564 Shares 2618 views

Mississippi aligator: siedliska, dieta, zdjęcia

W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o jednym z przedstawicieli rodziny krokodyla. Mississippi aligator różni się od innych kolegów dość szeroki i płaski pysk. Szczęki krokodyla jest bardzo szeroki, z potężnymi mięśniami, jest o wiele silniejszy niż jakikolwiek inny gadów szczęki.

Gdzie mieszka Mississippi aligatora?

Ten gatunek krokodyli są nazywane schuchim lub Aligator amerykański. Mieszka w regionie południowo-wschodniej części USA. W tej chwili można je znaleźć tylko na południe od Virginia, w stanach Alabama, Luizjana, Missisipi, Texas, Północnej Karoliny i Georgii Południowej i Arkansas. Największym i największa populacja żyje na bagnach Florydy.

Wygląd aligator

Mississippi aligator różni się od jego kolegów szeroka, płaska, ale bardzo długi pysk. Ciekawostką jest fakt, że żyjący w niewoli krokodyl, twarz szersze niż dzikich przedstawicieli. Jest to przede wszystkim ze względu na właściwości żywności.

Nozdrza znajdują się na krawędzi szczęki, pozwala zwierzęciu oddychać i pozostają niewidoczne dla innych, ponieważ całe ciało zanurzone w wodzie.

Dorosłych żyjących w środowisku naturalnym, dzielą się na dwa rodzaje:

  1. Cienkie i długie.
  2. Szeroki i krótki.

Różnice te spowodowane są niuanse władzy, specyfiki klimatu i innych czynników. Główną bronią szczękowych jest jego mięśni ogon.

Ma swoje własne cechy strukturalne aligatora Mississippi. Skórka stanowią tarcze. Cztery z nich znajdują się w tylnej części głowy. I są płytki grzbietowe w środku pnia. Skóra ma poprzecznie płytkę kostną. Ale brzucha kostny pancerz jest całkowicie nieobecny.

Mississippi aligator, którego struktura kończyny ma swoje osobliwości, dla dostatecznie dużych rozmiarów ciała ma krótkie nogi. Na froncie znajduje się pięć palców i na plecach – cztery. Na przednich nogach istnieje nawet membrana pływanie.

Mississippi aligator, którego zęby mają specjalną strukturę, posiada dużą liczbę z nich. Z reguły ich liczba waha się od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu czterech kawałków.

Nieletni zewnętrznie nie różni się od dorosłych, z wyjątkiem żółte paski na czarnym tle, co pozwala doskonale zamaskowany.

W przeciwieństwie do krokodyla aligatora

Błędem jest założenie, że nie ma żadnej różnicy między nimi. W przeciwieństwie do krokodyla aligatora, że pierwsza większej sekundę. Ponadto, krokodyl jest długa i wydłużony pysk, ale pysk aligatora spłaszczone i tępy.

Inne różnice:

  1. W świecie, w tej chwili istnieją dwa gatunki krokodyli i aligatorów – trzynastu.
  2. Jeśli chodzi o aligatory, znajdują się one tylko w Ameryce i Chinach. Krokodyle również znajdują się w Azji, Afryce, Australii i Ameryce.
  3. Interesujący jest fakt, że krokodyle Można żyć w słonej wodzie, są dostosowane do tych warunków. Ale aligatory żyją wyłącznie w wodach słodkich.

Kolor pokrywy aligator

Mississippi krokodyla ma barwę ciemnozieloną pleców i brzucha blado żółty. U młodych osobników – prawie czarny kolor z tyłu z żółtymi plamami na ogonie. U dorosłych zwierząt, te plamy ciemnieją.

Należy zauważyć, że aligatory wschodnie i zachodnie zostały historycznie odizolowane od siebie. Tak więc, na wschodzie mają białe obręcze wokół ust i kolor im lżejsze. U dorosłych, żółte plamy, wykwitów, przejmują oliwek, brązowego lub czarnego, a reszta kolorów nie ulega zmianie. Aligator amerykański jest zwykle zielone oczy, ale czasami mogą być inne kolory.

Waga i wielkość zwierzęcia

Duży krokodyl osiągnie cztery i pół metra, a czasami są zwierzęta i długości pięciu metrów. Maksymalna wartość, nagrane ludzie. – 5,8 m kobiety mają zazwyczaj długość trzech metrów.

Ważyć zwierzęta od dwustu do trzystu kilogramów. Mówi się, że w XIX i XX wieku zginęło ostatni aligatora ważący pół tony, choć fakty te nie zostały potwierdzone.

Ile żywych aligatory?

Jeśli chodzi o czas trwania życia, zapisane, że aligatora Mississippi w niewoli żył sześćdziesiąt sześć lat. Jednak inne dane pokazują żywotność osiemdziesiąt pięć lat.

Co emitować dźwięki aligatory?

