710 Shares 6824 views

Aleksandra Nevskogo Cathedral (Nowosybirsk). Atrakcje w Nowosybirsku, zdjęcia

Trudno w to uwierzyć, ale tylko około 120 lat temu na miejscu był mały polutoramillionnom Nowosybirsk Krivoschekovskaya osada, gdzie populacja mieszkaniec zaledwie 685 osób. Dziś jest to jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych w naszym kraju, gdzie dziesiątki tysięcy turystów, którzy chcą zobaczyć historyczne i nowoczesne przychodzą rocznie atrakcji Nowosybirsku. Szczególnie interesujące dla odwiedzających są liczne cerkwie, w tym Aleksandra Nevskogo katedry. Ten wspaniały budynek w stylu neo-bizantyjskim, to najstarszy kamienny budynek w mieście i jest jedną z atrakcji, które warto odwiedzić.

Aleksandra Nevskogo Cathedral (Nowosybirsk): Kontekst

Uważa się, że Nowosybirsk została założona 30 kwietnia 1893, ponieważ w tym dniu wieś została określonymi dla pracowników zaangażowanych w budowę tej Kolei Transsyberyjskiej. Dzięki tej ważnej arterii komunikacyjnej, w ciągu zaledwie kilku lat Novonikolayevsk jak Nowosybirsk następnie nazwie, stał się kwitnącym miastem, przez które doszło do handlu pomiędzy europejskimi regionami imperium rosyjskiego i na Dalekim Wschodzie. W podziękowaniu za budowę transsyberyjskiej jej mieszkańcy postanowili założyć Temple-pomnik na cześć Aleksandra III, aw 1895 roku zorganizował zbiórkę pieniędzy, która brała czynny udział, a rodzina królewska. W szczególności, Romanowów przeznaczono na budowę gruntów, wygrałem 11.500 rubli z osobistych pieniędzy i dał brocaded szaty dla księży i diakonów.

Budowa katedry Aleksandra Nevskogo

Nie ma jeszcze dokładnych informacji o osobie, która opracowała projekt pierwszej kamiennej architektury Nowosybirsku świątyni. Eksperci zgadzają się jednak, że Aleksandra Nevskogo Cathedral (Nowosybirsk) został zaprojektowany przez kościół Matki Bożej na Wyspie Wasilewskiego w Sankt Petersburgu. Wyreżyserował dzieło słynnego inżyniera kolejowego N. M. Tihomirov, dołożyli wszelkich starań, aby praca została zakończona w najkrótszym możliwym czasie. W rezultacie, budowa trwała tylko dwa lata, a w lecie 1899 roku kościół był gotowy do przyjęcia wiernych.

Historia kościoła

W 1937 Newskiego (Nowosybirsk w momencie zdobi kilka kościołów) zostało zamknięte. On nawet próbował wysadzić w powietrze, ale budynek został zbudowany, jak mówią, od wieków, i upadł tylko kilka partycji. Władze dały instytut projektu katedra „Promstroiproekt”, aw 1957 roku przeniósł się do Zachodniego syberyjskiego studio kroniki filmowej. Nowi właściciele spędzili radykalne przeprojektowanie wnętrza w celu dostosowania ich do potrzeb użytkownika. Aby to zrobić za pomocą wewnętrznej budynku piętra została podzielona na trzy piętra, ściany malowane usunięte, a kopuła przekształcony pokoju. Kolejna przebudowa katedry zaplanowano na 1988, jak to miało zorganizować salę koncertową na występy chóru kameralnego. Na szczęście, publiczność była w stanie obronić świątynię, a Ja w 1989 roku, decyzją władz City Aleksandra Nevskogo Cathedral (Nowosybirsk) został zwrócony wiernym. Rozpoczął regularną usługę, a tu środek zwalczania sekt została otwarta.

Opis Aleksandra Nevskogo świątynia

Po przeniesieniu Katedry prawosławia nie przeprowadzono szeroko zakrojone prace konserwatorskie, w wyniku czego dziś zostanie ona przedstawiona do wiernych w formie zbliżonej do oryginału. W szczególności, Aleksandra Nevskogo Cathedral (Nowosybirsk) pozbył się pokrywają, a jego nowo urządzone ze wspaniałym obrazem dzieła współczesnych artystów. Ponadto, odbudowanej wieży, sufity i kopuły pokryty złotem, jest ustawiony ikonostas. Zwiedzający mogą również zobaczyć nowy kościół chrzcielną z dużą czcionką dla pełnego zanurzenia.

Katedra Wniebowstąpienia

Nowosybirsk jest słusznie nazywany miastem kościołów prawosławnych. Po tym wszystkim, istnieje około 30 kościoły należące do RIC, z których głównym jest uważany Katedra Wniebowstąpienia. Świątynia ta, założona w 1913 roku, mniej niż inni cierpieli w latach buntu, choć wciąż jest objęty aż 7 lat, została podana do spichlerza. Szczególnie istotne dla katedry stał się rok 1974 th, gdy pełna rekonstrukcja została uruchomiona. W jej wyniku, do 1988 roku kościół otrzymał nowoczesny wygląd, stając się w pełni kamień. Ponadto, na 1000-lecia Chrztu Rusi Ascension Cathedral (Nowosybirsk) został ozdobiony mozaikami i malowidłami.

