329 Shares 2145 views

Stroiki: Opis i rola w ekosystemie

trzciny przybrzeżne są znane wszystkim dlatego, że roślina ta rośnie niemal całe terytorium Rosji. W tym przypadku nie ma znaczenia, gdzie do kiełkowania: w strumieniu wody lub w pozycji stojącej. Ale ciekawe jest to, że z biegiem lat ludzie nauczyli się korzystać z trzciny, nie tylko dla stawów krajobrazu, ale także do produkcji wielu materiałów.

instrumenty stroikowe

Trzciny lub trzciny – to roślina wodnych z rodziny zbóż. Do tej pory naukowcy odpowiadają za około 40 jego podgatunków. tylko 20 z nich rośnie na terytorium Federacji Rosyjskiej. Najczęstszym jest jezioro, las i trzciny bagienne.

Zewnętrznie trzciny można łatwo odróżnić od długości elastyczne łodygi przesunięcie. Ich pnie są puste w środku. Wierzchołek pędu kończy się rozprzestrzenia wiechy, aw niektórych gatunków – na biegunach.

Trzcina rośnie od końca marca do września października. W tym przypadku, zielona część rośliny rozwija się tylko w ciepłym sezonie, podczas gdy korzenie rosną nawet po drobnych przeziębień.

Wartość dla środowiska

Wodne trzciny pożywki filtra naturalne. Minęli wody powstrzymać brud i zanieczyszczenia. są one również doskonałym schronieniem dla mieszkańców małych rzek i jezior, chroniąc je od większych drapieżników.

Jednak z biegiem lat, roślina może rozwijać się tego szkodnika. Dzięki dużej szybkości rozmnażania, trzcina szybko wypełnia przestrzeń wody, co zabolachivaya go. Dlatego prywatne stawy próbują czasowych trzciny koszenia w celu zachowania delikatnej równowagi w ekosystemie.

Rośliny i ludzie

W starożytności trzciny mielono na mąkę. Wynika to z faktu, że jego korzenie zawierają dużą ilość skrobi, która sama w sobie jest doskonałym źródłem kalorii. Ponadto, pędy roślin od dawna stosowane jako materiał budowlany. Na przykład, Słowianie one osłonięte dachu i ścian wykonanych na ścianach.

Dzisiaj, trzciny wykorzystywane w produkcji jako cenne źródło celulozy. Z tego materiału wynosi aż 60% z łodygi rośliny, a 25% jest zawarty w swoich arkuszach. Ponadto, zakup trzciny rolników jako pasza dla zwierząt.