134 Shares 2302 views

azotan potasu, a jego zastosowanie

Wiele substancji znajome, które często używamy w codziennym życiu, mają pewną naukową nazwę. W szczególności odnosi się to do chemikaliów. Wszystkie z nich są wynikiem pewnych reakcjach, w roślinach, w warunkach produkcji masowej. Obejmuje to azotan potasu, które mogą być uważane za bardzo popularne i szeroko używane materiały.

Ona ma wiele imion – Potas azotany, azotan potasu, ale większość z nich jest znany jako azotan potasu. Jest to nazwa techniczna stosowana w środowisku naukowym i różnych dziedzinach przemysłu.

Główny zakres tej substancji jest rolnictwo. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej znanych nawozów, które można znaleźć tylko dzisiaj. Azotan potasu jest binarny kompleks nawozy, które można stosować do gleby i różnych upraw. Szczególnie azotan często stosowane do uprawy roślin, które mają zwiększoną wrażliwość na działanie chloru. Należą do nich tytoń, len, winogrona i ziemniaki. Wszystko to jest dość popularne i powszechne uprawy.

Skład materii:

  • N (azot), – 13%
  • K (potasowy) – 46%

Te dwie substancje, których azotan potasu, o wzorze – KNO3.

Funkcje aplikacji

Spośród takich jak wspólny nawozowego azotanu potasu, stosuje się na ogół nie ogranicza się do ściśle określonych przepisami. I to jest jeden z głównych zalet. Jednak niektóre funkcje nadal dostępne.

Azotan, przede wszystkim, jest praca w systemie korzeniowym. Zapłodnienie występuje z częstotliwością 1 raz na 10-15 dni. Jednakże, jest również sposób nanoszenia na liście, w tym przypadku liścia przez natryskiwanie specjalny roztwór 1,5-2%. W etapie rośliny zalecane od 2 do 4 dawek.

Na małych drzew i krzewów trwa zwykle 1,5-3 litra, a dojrzałe drzewo może trwać do 8 litrów. Rośliny strączkowe i owocowe, takie jak, na przykład, truskawki, wymaga około 1-1,5 litrów roztworu na 10 tys. metrów.

Efektem zastosowania

azotan potasu nawóz azotowo-potasowy, co daje bardzo dobre rezultaty, gdy opatrunek różnorodnych roślin i upraw: warzyw, owoców, kwiatów i ozdobnych.

Azotan potasu jest szczególnie dobrze wzmacnia system korzeniowy i poprawić swoją siłę ssącą. W rzeczywistości, chemiczny buduje wszystkie podstawowe funkcje roślin: odżywianie, oddychanie i fotosyntezy. Wszystko to na ogół prowadzi do wzmocnienia i poprawy całego zakładu, stanu jego tkanek poprawia się znacząco. Zdolność roślin lepiej dostosować się do warunków środowiskowych i mogą przetrwać nawet stosunkowo długie okresy złej pogody.

Innym skutkiem jest to możliwe do osiągnięcia, – ten wzrost zawartości potasu i azotu w tkankach roślinnych. Te dwa elementy bezpośrednio wpływają na wygląd nie tylko rośliny, ale także swój owoc. Są one bardziej atrakcyjna, zmniejszenie pęknięć i innych uszkodzeń, a wydajność staje się większa.

Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do takich upraw jak ziemniaki i kapusta. W tym przypadku, pojawienie się korzeni jest bardzo ważnym parametrem. Zwykle występuje wtedy, gdy Hilling nawożeniu tych roślin. Jest to konieczne, aby uniknąć dużych ilości azotu i azotan potasu posiada niezbędną zaletę w porównaniu z innymi popularnymi nawozów – azot tutaj zawarte jest 3,5 razy mniejszy niż potasu.

Wszystko to sprawia, że zakres azotanów jest bardzo szeroki. Posiada doskonałe właściwości, nie ma żadnego szczególnego ograniczenia korzystania z bardzo proste w obsłudze. Przy odpowiednim leczeniu może dać bardzo imponujące rezultaty przy uprawie różnych roślin.