300 Shares 6095 views

Mięśnie języka. Język: anatomia, zdjęcia

Organ składający się z 16 mięśni całkowicie przenika przez naczynia krwionośne, które nigdy nie śpi. Co mówimy? Jest to język ludzki, dzięki czemu jesteśmy w stanie cieszyć się smakiem potraw. Co więcej, to również pomaga jasno i zrozumiale mówić, ponieważ jest to język udział w tworzeniu niektórych samogłosek i spółgłosek nawet. Jak on to zrobił? Dzięki specjalnemu układowi mięśni języka.

struktura

Język może być podzielona na trzy części – korzeniowych, czubek, a sam ciała. Wszystkie trzy części są objęte różne rodzaje brodawek.

 • Nitkowate. Brodawki te charakteryzują się interesującą podłużnym kształcie, pokryty większość powierzchni wypustu. Dają językowi rodzaj „aksamit”.
 • Koryto. Można je znaleźć na ciele i na ich ścianach stłoczonych kubki smakowe. Ten rodzaj brodawek bardzo niskie i praktycznie nie wzrośnie powyżej powierzchni. Te małe cylindryczne wieże przypominające bruzdę w ringu, otoczony wałkiem.
 • Liść. Mają kształt odpowiadający nazwie i znajdują się na bokach oraz z tyłu i, nawiasem mówiąc, również wybitny smak.
 • Grzyb. Te brodawki znajdują się na samym szczycie języku. Można je zobaczyć w języku zdjęć lub po prostu lustro. To czerwone kropki, które biorą udział w rozpoznawaniu smaku.
 • Stożek. Po części te sutki są jak wąsy, ale znacznie mniejszy. Ich lokalizacja – centralnej części grzbietu języka.
 • Soczewkowy. Te brodawki są grzyby mniej, więc łatwo zmieścić między nimi, o różnych rozmiarach.

Między ciałem a korzeń ma ślepy otwór, który jest ukryty za ciała migdałowatego. Sam otwór – nie schitoyazychny kanał zarastać.

Gruczoły ślinowe znajdują się na górze i na brzegach, a penetrowane przez wszystkich naczyń krwionośnych mięśni pozwalają język będzie idealnym towarzyszem dla korzystających jedzenie i trawienie w ogóle.

funkcje

Anatomia języka pozwala mu radzić sobie z wieloma funkcjami:

 • Przyspiesza regenerację uszkodzonych obszarów języka i jamy ustnej.
 • To pomaga w przyswajaniu różnych leków.
 • To chroni przed różnego rodzaju infekcje i wirusy.
 • To sprawia, że możliwe jest rozróżnienie pomiędzy ogromnej gamie smaków, temperatur, a nawet ból.
 • Pomaga mówić jasne, zrozumiałe, a nawet naśladować pewne dźwięki.

O który pomaga nam wypowiedzieć brzmi jasno i pogadamy.

mięśnie

Masa ciała jest utworzona mięśni języka. Oni również są podzielone na kilka kategorii:

 • grupa wewnętrzna;
 • zewnętrzna grupy.

Pierwsza grupa mięśni skraca język i sprawia, że grubsze. Pomaga również zabrać ją. Niektóre jej części biorą udział w skurczu krtani i gardła, a także są odpowiedzialni za edukację w języku rowka. Ale druga grupa ma bardziej zaawansowaną funkcjonalność. Jednak konieczne jest, aby brać pod uwagę nie tylko te dwie grupy, ale również każdy składnik osobno.

Zewnętrzna mięsień podłużny

To w połączeniu mięśnie języka, który jest rzeczywiście bardzo cienki i już pod rozcięgna. Zdawała się objąć języka, jest położony na bokach, ponad wszystkimi innymi, patrząc z tej partycji.

Górny podłużny mięsień jego nazwy, idąc od nasady języka.

Pomaga podjąć język się i tworzy wybrzuszenie na nim, dzięki czemu krótsza.

Dolny mięsień podłużny

Znowu mówimy o wewnętrznych grup mięśniowych, które nie znajdują się na języku fotograficznym. Ona jest również łaźnia parowa i zbliża się do dna. Mięsień podłużny znajduje się pomiędzy brody językowej i podjęzykowo, językowe mięśni. Tamże znajduje i dolną powierzchnię języka.

