317 Shares 1280 views

Historyczne filmy o gladiatorów. Lista najlepszych filmów

Starożytna Grecja, Rzym starożytny Egipt i wydaje się nam bardzo zabawne. Nawet okrucieństwo, które panowały wówczas wszędzie otoczony aureolą romansu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do walk gladiatorów, podczas których dzielni półnagich wojowników musiał walczyć o prawo do życia przez miecz.

Zatem uważamy filmów historycznych o gladiatorem – listę najlepszych! Okropności Imperium Rzymskiego są ujawnione w wielu godnych filmów. Spróbujmy wymienić najciekawsze z nich.

"Gladiator" Ridli Skotta

Jeśli wyliczyć filmów historycznych o gladiatorem – wykaz najlepiej jest zacząć je z obrazem „Gladiatora” Ridli Skotta, który został nakręcony w roku 2000. Przyczyną tego jest kilka: po pierwsze, praca wygrał zaledwie pięć nagrody „Oscara”, a po drugie, z tego ożywienia film w gatunku kina peplum.

Na strzelanie obraz wydano 103 milionów dolarów, a 40 milionów zostało zainwestowanych w marketingu. Efekty specjalne, kostiumy, praca reżysera i aktora wiodącego – wszystko w tym filmie jest miłe dla oka. Opłaty na całym świecie wyniosły prawie 458 milionów. W skrócie, tak długo jak taśma jest Ridli Skotta nikt nie przekroczył.

Jesteśmy na zdjęciu jest los rzymskiego generała Maximusa, który jest wszechmocny na polu bitwy, ale to nie jest absolutnie w stanie obsłużyć intrygi sądowych. Po General Maximus zbuntowali się przeciwko morderców cesarza Marka Aureliusza, został skazany na śmierć, jego rodziny i majątku zniszczonego. Maximus udaje się uniknąć kary, ale zostaje schwytany przez handlarzy niewolników i szybko zamienia się w gladiatora. Rzym Maximus drżeć, gdy ukaże się jego decydującej bitwy …

"Spartakus" Stenli Kubrika

Historyczne filmy o gladiatorem i rycerzy są zainteresowani nie tylko Ridli Skotta – wersja ekran o podobnej historii w 1960 roku została podjęta Stenli Kubrik.

W filmie powiedziano prawdziwą historię życia. Spartak wciąż młody człowiek wchodzi do szkoły dla gladiatorów. Charakteryzuje buntowniczego usposobienia, fizycznej wytrzymałości i niekwestionowanych cech przywódczych. Zbierając wokół siebie całą kohortę gladiatora Spartacus budzi poważne rewolty, która weszła w historii świata. To był jedyny niewolnik rewolta, która naprawdę zagrożona rzymską władzę. To tłumione znaku krass, i więcej, nikt nie był w stanie powtórzyć wyczynu Spartakusa.

Stworzenie jego obrazach Kubrick spędził $ 12 milionów. Okno mogłoby przynieść 90 milionów. „Oscar” Film otrzymał cztery nagrody. Rola miłujących wolność gladiator dostał Kirk Douglas ( „Champion”) – syn imigrantów z Mohylew prowincji Imperium Rosyjskiego. Konsul Marek Krassus grał Lourens oliwek ( „Starcie tytanów”), a rola ukochanej Spartakiem dostał Dzhin Simmons ( „egipski”).

"Spartakus" Riccardo Freda

Historyczne filmy o gladiatorem i miłości poświęconych przygodach Spartakusa, nakręcony przed twórczych eksperymentów Stenli Kubrika. Jedno z pierwszych zdjęć zbuntowanego niewolnika rzymskiego – to „Spartakus” w 1953 Rikkardo Freda.

Skierowane zupełnie inna interpretacja historii życia Spartakusa. Początkowo był to wojownik, bohater tracki szlachetne urodzenie, służył w armii rzymskiej. Jeden dzień był świadkiem nieprzyjemnej sceny – córkę jednego gubernatora wyśmiewali. Wstał na jej cześć, za co został oskarżony o niespotykanej śmiałością, sprzedany do niewoli i wysłany do walki w Koloseum. Jednakże władze rzymskie popełnił wielki błąd: niewolnicy zjednoczeni w swojej nienawiści do Rzymu, ale brakowało lidera, który stał się szlachetny Spartakus.

Historia, nakręcony Fred, bardziej zgodne z rzeczywistością. Obsada w filmie grany przez Massimo Girotti ( "Medea"), Ludmiła Cherina ( "Red Shoes"), IV Vensan ( "Frozen") i wielu innych aktorów włoskich i francuskich.

Historyczne filmy o gladiatorów. Lista najlepszych: „Arena” Steve Carver

Kolejny imponujący peplum styl pracy – taśma „Arena” Steve Carver, który został nakręcony w 1974 roku, jeśli lubisz historycznych filmów o liście gladiatora z najlepszych jest do uzupełnienia i ta taśma, pomimo faktu, że jego ocena jest tylko na IMDb zaledwie 5,4 punktów.

