375 Shares 4730 views

Dlaczego stosować sól fizjologiczną?

Wielu z tych, którzy trafiają do szpitala lub odwiedzić swoich krewnych w szpitalu, w obliczu konieczności nabycia solankę należy podawać go w kroplówce dożylnie (jest przepisany w wielu przypadkach). Oraz iniekcje domięśniowe niektórych preparatów również wymagane roztwór soli (zazwyczaj w ampułkach) rozcieńczyć substancja czynna ma podstawowe leku przed jego wprowadzeniem.


Więc co to jest klarowna ciecz w 200-mililitr fiolek lub ampułek drogerii zwanego fizjologiczną i dlatego nazywa się tak?

Najczęściej, jeśli chodzi o sól fizjologiczną, zakłada najprostszym 0,9 procentowego roztworu wodnego solanki chlorku sodu (NaCl), to jest wszystkie znane słabym roztworem soli, ponieważ roztwór izotoniczny z osoczem ludzkim. Jeśli mówisz po prostu, roztwór soli fizjologicznej nazywany ze względu na fakt, że jest to medium, które może być wykorzystane do utrzymania normalnego (fizjologicznym) aktywności komórek żywych. To tytuł jest bardzo uzależniona jako prosty roztwór soli nie zawierać wiele innych komponentów. Jednakże, w zależności od zastosowania (w biologii, medycyny weterynaryjnej, medycyny) w roztworze soli odnosi się do wielu innych, bardziej złożonych związków.

Nauczyliśmy się, że solanka wykorzystywane do detoksykacji w szpitalu, aw skrajnych przypadkach nawet wyraziła wprowadzenie jako substytut krwi. Czy wiesz, że roztwór soli jest z powodzeniem stosowany do inhalacji, jak jest to pokazane na mycie nosa, katar i kaszel kiedy przezwyciężyć? Rzeczywiście, procedury zasolone dala linia przyczyniają się do usuwania śluzu zmyć patogenów.

Oddychaj na prom, jak kiedyś pochylając się nad rondel z gotowanymi ziemniakami i przykryć ręcznikiem, nie trzeba. Najlepiej jest kupić inhalatora lub nebulizatora i używać soli roztwór do inhalacji, przygotowany na podstawie przeciwbakteryjnego lub środka przeciwbakteryjnego, który jest przypisany do Ciebie przez lekarza. Źródło lek rozcieńczony roztwór soli w proporcjach podanych w instrukcji dla leku i oddychania.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma katar, można wziąć czysty roztwór soli fizjologicznej, a jeśli już dołączył kaszel, często przepisywany taką samą sól fizjologiczną z „Lazolvanom”. Do inhalacji leków roztworu soli rozpuszcza się w stosunku 1: 1 (na przykład, 2 ml każdej substancji) i umieszcza się w rozpylaczu (jest to szczególnie dobre do stosowania dla dzieci, gdyż zawiera maskę i cały proces odbywa się zwykle bez kaprysy).

Fizjologiczny roztwór do inhalacji również mieszany z olejków eterycznych (eukaliptus) typu soku Kalanchoe. To jest całkiem odpowiedni i konwencjonalny inhalator parowy.

Do płukania nosa może być przygotowana z soli fizjologicznej sam i – ma łyżeczki sól kuchenną (nie brudny oczyszczonej) i rozpuścić w litrze wrzącej wody. Następne się 10-20 ml strzykawki (oczywiście, bez igły), połączenie przygotowanego roztworu soli fizjologicznej (powinien być lekko ciepły lub w temperaturze pokojowej) i głowy zagiętej równolegle do podłogi, należy ją na bok tak, że infuzja płynu do jednego nozdrza, przelewa się przez kolejny , Jeśli to nie pomoże, można użyć dmuchawki dzieci i wstrzyknąć roztwór soli z nim, a następnie starannie wydmuchać nos. Jednakże, należy zachować ostrożność podczas płukania nosa, szczególnie u małych dzieci – staram się robić wszystko starannie, tak, że płyn przypadkowo przeniknęła do trąbki słuchowej.