627 Shares 2148 views

Co zrobić strzały szczeniąt i w jakim wieku

Kupując małą włochatą czworonóg cud, to biorą na siebie większą odpowiedzialność. Czy czystej lub nie dziecka, weźmie udział w wystawach i zdobywać tytuły, lub po prostu zachwyci ciebie i twoją rodzinę. W każdym razie, trzeba zadbać o organizację prawidłowego karmienia, pielęgnacji i konserwacji dla niego. Równie ważne jest, aby myśleć o zapobieganiu chorobom. Wielu poważnych, a nawet śmiertelne choroby można łatwo uniknąć, po prostu są szczepione. Ponadto, jeśli planuje uczestniczyć w wystawach lub przewozić psa koleją, transportem autobusowym lub samolotem, nie można tego zrobić bez przedstawiając pełną listę dostępnych szczepień zwierzęcia. Więc, jakie szczepienia są szczeniaki? Groźne choroby wirusowe, które zagrażają śmierć zwierząt domowych są jelit parwowirus i Enterovirus, nosówki, zapalenie wątroby i wścieklizny. Przeciwko wszystkie te szczepionki są dostępne, zarówno krajowych jak i importowanych. mogą być wielowartościowe (od kilku chorobach) oraz jednowartościowe (jeden). Nie zaleca się umieścić szczepienie szczepionką ponad siedmiu chorób naraz. Oni nie tworzą właściwą odporność.

Co strzały nie szczeniąt ras polowania? Te i wszystkie inne rzeczy są dodawane do nich zaszczepione przeciwko leptospiroza – niebezpiecznej choroby przenoszone przez gryzonie – myszy i szczurów. Szczepionka sprawia wieku 4 miesięcy, to powtarza się 1 raz na rok. Co zrobić szczepienia szczeniaka, jeśli kupiłeś to nie w ciągu 1-2 miesięcy, ale znacznie później? W tym przypadku należy zwrócić się do hodowcy, które prowadzone są szczepienia na dziecko, kiedy i jak on odpowiedział im. które rekord szczepionki zostały użyte do tego celu. Szczepione pies zawsze powinien być lek, który jest już zrobione i pierwszym szczepieniu. Następnie, trzeba zgodzić się na kalendarzu szczepień przez lekarza weterynarii.

Kiedy szczepić szczeniaka? Wiadomym jest, że dzieci się niezbędne obrony immunologicznej z mlekiem matki. Oczywiście, pies musi być zaszczepione zgodnie z harmonogramem szczepień występowanie przeciwciał przeciwko chorobie w swoim ciele. Wtedy to daje swoje pierwsze szczenięta w macicy, a następnie z siary. Maluchy stopniowo osłabia system immunologiczny po kilku tygodniach po urodzeniu, a oni potrzebują większej ochrony. Co zrobić strzały szczenięta pierwszy? Szczepić szczenięta rozpocząć około 6-8 tygodni – szczepienia przeciwko zapaleniu wątroby i jelit. Następnie spędzają powtórnego podania szczepionki po 2 tygodniach. Pierwszy strzał na dżumę zrobić w 11 tygodni, a drugi – po zębach swapowych w ciągu 5-7 miesięcy. Wtedy zaszczepić przeciw wściekliźnie. Zarówno szczepienia powtarza się co roku, starając się zrobić to w jednym i tym samym czasie.

warunki wymagane do szczepienia szczeniaka:

  • dziecko powinno być zdrowe;
  • trzeba dać szczeniaka przeciwrobacze na tydzień lub 10 dni przed każdym szczepieniem;
  • odstęp od jednego do drugiego szczepienia nie może być krótszy niż 20 dni.

Po zostać zaszczepione powinny być tryb kwarantanny: nie ma potrzeby do przepracowania, nie wystygnie i nie kąpać szczeniaka nie chodzić go na ulicy. Czas trwania tego okresu wynosi około 18-21 dni po szczepieniu przeciw zarazy i około 10 dni po drugim. Co zrobić strzały szczenięta w domu? Jest to możliwe, a nawet pożądane, aby przeprowadzić szczepienia w domu, szczególnie w pierwszej kolejności. Ale trzeba się upewnić, że szczepionka była dobrej jakości musi być ściśle przestrzegane dat ważności oraz adekwatności jego warunków przechowywania.