360 Shares 975 views

Fotograf ślubny, Jak wybrać prawdziwego profesjonalistę

Kilka miesięcy przed planowaną uroczystością, z wyjątkiem sukni ślubnej, toastmaster i restauracji, jest jeszcze jedna ważna sprawa: wybór ślubnego fotografa, który będzie przechwytywał wszystkie najbardziej uderzające epizody ślubu. Fotograf ślubny zrobi album fotograficzny dla małżonków, który przez wiele lat przypomina im o pierwszym i najważniejszym wydarzeniu w ich życiu rodzinnym, dlatego też należy wziąć pod uwagę odpowiedzialność za wybór fotografa.

Jak zdefiniować profesjonalnego fotografa? "Każdy docenia jakość, choć nie każdy jest gotowy zapłacić za to. Ale to kolejny temat rozmowy. Teraz musisz zrozumieć, jak zidentyfikować dobrego fotografa, który ma nie tylko dobre narzędzie i doświadczenie zawodowe, ale również talent.

Więc wszystko jasne jest, że można dowiedzieć się, czy fotograf jest profesjonalnym mistrzem swojego rzemiosła, tylko osobiście. Niewielki wygląd, poziom kulturowy i intelektualny, zdolność do prowadzenia dialogu, portfolio o wysokiej jakości – główne wskaźniki profesjonalnego fotografa. Nie zwracaj szczególnej uwagi na wiek fotografa weselnego, nie zawsze fotograf, który fotografuje od wielu lat, czyni lepsze zdjęcia. Często młodzi fotografowie oferują znacznie wyższą jakość produktów. Dlaczego? – bo kto jest przyzwyczajony do pracy na starym sprzęcie, nie przystaje do przejścia na nowy, który spełnia ducha czasów. Dlatego młodzi fotografowie są bardziej obiecujący pod względem jakości. Ponadto młodzi ludzie zawsze martwią się jakością, a stare roboty, jak mówią na maszynie.

Profesjonalny fotograf z pewnością przyniesie gotowe zdjęcia drukowane na spotkanie. Nie ufaj fotografowi, który zaoferuje Ci sprawdzenie niedbalego pakietu 10×15 zdjęć. Profesjonalista wie, że małe zdjęcia nie są prawidłowo postrzegane, ponieważ nie wyglądają jak fotografie, ale jako kalendarze. Zdjęcia powinny być bardzo wysokiej jakości, bez wad, duże rozmiary i pożądane jest umieszczenie napisu fotografa.

Nie ufaj profesjonalistom, którzy obiecują dostarczyć Państwu zdjęcia już dziś. Zdjęcia zrobione z aparatu cyfrowego wymagają długiego i żmudnego przetwarzania, proces ten trwa od dwóch do czterech tygodni.

Na pierwszy rzut oka niewiele można powiedzieć o profesjonalizmie fotografa weselnego, na przykład: czy fotograf ma zapasową kamerę (w przypadku głównej przerwy), czy używa przenośnego światła, czy fotograf pracuje sam lub z asystentem asystenta. Jasne jest, że profesjonalny fotograf ślubny z rozbudowanym zestawem sprzętu i asystentem będzie kosztował kolejność wielkości więcej, ale tylko prawdziwy profesjonalista może zagwarantować Ci doskonały wynik.

Trochę o kosztach usług fotografów ślubnych. Koszty odgrywają nieistotną rolę i wszyscy się z tym zgadzają, nawet najbardziej zamożni ludzie w społeczeństwie.

Fotograf ślubny kosztuje tyle samo co suknia ślubna panny młodej. Cena jego usług nie powinna przekraczać 10-15% budżetu ślubnego. Pod względem pieniądza ta kwota jest całkiem przyzwoita, ale nie powinnaś oszczędzać na zdjęciach, ponieważ będą to karty telefoniczne twojej celebracji. Fotografie ślubne mają wielką wartość nie tylko dla małżonków, ale także dla ich potomstwa. Relikty rodzinne są godne jakości.