799 Shares 5602 views

Poznaj domu ulubionego żółwia Central Asian

Azji Środkowej żółwia – nie zwierzę, jak wielu sądzi. Tego dzikiego gady, hodowla w niewoli, co jest niezwykle rzadkie i ogólnie słaba zespół adaptacja lub disadaptatsii, jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. Przy czym możliwe jest zewnętrznie żółwia będzie wyglądać całkiem normalne, że nie jest to powód, aby przestać się martwić.

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci twierdzą, że żółw Azji Środkowej należy do klasy gadów, które są przystosowane zupełnie indywidualnie. Na przykład, niektóre z nich z przyjemnością i bez żadnych konsekwencji mogą pić mleko, a inni po takich smakołyków po prostu umrzeć w ciągu kilku dni, nie mogąc poradzić sobie z napadami ostrego zapalenia jelita grubego. Niektóre gady z tego gatunku łatwo tolerować kilkumiesięcznej hibernacji w niewoli, podczas gdy inne są ciężkie i często niezgodne z życia choroby nerek i płuc.

Living Central żółwia azjatyckiej, zwykle w terrarium lub właściciele pozwalają im na swobodne poruszanie się po mieszkaniu, zapewniając możliwość wyboru bardziej odpowiednich warunków. Na pierwszy rzut oka, druga metoda wydaje się być bardziej humanitarny, głównie dlatego, że wyklucza to negatywny wpływ na stosunkowo małej objętości i zamkniętej przestrzeni terrarium.

Jednak według zoologów naukowcy minusy tego „wolnego” treści będą znacznie większe.

To tylko kilka z nich:

  • Gdy jest ciemno;
  • Wysokie stężenie pyłu;
  • Uczulenie tła;
  • Ryzyko urazu;
  • Brak możliwości kopać ziemię;
  • Zamiast gryząc konieczne dla rozwoju materiału ściernego, zwierzę będzie musiał zbierać z podłogi, gruzu, małych przedmiotów lub wełny innymi zwierzętami;
  • Azji Środkowej żółwia – gad, który wystarczy do hibernacji, a do tego konieczne jest zapewnienie pewnego miejsca i utworzyć listę wszystkich warunkach.

Zgadzam się, że to dość trudne.

Tak, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, chyba że masz w domu jest taki uroczy ulubionym jak Central żółw azjatyckie, pamięć wymaganą listę warunków, które, jako właściciel:

1. Terrarium. Dla średniej wielkości gadów, które są zwykle 7-12 cm, to będzie na tyle w terrarium 60-100 litrów. Jeśli masz domem dla wielu zwierząt, optymalna długość „dom” żółwia moszczu w 2-3-krotnej długości największa z jego mieszkańców.

2. ciepła można zastosować zwykłe żarówki, na przykład, w tabeli. To jest zupełnie w stanie zapewnić równomierne ogrzewanie. zakres temperatur 25-35 ° C

miska 3. Alkohol i taca do kąpieli. Jeżeli żółw Azji Środkowej żyje w niewoli, ona może być szczęśliwy, nie tylko pić wodę, ale również wziąć kąpiel. Co do kąpieli i do wody pitnej jest używany w temperaturze pokojowej, chociaż raz w miesiącu, a zaleca się korzystania z ciepłej kąpieli o temperaturze do 35 stopni, które pomagają oczyścić jelita, jak również stymulować apetyt wygląd. I nie zapomnij wytrzeć psa, tak aby nie przeziębić go z losowym projekcie.

4. podkładu – mieszanina zaokrąglonymi kamyki i przesiewa ziemi lub żwiru rzecznego. Grubość warstwy nie przekracza 10,3 cm.

5. Shelter. W zasadzie może być wykonana z tarcicy odwróconym boksie z otworem dla wejścia.

6. Podajnik (płytki, miski rowów), które nie jest zalecane, aby umieścić bezpośrednio na bańki, i karmić się jak wystarcza do 2-3 godzin.

7. Rozpylanie zwierzęcia z aerozolu – procedura obowiązkowa dla wszystkich gadów dorosłych, ale należy uważać, że gleba w terrarium nie zmoknąć, i ma niską zawartość wilgoci.

8. Kanał – drobno posiekanej mieszaniny zawierającej warzywa, owoce, zioła (trawa trawnik, koniczyna, mniszek lekarski, podbiału, babki), jagody (maliny, jeżyny, truskawki, jagody). W okresie zimowym, problem staje się coraz bardziej ostry mocy, a więc zaleca się stosowanie różnego rodzaju dodatków (mineralne, witaminy, białka).