Film „Arena” została wykonana wspólnie przez Włochy i Stany Zjednoczone. W latach 70. wrażeniem publiczność przez kilka rzeczy: po pierwsze, w Koloseum żaden mężczyźni walczyli i kobiet; po drugie, wyszli do walki prawie nagi. Ponadto, kobiety walczą nie tylko między sobą, ale także z mężczyznami.

Film otrzymał mieszane recenzje widzów. Nietrudno się domyślić, że większość jej odbiorców byli mężczyźni, którzy byli skłonni ignorować drobne błędy w skrypcie, po prostu cieszyć się pięknem topless i wojowniczych kobiet.

"Amazon i Gladiators" Zachary Ventrauba

Jednym z najbardziej zabawnych spektakli – są historyczne filmy o gladiatorów. Lista najlepszych obrazów na ten temat polega na tworzeniu Zachary Ventrauba nazwie „Amazonki i Gladiators”.

Film został wydany w 2001 roku Cierpiała widza podczas brutalnego imperium rzymskiego. Marek Krassus, który znany jest za to, że pokonał Spartakusa, są wysyłane na obrzeżach imperium, jak to było za cesarza. Pozbawione możliwości walki o chwałę Cezara, Krassus zaczyna popełniać okrucieństwa w jego dominiów: regularnie organizuje krwawe walki brutalnie rozprawiły się z niesfornych mieszkańców.

Po Krassus zabija matka Sirens dziewczyna odprzysiąc pomścić swoją rodzinę i łączy pokolenia Amazon. W końcowym obrazie będzie musiał walczyć z samym sobą legendarnego Krassusa, ale to będzie musiał przejść szereg trudnych testów.

"Gladiatorka" Timur Bekmambetov

W naszych czasach, aby strzelać dużo zdjęć w gatunku Peplum, ale konkretnie o gladiatorów nie ma zbyt wielu filmów. Dlatego z najlepszych filmów ruszamy do przeniesienia spornych „arcydzieła”, aby zwrócić uwagę i zrobić swoje własne wnioski o wartości filmu.

Tak więc, jeśli opiszemy historycznych filmów o gladiatorem, pełna lista jest kompletna bez obrazu „gladiatorka” Timur Bekmambetov. Historia został nakręcony w 2001 roku, a także remake filmu „Arena” Steve Carver. Obraz „gladiatorka” – tylko trzeci film jako reżyser Bekmambetov, więc taśma naprawdę nie można nazwać sukcesem. Mimo to fani egzotycznych gladiatorów też ma wiele do obejrzenia.

Po pierwsze, główne role były dopasowane atrakcyjnych aktorów nie mniej atrakcyjne korpusów: Karen McDougal i Liza Dergan – magazyn Playboy modelu, i to jest to! Po drugie, historia obraz jest dość intrygujące: Słudzy kultu i niewolnika nagle znaleźć się w szkole dla kobiet gladiatorów. Są przyjaźnie, ale potem trzeba wyjść na arenę i walczyć ze sobą.

Historyczne filmy o gladiatorów. Lista najlepszych: "The Last Gladiatora" Yorgo Papavasiliou

W 2003 roku niemiecko-austriackiej TV nadawane film "The Last Gladiator" dyrektor Yorgo Papavasiliou. W dniu premiery na zdjęciach były dobre oceny: widocznie niemieccy widzowie też ponieść historycznych filmów o gladiatorów. Lista najlepszych, ten obraz jest mało prawdopodobne, aby być uzupełniane, bo ocena IMDb o zaledwie 4,5 pkt. Ale taśma szacunek też.

Po pierwsze, publiczność zauważyć współczynnik jakości dekoracje, kostiumy. W ogóle, historyczna atmosfera filmu jest podtrzymywany. Po drugie, fabuła, choć nie jest nowy, ale jest w stanie urzec dwóch braci i siostrę ze szlacheckiej rodziny są wychwytywane przez Rzymian, jeden z braci w gladiatorów arenie zabijając siostrę Lagos zakochuje się w zabójcę, to ona musi dokonać wyboru między rodziną i ukochaną osobą.

W skrócie, historia mylące – całkiem w duchu projektów telewizyjnych. Obraz jest bardziej odpowiedni dla kobiecej publiczności.

Inne filmy o gladiatorem

Jest jeszcze mnóstwo filmów, które są w jakiś sposób związane z tematem walki gladiatorów: "Siedmiu wspaniałych Gladiators" (1983), "The Rise of Seven" (1962), "10 Gladiators" (1964), itd. Te obrazy nie .. mają wysokie oceny, ale może to być interesujące dla niektórych kategorii widzów.