Może błędnie uważają, że Aligator amerykański – cicha stworzenie. Ale tak nie jest. Co więcej, jest bardzo głośne i przerażające zwierzę. Młoda emitują rechot brzmi absurd. Ale dorośli w okresie godowym emituje bardzo głośny huk. Mówi się, że te dźwięki mogą być porównywane z odległego grzmotu lub z bombardowań, kiedy zaciął rybę. Wyobraźmy sobie, że jeśli kilka mężczyźni razem wydawać dźwięki, a następnie cały bagno trzęsie i impulsy z tego.

siedlisko

Mississippi aligator znajduje się w zupełnie różnych stawach świeżą wodą. Wolą się miejscami z powolnych przepływających strumieni wody. To może być jeziora słodkowodne, bagna, rzeki, stawy wśród torfowisk. Tutaj stawy, gdzie woda jest słona, aligatory nie podoba. Oczywiście, że może być jakiś czas w wodach słonych, takich jak na bagnach namorzynowych Południowej Florydy. Interesujące jest to, że dość często duży krokodyl znalezione w pobliżu siedzib ludzkich.

Te kobiety żyją zwykle w jeziorze lub bagnie. Ale mężczyźni zdobyli rozległe terytorium – więcej niż dwóch mil kwadratowych.

Wrogowie groźne zwierzęta

To może wydawać się nierealne, ale Alligator (podane w artykule zdjęcie) ma także wrogów. Wydawałoby się, że ktoś może grozić to drapieżnika?

Okazuje się, że dla młodych i nowonarodzonych zwierząt są niebezpieczne rysie, szopy, duże gumowce. Duże mężczyźni czasami kanibali, że w zasadzie nie jest typowe dla nich. W wieku dwóch, dorastają do 90 cm długości. I od tego momentu nie pozostają wrogów. O ile, oczywiście, z wyjątkiem ludzi.

aligatory zasilające

Jak można sobie wyobrazić, aligator (Zdjęcia zwierząt są imponujące) – jest drapieżnikiem. Głównym pożywieniem są ryby dla niego. Ale przy każdej okazji potrafi zaatakować każde zwierzę.

Nieletni żywią się skorupiakami i owadami, żabami i małymi rybami. Jak rosną żywności staje się coraz bardziej zróżnicowane. Dorosłych płazy wykorzystywane do jedzenia jakieś zwierzęta lądowe i wodne, które mają tylko natknąć: węże, żółwie, ptaki i małe ssaki.

W tych regionach, gdzie aligatory ciasno obok siebie z mężczyzną, jeśli są głodne, mogą stać się ofiarą psów i zwierząt.

Dla człowieka aligator nie jest niebezpieczne. Ale czasami może zaatakować jeśli w jakiś sposób sprowokowany lub on wziął dziecko z małymi zwierzętami. Czasem zwierzę opróżnia sieci rybaków, aw przypadku ciężkiego głodu nie zaniedbuje i padlinę.

nawyki predator

Muszę powiedzieć, że zwyczaje myśliwskie aligator zależy od temperatury wody, jeśli spadnie poniżej dwudziestu trzech stopni, po czym zwierzę jest znacznie zmniejszony apetyt i aktywność.

Na aligatory odpoczynku lądowych często z otwartymi ustami, jest to związane z procesem termoregulacji. Przezśluzówkowe Szybsze odparowywanie wody występuje.

Dorośli najczęściej polują w wodzie. Mała zdobycz chwytają i połknąć w całości, ale większość początkowo podsycane, a następnie zostać rozerwany na kawałki. Ogólnie rzecz biorąc, te gady mają poważne cierpliwość, włożyli się z wody tylko nozdrzy i oczu. A w tej pozycji przez wiele godzin na straży zdobyczy. Zazwyczaj wpuszczone aligator delikatnie porusza się płynnie za oceanem i patrząc na ofiary.

Te gady mają najsilniejszą ukąszenie wśród drapieżników. Taka jest konkluzja osiągnięta przez naukowców, którzy przeprowadzili eksperymenty ze specjalnego przyrządu pomiarowego. Takie silne szczęki aligatory wykorzystywanych do raskusyvaniya skorup żółwi.

Interesujące jest to, że po zanurzeniu w wodzie, nozdrza zwierzęcia zamknięte brzegi skóry, otwory na uszy, zbyt, nawet przestaje narządów krążenie krwi, jest tylko mózg i mięsień sercowy.

Podczas gdy w pierwszym dwadzieścia minut wodą, krokodyla zużywa połowę tlenu i pozostałość pobiera w sposób bardziej ekonomiczny stu minut.

W chłodniejszych regionach, te gady są nieaktywne w czasie zimy. Alligator rozrywa sobie jaskinię lub nory pod bankiem i mieszka tam do czterech miesięcy. Jednocześnie, porusza się trochę i trochę paszy. Istnieją przypadki, gdzie aligatory zamarznie w jej otwór, ale jeśli mają coś do oddychania, mogą i przetrwać tak długo jak lód topnieje.

Mówi się, że aligatory ogon zapukać zdobycz od brzegu, ale wiarygodne potwierdzenie tego faktu nie jest. Suki gady troszczą się o potomstwo, że tęsknimy chronić młodzież przed wrogami. Zazwyczaj od swoich krewnych dorosłych, którzy mogą atakować młode gdy głód.

Zamiast epilogu

Należy pamiętać, że aligator – jest groźnym drapieżnikiem. Wygrywa ukryte pod powierzchnią lustra wody. I dziennik, kołysząc się spokojnie wśród glonów na powierzchni, a nie tak nieszkodliwe. Może to być równie dobrze ukryte drapieżnik, który chroni swoją zdobycz. Dla wielu głodnego krokodyla nawet koń może stać się jedzenie, chociaż preferuje mniejszą zdobycz. Są to interesujące stworzenia aligatory.