzięcza swoje istnienie „atelier” Zoe. Ametyst portrety Shoot Marksa, a na jego miejscu wisi obraz nagiej kobiety. Stopniowo przekształcając cały pokój.

Przychodzi pianista Paul następnie Cherub przynosi kokainy. Są panie nocy „studio”. Przyjdź i Gus, który prosi, aby zobaczyć modelu francuskiego – musiał prezent dla kobiety. Do muzyki „Studio” panie wykazują bardzo odkrywcze stroje.

Cherubin i Manyushka

Cherubin wzywa Manyushko z nim do Szanghaju, obiecuje bogate życie. W odpowiedzi, że dokucza mu i mówi, że wyjdzie za innego, chociaż chińska i jej podobne. Cherubin próbuje zabić Manyushko, następnie puścić i deklaruje, że dziewczyna robi ofertę, a następnie pozostawia.

Wydaje się benzyną i sprawia również ofertę Manyushko. Zwraca Cherubini, a Chińczycy zaczynają się kłócić. Ich sprzeczka przystanki dzwonek – był Komitet Ludowego Komisariatu. Jest to portret nagiej kobiety, słuchając opowieści Gasolina że w nocy tu palić opium i liści.

wynik

Kończy grę „Apartment Zoyka za” (podsumowanie przedstawiliśmy powyżej). Za oknem noc, a także w „studio” króluje zabawy. Pokaz mody zaczyna. pojawia Alla. Gus nagle zaczyna skandal, bo to jest jego kochanką i oczyszczenie. Alla mówi, że nie chce wyjść za niego, i chce się do Paryża. Gęś uspokaja Cherubina. Chińczyk stawia go na krześle i zabić, biorąc pieniądze. Cherubin i Manyushka ucieczki.

Ciało jest ametyst i rozumie wszystko. On włamał się do skrzynki Zoya jest z pieniędzmi, a także ucieka. Gęś jest Zoe. Prowadzi do Pawła, a następnie do trumny, ale ona naruszona. Dwóch z nich trafiają do drzwi, ale on zablokował drogę pracowników Komisariatu Ludowego. Wziąć wszyscy obecni na policję.

Recenzje spektaklu „Zoyka Apartament»

Podsumowując, recenzje i opinie czytelników o produkcie – to wszystko, czego potrzeba, aby określić kolejność, czy konieczne jest, aby przejść do spektaklu w teatrze. Więc pierwszą rzeczą, którą mamy już omówione, ale to, co mówi się o tych, którzy czytają w oryginale lub widział go na scenie?

Większość czytelników i miłośników teatru właśnie w grozie tej sztuce Bułhakowa. Głównie psychologii i świętować niezwykłą dokładność w opisie charakteru bohaterów. Przeznaczyć umiejętności autora w obrazie różne typy ludzi, zaczynając od intelektualistów, a kończąc na bandytów i oszustów. Ciekawy, a sama historia, która pozwala zobaczyć życie w dolnej części 20-tych 20 wieku. Wyznawcy wierzą, że autor był w stanie bardzo dokładnie i realistycznie przedstawiać ten świat.