204 Shares 5456 views

Klawiatura nie działa. Co robić?

Problemy tego rodzaju często wynikają z nowego sprzętu. Kupiłeś klawiaturę, przyszedł do domu, podłączony, i to nie działa. W rzeczywistości, po to w ramach gwarancji, może być zwrócony i wymieniane na inne przedmioty. Jednak bardzo często klawiatura nie działa ze względu na problemy z kompatybilnością z systemem operacyjnym. Są one łatwo wyeliminować ustawienia podstawowe.

Jeśli klawiatura nie działa z powodu usterki oprogramowania, pewne manipulacje w ustawieniach systemu Windows, aby pomóc rozwiązać ten problem. Aby rozpocząć, należy udać się do „Menedżer urządzeń”. Aby to zrobić, przechodząc do „Panel sterowania”, wybierz „System”, w oknie, które zostanie otwarte, wybierz zakładkę „Właściwości systemu” – „hardware” – „Menedżer urządzeń”

dostaniesz listę wszystkich urządzeń, które są zainstalowane na komputerze. Zlokalizuj kontroler odpowiedzialny za klawiaturą. Najprawdopodobniej będzie on stanąć przed żółtym trójkącie, symbolizujące jakiś błąd w sterowniku. Teraz prawym kleszcza w „Device Manager” klawiatura, menu rozwijane, wybierz „Usuń”. System zostaniesz poproszony, aby wybrać odpowiedź twierdzącą. Po tym, kontrolera klawiatury został pomyślnie usunięty z komputera.

Teraz trzeba zainstalować go ponownie, to powrót do „Panel sterowania”, przejdź do „Add New Hardware” wybrać przycisk „Dalej”, po którym system skanowania podłączonych urządzeń, a ci, którzy znaleźli niezgodności. Najprawdopodobniej będzie to poprosi, aby zainstalować sterownik. Podczas skanowania znajduje zdalnej klawiatury i ponownie dodane do listy urządzeń i automatycznie próbuje zainstalować sterowniki. W większości przypadków, technika ta przyczyni się do „ożywienia” klawiatury.

Jeśli klawiatura nie działa po przywróceniu poprzedniej metody, należy spróbować podobny usuwanie i proces odbudowy portów USB.

Oto krótka lista powodów, dla których klawiatura nie działa:

Pierwszym i najbardziej banalne – urządzenie po prostu złamał. Dzieje się to rzadko, ale zdarza się.

Na kolejny powód spalone ps port / 2 może wpływać na działanie klawiatury.

Jeśli nie działa USB-klawiatura, która wymaga dodatkowych sterowników, tym zająć. Opcja ta jest istotna dla większości urządzeń multimedialnych.

Jest to również powód, że nie działa z klawiatury, to może być wirus. W takim przypadku prosimy o Antivirus ze świeżych baz danych.

Zacznij od sprawdzenia stanu przewodu klawiatury, prawdopodobnie gdzieś tam jest zakręt, który wybuchł kontakt. Pamiętaj, aby podłączyć urządzenie do komputera. Jeśli podejrzewasz, że problem leży w wykonywaniu portu, spróbuj inną klawiaturę i użyć innego komputera, aby sprawdzić swoją klawiaturę. Czasami zdarza się, że ps port / 2 ma wygięte szpilki, w takim przypadku należy je wyprostować pęsetą.

Prawdopodobieństwo, że Windows 7 nie działa klawiatura, jest bliskie zeru. Nawet klawiatura multimedialna posiada doskonałą kompatybilność z systemem operacyjnym, a wszystkie niezbędne sterowniki są instalowane automatycznie.