499 Shares 8700 views

Jezioro Marmara w Karelii. Opis i historia. Inne rosyjskie marmurowe jeziora

Dawno, dawno temu to miejsce było góra. Teraz – nadal jest czyste powietrze, błękitne niebo dzień, w nocy gwiazdy pakowacz nad głową, a przez to splendor – kanionu, w wyniku interwencji człowieka. Chodzi o Marble jeziora w Karelii. Chociaż nie jest to jedyny zbiornik wodny w Rosji, mając taką nazwę.


ogólny opis

Krajobraz tego miejsca przyciąga wzrok. Umysł zapomina wszystkie troski i stara się zbadać każdy szczegół krajobrazu. Canyon wzrasta około 20 metrów powyżej przezroczystego zaskakujący Emerald powierzchniowych. Białe ściany kanionu są pokryte pęknięć i stale się zmienia, dlatego w tym miejscu o wysokiej aktywności tektonicznej. Kamienne skały porośnięte drzewami, wszystko oddycha naturalne dzikie piękno. Niewiarygodnie, mężczyzna położył rękę do powstania zabytków. Jest to wspaniałe jezioro w pobliżu granicy z Finlandią w Karelii, około dwudziestu kilometrów od miejscowości Ruskeala że w regionie Sortavala. Z Sankt Petersburga, około 300 km na autostradzie A-130, sposób samochód można przezwyciężyć przez 4-5 godzin. Ostatni odcinek drogi gruntowe, kręte i idzie przez las. Aby przezwyciężyć ten ostatni dystans – jest przygodą, jeśli wierzyć opinie turystów odwiedzających tam. Ale nie pożałujesz.

Historia wystąpienia kanionu

Jak już wspomniano, jezioro Marmara w Karelii pojawił się na stronie góry. Gore nazwano Białym powodu jego lśniących białych marmurowych kapelusze, podobnie jak śnieg. Pierwszym dane o małej osady, które pojawiły się tutaj sięgają 1500 roku. Następnie te miejsca nadal należała do Szwedów, którzy zaczęli produkować marmuru. Przez 1632, wsi wzrosła tak bardzo, że kościół został zbudowany.

Po zawarciu traktatu Nystad obszarze zostało rozliczone rosyjskim. Rozwijać przez cały ten czas nie byliśmy bardzo aktywni. Marmur jest następnie ekstrakcji dla fundamenty i budowania wypalania wapna.

Przerwa w produkcji nastąpiło po dojściu do władzy Katarzyny II. Pastor Samuel Alopeus wieś zaproszono ekspertów z Akademii Sztuk Pięknych do badania próbek wyprodukowanych na rzece marmuru Ruskolke. Marmur wywołała podziw, i było konieczne dla realizacji projektów króla w dużych ilościach. Dlatego od 1768 roku to rozszerzył kamieniołom i wydobycie poszło zwiększone tempo. Welurowe budowniczych, architektów, inżynierów górniczych, wieś rozwijała się. W tym samym roku rozpoczęto budowę katedry św Izaaka. Znany architekt Montferrand osobiście odwiedził Ruskeala dla doboru marmuru na podłogach i ścianach kościoła.

Karelski marmur

Wiadomym jest, że marmur Karelski użyto w katedrze w Kazaniu do przesyłania głosu. A także dla okien naprzeciwko Katedry Kazańskiej i Marble Palace, z widokiem na fasadę Zamku Michajłowskiego. Marmurowa wykorzystywane do budowy obelisku zwycięstw Rumiancewów i cokole pomnika Piotra I, Orłowa Gates, Chesma kolumny i cokołu Chesma obelisku na kolumnach Gatchina Palace, Ermitażu i parapety wykonane są z nim. Większość projektów, które później wykorzystywane Ruskeala surowce były budynek Banku Oszczędnościowego w Helsinkach i Petersburgu w radzieckiej stacji metra era „Primorskaya” i „Ładoga”.

Takie są owoce ludzkiej pracy unii zaskakujące i charakter. Mamy wiele zabytków i wspaniałe miejsce na ziemi. Ale do tej pory nie został on powiedział, jak kamieniołom przekształcony Marmara Lake. Istnieją dwie wersje. Z jednej strony, Finowie, odchodzi, zalanych kopalni, służyć im bezpieczne schronienie na wojnę. Według innej wersji, wyjście z wody gruntowej w trakcie rozwoju zostało otwarte, a tylko elementy zrobiła swoje.

nad jeziorem Marble Entertainment

Teraz tutaj jest „Mountain Park Ruskeala” dobrze wyposażone do zabawy. I Marmara Lake wchodzi w jego skład. Gdzie można romantyczny spacer wzdłuż plaży lub zwiedzanie jaskiń na powierzchni wody na łódce. Albo, głośno mówić o swoich doświadczeniach, skok bungee lub spróbować przejechać od brzegu do brzegu z pomocą „Indian most”. Oczywiście, zalane tunele zainteresowanych nurków, którzy są częstymi gośćmi. A w zimie oferuje specjalne programy rozrywkowe – lodowisko w grocie, oświetlonej kolorowymi światłami.

Marmur Lake Rosja

Jezioro Marmara w Karelii – nie jest to jedyny zbiornik wodny, który ma nazwę w języku rosyjskim. Na terytorium Krasnojarska, w Ergaki, w pobliżu tytułowego wodospadu jest drugim takim jezioro. Jezioro trzeci Marmara można zobaczyć tylko raz w roku, ponieważ nie jest już rozwijany. Ten jeden raz stanowiły dzień otwarty.

Znajduje się on w rejonie Astrachania, blisko Baskunczak. Czwarty jest na Krymie, kilka kilometrów od Symferopolu. W Syberii Zachodniej, jest domem piąty jezioro Marmara. Nowosybirsk znajduje się obok niej. Na ostatnie dwa kolejne zostaną omówione poniżej.

Marmara Jezioro w Nowosybirsku

W regionie Orda jest wieś Nizhnekamenka, blisko niego jako człowieka stworzył staw. Oficjalnie nazywa się to Abrashinskim jezioro. Dwanaście głębokie jezioro ma go Marmara. Nowosybirsk ma kilka stacji metra, które są wyłożone marmurem z tego kamieniołomu.

Tutaj dobre połączenie świeżego powietrza, karakan sosny i woda nadaje się do kąpieli. Nawiasem mówiąc, jezioro jest bogate w płoć, okoń, pstrąg, jaź, która przyciąga wędkarzy. Na brzegu można wynająć dom lub numer kempingu w przystępnych cenach, dzięki czemu można tu odpocząć z rodziną.

Jezioro Marmara na Krymie

Przyznano mu inną nazwę – Marsa. Powodem tego było widocznych śladów działalności człowieka, na rzadkich białawą topoli, wapno nasączone wybrzeżach graniczących błękitnym wody.

Urlopowicze się pływać i podziwiać wspaniałe widoki, które ma marmurowe jezior. Zdjęcia obiektu, choć pochodzenia nienaturalnego, hipnotyzujące. Jego oficjalna nazwa – Rekrutacja Alminsky. W pobliżu Rocky wieś niedaleko Symferopolu znajduje Marmara jezioro. Krym – półwysep, na którym znajduje się wiele atrakcji.

Wszystko Marmur jezioro na swój sposób piękne. Ale nie wszyscy nazwa związana jest z wydobycia marmuru.