233 Shares 9941 views

Rzeka Izhora: cechy i wędkarstwo

Rzeka Izhora płynie w regionie Leningradu. Znajduje się 30 km na południe od centrum regionalnego. Jeśli chcesz, możesz przejść od źródła do ust. Dzisiaj wśród rybaków szeroko rozpowszechniona jest opinia, że jej źródłem jest fontanelle koło wsi Skvoritsa, należące do dzielnicy Gatchina. Wcześniej uważano, że biegnie od połączenia dwóch małych potoków – Pudost i Liny.

Wydarzenia historyczne

Rzeka Izhora jest dość znana, w tym miejscu w 1240 roku armia z Nowogrodu pokonała szwedzkie rycerze, co potwierdza pomnik. Ale nawet teraz ta rzeka ma pewną sławę wśród rybaków, ponieważ jest to jedno z najbliższych miejsc w Petersburgu dla ulubionej okupacji.

Wspólnota myśliwych i rybaków kupiła ten staw na własne potrzeby, które chroniło go przed łowieniem ryb. To wydarzenie daje nadzieję, że lokalne zasoby zasobów rybnych będą wystarczające. Główna część zbiornika jest pokryta gęstwami traw i krzewów, zwłaszcza w górnych odcinkach.

Wygląd pstrąga

Rzeka ma małą liczbę dopływów, ale wszystkie są bogate w ryby. Całkowita długość rzeki do ust wynosi 76 km, gdzie płynie do Newy w pobliżu wsi Rybatskoje. Osada ta znajduje się 25 km od miasta regionalnego. W niedawnej przeszłości, w radiu, telewizji i gazetach, odnotowano zauważenia dotyczące zgonów ogromnej liczby ryb z powodu zatrucia przez emisje z przedsiębiorstw. Spowodowało to znaczne szkody dla populacji ryb, wody i mieszkańców bliskich. Mimo to, populacja ryb pozostała.

Najlepszym połowem jest ujście rzeki Izhora. Znane jest z faktu, że jej wody zawierają uciekający pstrąg Gatchina. Ta ryba wychodzi z klatek, a następnie prowadzi niezależne życie. W ciągu kilku lat populacja pstrąga sięgnęła znacznej liczby. I do dziś sytuacja nie zmieniła się, a nieużywany pstrąga nieustannie uzupełnia swoją żywą populację. Dlatego rzeka Izhora przyciąga rybaków. Łowienie ryb obiecuje być owocne i niezapomniane.

Wędkowanie na Izhorze

Na rzece znajduje się wiele miejsc rybnych:

  • Walka kamienista.
  • Ciche powojniki.
  • Głębokie wgłębienia.
  • Ristriens z silnymi prądami.

Pomimo tego, że całkowity obszar dorzecza wynosi około 1 kilometr kwadratowy. Od źródła, rzeka płynie dość normalnie, nic nadzwyczajnego. W dzielnicy Lukashi staje się poważna i silna, stając się odpowiednia nawet do raftingu.

W jamie ustnej głębokość osiąga cztery metry, a szerokość wynosi sześćdziesiąt. W bieżącej głębokości jest około dwóch metrów. Dawno, dawno temu były statki, a chwila obfitości pstrąga w nim, która jest rzadkością na północnym zachodzie kraju, trwała. Głębokie wiry ukrywały bardzo duże egzemplarze tej niezwykłej ryby. Rzeka Izhora jest bogata w wiele rodzajów ryb. Wędkowanie (opinie są bardziej pozytywne) jest wspaniałe.

Obecnie sytuacja związana z zanieczyszczeniem środowiska doprowadziła do tego, że mieszkańcy rzek stają się mniejsze i bardziej ostrożni. Fakt ten nie przeszkadza w rozwoju amatorskich połowów na rzece. W tych miejscach ludzie metropolii często odpoczywają. Czasem grupy podobnych ludzi myślą o wprowadzeniu dużej ilości pstrąga potokowego, ale te plany jeszcze nie zostały wdrożone.

Różnorodność ryb

Przez rzekę od źródła do Łukaszu, rzadko spotyka się szczupak, burbot, karaluch i rzadko pstrąg i grayling. Wśród zwykłych mieszkańców nie da się odróżnić okonia i górnej linii. Izhora jest bogata w duże szczupaki, które są dobrze uchwycone przez woblery.

Aby znaleźć odpowiednią wersję woblera, musisz być cierpliwy. Niekoniecznie ryb jak gotowanej przynęty. Czasami warto zmienić miejsce i czas na przechwycenie. Nie zapominaj, że rzeka Izhora nie zamarza w zimie, więc możesz tu łowić o każdej porze roku.

Jak dotrzeć do Izhory?

Jeśli planujesz zanurzyć się w świecie łowienia na tej wspaniałej rzece, warto rozważyć możliwe opcje podróży:

  1. Idź do stacji. Mozino. Z tego można poruszać się w górę iw dół. Popularnym miejscem jest most na autostradzie koło Ligovki. Złapają mu szczupaki, poruszając się po rzece.
  2. Przejedź przez wieś Romanovka w kierunku Łukasz. Możesz do nich dojechać, jeśli wyłączysz drogę w kierunku Gatchina. Poniżej rzeki Romanovka znajduje się wiele rozlewisk i wirów, bogatych w najlepsze ryby w Izorze. Tu idą na pstrągi, gdzie osiąga cztery kilogramy. Możesz iść do burzliwych szuwarów i silnych prądów, uważanych za doskonałe miejsce na wędkowanie.
  3. Aby dostać się do stacji. Kobrilovo, a następnie skręcić w prawo. Od tego miejsca do Łukaszu około sześciu kilometrów. Tutaj możesz spróbować szczęścia z wędką muchową. Jeśli pójdziesz tylko na okoń i karaluch, możesz dotrzeć do stacji. Antropshino, a potem zejść do rzeki. W tym miejscu jest wielu nowych rybaków.

W tych miejscach lepiej jest zaczepić się o spadochron. Gorący zwolenników połowów zaleca się zwracać uwagę na dopływy. W nich połów może być jeszcze większy, ponieważ woda jest czystsza i chłodniejsza. Duże dopływy o długości dziesięciu kilometrów od Izhory mają dziewięć, a ich łączna liczba przekracza 200. Czasami te małe rzeki nie są gorsze od Izhory pod względem pełności i jakości połowów. Rozpad rzeki Izhora występuje wiosną.

Reszta miasta

Staw Kolpinsky słynie z dobrego łowienia szczupaków, karaluchów, yazyi, leszczyny. Mogę ukraść z brzegu i łodzi. Ryby są tu złapane przez cały rok, głównie tutaj idą na szczupaki i karaluchy. Szczupak latem bierze przynętę i zhivtsa, a zimą na zherlitsy spod lodu.

Jeśli chcesz spędzić czas z wędką, a jednocześnie dobrze odpocząć od zgiełku miasta, to pokochasz rzekę Izhora. Ta rzeka nie jest tak daleko od Sankt Petersburga, a jednocześnie może pochwalić się doskonałą rybą. Powodzenia!