Język ten jest przymocowany do rozcięgna mięśni powyżej, i posiada taką samą funkcję jak w górnej wzdłużnej.

mięśnie podbródka językach

Ten mięsień jest druga grupa, która odchodzi od kręgosłupa brodzie. Stopniowo dochodzi do przegrody w postaci wentylatora, jest przymocowany do rozcięgna na plecach.

Nawiasem mówiąc, wiązki małych mięśni połączyć z mięśni pionowych i podłużnych. Że pomaga pokazać wszystkim języka, a nawet wziąć go na bok.

poprzeczny

Mięśni rozciągającą się od ściany języka, który znajduje się pomiędzy drugim trzy (broda-językowym, dolnej i wzdłużnym) jest nazywana „mięśni poprzecznie na pióro”. Który przyczynia się do wytworzenia odpowiedniego języka i jest aktywnym uczestnikiem w ucisku gardła i krtani.

Podjęzykową, językową mięśni

To niesamowite, jak utworzyć język. Anatomia jest taka, że dla ciała, aby mieć dobry czas i wrócić do pozycji wyjściowej, w nim jest to mięsień parowej.

Ciekawym elementem tej części języka jest częstym wiązka włókien, które nazywa się mięśni chrzęstnej. Ten mięsień jest zupełnie niezależny, choć część podjęzykowo, językowe, począwszy od małej klaksonu i posiadającą koniec na tylnej części języka.

pionowy

Specjalny rowek na tylnej części języka tworzy właśnie sparowane mięśnie. Nawiasem mówiąc, to także sprawia, że język bardziej płaskie i długie.

Zaczyna się w rozcięgna językowej. Jak sama nazwa wskazuje, że przechodzi pionowo w wewnętrznej części języka, a kończy się w jego dolnej powierzchni.

Shiloyazychnaya i podniebienia językach

Mięśnie te pomagają język jest bardziej zwinny i przybierać różne formy. Shiloyazychnaya ma delikatny początek i koniec w kształcie wachlarza. Jest to bezpośrednio związane z podjęzykową, językowych mięśni i przeplatają się z poprzecznych. Podniebienia językach mięsień ma podobną strukturę.

Błona śluzowa

Wszystkie mięśnie są konstrukcja jednoczęściowa, który zawsze przebiega gładko. Jak wspomniano wcześniej, nigdy nie zasypia i jest zawsze w ruchu. Aby uniknąć uszkodzeń pióro jest w szczególności do błony śluzowej.

Jeśli mówimy o nasady języka, jego śluzówka jest bardzo gładka, ale dolna część, a górna – szorstkie. Wynika to z faktu, że w tych części jako niewielki, lecz istotny brodawek ciała mają różne kształty, jak wspomniano powyżej.

choroby wskaźnikowe?

Oprócz wspaniałej struktury tego małego ciała jest imponująca, a jego zdolność do pomocy w określeniu stanu zdrowia. Jak to wygląda?

Na przykład, jeśli język staje się sucha, sygnalizuje o odwodnienie. Jest to przerażające? Właściwie tak, bo to objaw wskazuje na poważne zakażenie jelit, zapalenie otrzewnej, a nawet krwawienie wewnętrzne, diagnozować nie jest takie proste. Albo czy jest to wyraźny znak, zwiększenia poziomu cukru we krwi i uszkodzenia prac tarczycy.

Jeśli jest sucho o gorzkim smaku w porannym wzroście, konieczne jest przeprowadzenie badania pęcherzyka żółciowego.

Kiedy dysbakterioza lub języka pleśniawki mogą stać się białe. Nawiasem mówiąc, takie jak dotyk może wyrazić siebie i jamy ustnej. I to nie wszystkie objawy i problemy.

Niesamowite struktury ludzkiego ciała jest rzeczywiście język. Który mięsień w nim najważniejsze? Jest oczywiste, że wszystko nosić specjalne znaczenie i cel. Sprawdź stan swojego języka i zawsze zwracać uwagę na sygnały, że może ona służyć.