Znamenskoye kościół

W ciągu ostatniej dekady liczba ludności Nowosybirsk wzrosła kilkakrotnie, sięgając znaku pół miliona. Wzrost liczby wyznawców prawosławia, dlatego zacząłem odczuwać niedobór świątyń. W związku z tym kilka nowych kościoły zostały zbudowane, w tym pięciu-kopułą, trójnawowa kościoła Znaku, założony w 1992 roku. Architektonicznie, jest zaprojektowany na wzór rosyjskich kościołów 16-17 wieków i zajmuje szczególne miejsce wśród współczesnych zabytków architektonicznych Nowosybirsku.

Katedra Trójcy-St Vladimir

Na lewym brzegu rzeki Ob to kolejna nowa dwupoziomowa świątynia, której budowa rozpoczęła się w 1999 roku. To shestiprestolny Trinity Vladimir katedry w Nowosybirsku, który jest również zagroda Michael klasztor Archanioła, położony w miejscowości Kozihi. Świątynia wyjątkowo piękne. On galwanicznie kopułę, a wyglądem przypomina średniowieczny kościół Rosji. W sierpniu 2013 roku, podczas pobytu na Syberii patriarchy Cyryla konsekrował katedrę Trójcy (Nowosybirsk), który znajduje się na drugim poziomie Trójcy Vladimir Kościoła. Na uroczystej liturgii z udziałem tysięcy wiernych, a także przedstawicieli władz miasta i regionu.

Kaplica Świętego Mikołaja

Powrót w 1914 roku, w przededniu pierwszej wojny światowej, w Novonikolaevsk zdecydowano się zbudować świątynię na cześć 20. rocznicy budowy mostu przez rzekę Ob. Jako miejsce do kaplicy, później konsekrowanego w imię świętego Mikołaja, punkt został wybrany, który jest geograficznym centrum imperium rosyjskiego. Dziś kościół śnieżnobiały z kopułą w kształcie kasku starożytnego wojownika ozdobione czerwoną alei miasta, i jest stale zbliża weselny orszak, że młody mógł zapalić świecę i prosić o błogosławieństwo św Mikołaja, który jest uważany za patrona Nowosybirsku. Ponadto, obok kaplicy znajduje się park z zacienionych alei, gdzie można odpocząć podczas pieszej wycieczki.

atrakcje Nowosybirsk

Zdjęcia na stronach internetowych biur podróży nie może przekazać piękno tych miejsc. Poza tym zwiedzanie wielu świątyń, Nowosybirsk może zaoferować turystom zapoznanie się z ich świeckich arcydzieł architektonicznych. Na przykład, jednym z symboli architektonicznych miasta należą największej rosyjskiej opera, która po przebudowie 2005 roku, uważany jest za jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie i zmodernizowany w naszym kraju. Innym znaczącym building – budynek dworca, zbudowany w 1939 roku, który jest jednym z największych w Rosji i został zaprojektowany, aby pomieścić do 4000 osób na raz.

Wśród rozpoznawalnych zabytków architektonicznych Nowosybirsk dotyczy Stokvartirny dom, projekt, który otrzymał dyplom pierwszego stopnia w paryskiej Wystawie Sztuki i Techniki w 1937 roku.

muzea

Chociaż najstarsze budynki przetrwania w Nowosybirsku – Aleksandra Nevskogo Cathedral (Nowosybirsk) – dopiero w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 120. urodziny z ludźmi w tym regionie żyli w czasach starożytnych. Świadczą o tym liczne znaleziska archeologiczne, które można zobaczyć w muzeum miasta. Ponadto, nie są wystawiane znakomite zbiory etnograficzne i numizmatyczne.

Niezwykle popularny wśród turystów i Muzeum Sztuki w Nowosybirsku. Pokoje są prace rosyjskich i europejskich malarzy 16-19 stuleci znajduje się duży zbiór ikon, można zobaczyć prace graficzne współczesnych artystów. Oprócz muzeów, posiadające długą historię w Nowosybirsku i są bardziej nowoczesne. Są one mniej znane, ale z wielkim zainteresowaniem. Na przykład, Muzeum Sun zaprasza aby zobaczyć obraz światła odbieranego przez starożytnych cywilizacji, a tu w muzeum „syberyjskiego kory brzozowej” można zobaczyć rękodzieło twórców ludowych.

Jak widać, Nowosybirsk – miasto, które jest z pewnością warto odwiedzić, aby zobaczyć piękne zabytki architektoniczne i zapoznania się z jego gościnnych i przyjazna ludziom.