717 Shares 7901 views

Nieznany Ekwador, gdzie się znajduje, a nazwa jej kapitału

Nasza planeta jest tak dobre i smaczne, nigdy nie przestają być zaskoczeni! Ma wiele pięknych zakątków, radykalnie różni się od innych, które chcę odwiedzić każdy. Teraz zdecydowaliśmy się powiedzieć światu o takim kraju jak Ekwador, gdzie się znajduje i co jest atrakcyjne. Więc ruszaj w drogę!

Trochę informacji ogólnych

Tak, przede wszystkim niech dowiedzieć się, gdzie Ekwador – kraj o wymownym tytule. Jak można się tego spodziewać, że znajduje się na równiku. Wiele osób błędnie uważa, że jest w Afryce. Mamy Spieszę je uspokoić: równik przechodzi nie tylko przez Czarnego Kontynentu, ale również poprzez Ameryki Południowej. Jest to drugi kontynent, pojedziemy na wycieczkę wirtualną.

Tak więc nasz cel – do Ekwadoru, gdzie on jest, już wiemy. Jest to mały kraj, w którym znajduje się trzynaście milionów mieszkańców. Jednakże jest jasne i pełne niespodzianek, ciepły i serdeczny. Znajomość z nim, zaczniemy ze stolicą.

stolica

Stolicą tego pięknego kraju jest miasto Quito. 2700 metrów nad poziomem morza i uroczo zachowaną architekturą kolonialną – to pierwsze cechy kapitału równikowej. Warto zauważyć, że jest to stara część Quito została uwzględniona na liście UNESCO w 1971 roku.

Zapamiętaj, gdzie Ekwador i jego kapitał? Na równiku! Stąd, klimat tutaj jest wyjątkowy! Nie bój się: chociaż tu i lato przez cały rok, ale nie zbyt gorąco. Często w godzinach popołudniowych opadach deszczu, w nocy jest bardzo zimno.

Quito nie jest największym osada w Ekwadorze, mimo że znajduje się ponad dwa miliony ludzi. Palm w kraju utrzymuje Guayaquil, położony na wybrzeżu Oceanu Spokojnego.

Atrakcje w Quito

My nadal badać Ekwador. Gdzie to jest, już wiemy, a co ciekawe rzeczy można zobaczyć w dużym mieście? Z głównych atrakcji chcę wspomnieć wulkanu Pichincha, które można zobaczyć w dowolnej części Quito. Dla fanów ekstremalnej rozrywki, lokalnych przewodników zorganizuje wycieczkę do krateru.

Giant posąg Matki Boskiej ze skrzydłami – Kolejny wielki kapitał. U stóp pomnika jest taras widokowy, z fantastycznymi widokami.

Stara część miasta, brukowiec, przyciąga rezydencja prezydenta i budynek Kongresu, Ratusz, Katedra, Pałac Arcybiskupi i malowniczymi domami. Quito majestatyczne świątynie są otwarte w dowolnym momencie, ale sfotografować je w jest zabronione. Wiele patia zachowane hiszpański styl kolonialny, a w domu – Czyste balkonami i tarasami.

Glorious kapitał i liczne muzea, wśród których zajmuje znaczną część dziedzictwa Inków. Wycieczka do linii równika, która jest oddalona od centrum miasta 45 minut, pozostawi niezatarty ślad w duszy każdego turysty.

Zamiast epilogu

Tak to właśnie jest, Ekwador. Gdzie jest to wspaniały kraj, już nie dla nikogo tajemnicą. Wreszcie, możemy zauważyć, że ruch transportowy jest dobrze rozwinięta, podczas godzin szczytu na głównych ulicach znajdują się korki. Ale są ścieżki rowerowe, które można dostać się do każdego obszaru Quito. Niedawno otwarto w stolicy nowego lotniska, tak aby kraj ten stał się znacznie łatwiejsze.

Idąc w biednych dzielnicach, lepiej wziąć przewodnika, ponieważ przestępstwo nie zostało anulowane. Można zatrzymać się w hotelach, które są dostępne, aby zaspokoić różne gusta i budżety, a w przytulnej kawiarni można zjeść tanio.

Oprócz stolicy Quito są interesujące dla osób podróżujących i innych miejscach:

  • Riobamba – wieś, doskonale zachowane kolonialnej przeszłości.
  • Prowincja Esmeraldas, gdzie istnieje silne wpływy kultury afrykańskiej.
  • Prowincja Imbabura, dom dla dużej liczby imigrantów z Indii.
  • Wyspy Galapagos, domu słynnej żółwia.
  • Amazonia.

Odkryj niepowtarzalny Ekwador – nie gorący kraj na równiku!