359 Shares 3524 views

Największe zwierzę na świecie: opis, siedlisko i ciekawostki

Miliony lat temu planeta była zamieszkana przez ogromne zwierząt – dinozaury. Obecnie nie ma takich gigantów, ale w naszych czasach istnieją w świecie istnieje niesamowite rozmiary. Jakie jest największe zwierzę na świecie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

słoń afrykański

Ten olbrzym – największy i najcięższy od zwierząt, które zamieszkują ziemię. Słonie afrykańskie dorastają do wysokości 3,3 m, długość – do siedmiu i pół metra, a jednocześnie ważą około sześciu tysięcy kilogramów. Kobiety są nieco mniejsze od samców, ich długości -nemnogim ponad dwa i pół metra, waga – około trzech tysięcy kg.

Co ciekawe, dorosły słoń afrykański nie ma naturalnych wrogów, które, nawiasem mówiąc, nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ogromne rozmiary zwierzęcia. Ale baby słonie stanowią poważne zagrożenie dla lwy, krokodyle, lamparty i hieny.

uszczelka

Przed wami – w słonia (South) – członek rodzaju uszczelnień słonia, rodziny fok. Jest to największy przedstawiciel płetwonogich na naszej planecie. Jego ciężar wynosi 4 ton, a długość korpusu – ponad 6 metrów. Jest to największe zwierzę na świecie (mięsożerne) zawdzięcza swoją nazwę od tułowia tłuszczu oraz niezwykłej torby skóry na nosie mężczyzn, który jest godów lub gdy uszczelka jest zaniepokojony napompowane do ogromnej kuli.

South nazwał to należy odróżnić od jego bliskiego krewnego – północna słonia, który mieszka w wybrzeży Kalifornii i znacznie gorsze od niego pod względem wielkości. Zaskakująco, podstawą diety tych ogromnych zwierząt z kalmarów i ryb, które żyją na głębokości do tysiąca metrów. W poszukiwaniu pożywienia i zwinny uszczelek nurkowania dużo czasu pod wodą. Został oficjalnie zarejestrowany rekord nurkowanie – około dwóch godzin.

Większość jego słoni życia spędzają w oceanie, są one rzadko wybiera się na ziemi, to pojawia się zwykle w okresie godowym. Często w tym czasie mężczyźni zorganizować prawdziwych walk.

żyrafa

Odpowiadając na pytanie, co jest największym zwierzęciem lądowym w świecie, jestem pewien, że wielu z naszych czytelników powie: „Żyrafa” Rzeczywiście, wzrost ten nie może być porównywana z nim nikt na tej planecie. Parzystokopytnych ssaków dorasta do sześciu metrów wysokości. Mężczyźni ważą średnio około 1600 kilogramów, kobiety są prawie dwa razy mniej – 830 kg.

Od cech tego zwierzęcia znanego nawet dzieci – długiej i mocnej szyi, stanowiły prawie połowę jego wysokości.

niedźwiedzie

I znowu wracamy do pytania, kto jest największym zwierzęciem na świecie. Fakt, że może ubiegać się o tytuł białych (lub polar) niedźwiedzie, znane wielu, ale nie ma na świecie jest również rodzajem niedźwiedzi brunatnych – Kodiak, których rozmiary nie jest gorsza od północnych gigantów. Do jego wielkości, zwierzęta te są prawie równe, więc naukowcy wciąż nie uzgodniły, która z nich jest większa.

Wysokość tych misie – od 1,6 do 2 m, długości niekiedy przekracza 3 metry. Największą jest oficjalnie zarejestrowane osoby ważył 1003 kilogramów (niedźwiedź polarny) i 1135 kg (Kodiak).

skrytoskrzelne

A teraz jedziemy do Japonii, gdzie mieszka największa zwierzęcia (płazów). Giant (gigantyczny) salamandra jest wpisany do Światowej Czerwonej Księdze, ponieważ teraz jest na skraju wyginięcia.

Trudno nazwać to jest atrakcyjny: jego ogromne ciało całkowicie pokryte śluzem, ogromna głowa lekko spłaszczony na szczycie. Długi bok ogona skompresowane grube nogi, ale jest nieproporcjonalnie krótki. Oczy przypominają maleńkie kuleczki, które nie mają powiek. Warty ciało pokrywa skóra z frędzlami po bokach. Długość ciała tej „cuties” osiągnie sto siedemdziesiąt centymetrów, a waga – około trzydziestu kilogramów.

Ciekawostka – to amfibia ma bardzo smaczne mięso jest uważane za przysmak. Ponadto, niektóre z jego organów są wykorzystywane w medycynie ludowej. Zawody, że preparaty na bazie mięsa olbrzymie salamanders, leczenia chorób żołądka i jelit, gruźlicę i pewnych chorób krwi.

samogłów

Porozmawiajmy o życiu wodnym. Nie jest to największe zwierzę na świecie, ale nie wspomnieć o tym w ramach tego przeglądu nie powinno być. Oczywiście, jeśli ktoś z miłośników nurkowania spotka na swojej drodze rybę, mógłby przeżyć szok.

W Sunfish oceanu (Mola-Mola) szkielet nie jest tworzenie chrząstki i kostne. Zewnętrznie przypomina gigantyczną głowę ryby z ogonem. To niesamowite stworzenia tysiące kilogramów i długości prawie dwóch metrów ważenia jest w stanie zaimponować nawet doświadczonych turystów, aby zobaczyć wiele dziwnych zwierząt. Zamieszkuje i mnoży największej kościstą ryb w Indian, Pacyfiku i Oceanu Atlantyckiego. Często można zauważyć w wodach Islandii, Nowej Fundlandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, na Półwyspie Kolskim.

krokodyl słonowodne

Ten gigantyczny gad ma dość dużą powierzchnię siedliska – od wschodniego wybrzeża Indii i Azji Południowo-Wschodniej do północnej Australii. Dorosły mężczyzna krokodyla ze słoną wodą o wadze do tysiąca kilogramów, długość – do 5,5 metra. Ta uśredniona wartość. Naukowcy twierdzą, że istnieją mężczyźni ponad 6 metrów długości.

Różańcowy – jest aktywny drapieżne, karmionych mięczaków, skorupiaków, owadów, ryb, płazów, gadów i małych. Jednocześnie atakuje praktycznie każde zwierzę, które znajduje się na jego terytorium, niezależnie od tego, gdzie się znajdują – na lądzie lub w wodzie.

Kaszalot

Dziś świat zamieszkany przez tylko jeden rodzaj kaszalotów. W końcu dotrą do dwudziestu metrów i ważą prawie pięćdziesiąt ton. Jeśli formularz jest tak imponujące zwierzę w głębi oceanu nie ma wrogów. Jedynym wyjątkiem mogą być zabójcze wieloryby, które czasami atakują samice i ich potomstwo.

olbrzym milczek

Przed sobą (patrz zdjęcie poniżej) – największy skorupiaków na świecie. Oderwanie zwierząt, do którego odnosi się nazywa veneroida. Łączy małży z heterodonta podklasy.

Giant Clam, powszechne w Oceanie Spokojnym, ma ogromny zlew. Jego długość – ponad dwa metry. Waga skorupiaków – 400 kg. Ciekawostka – w tkankach zwierząt zamieszkują zooxantellae które żyją w procesie fotosyntezy i są żywności dla skorupiaków. Małże i trawienia glonów bezpośrednio do tkanek, jak jelito słabo rozwinięty.

Krawędzie ogromnej płaszcz działał pomiędzy klapami i wyposażonego w układ optyczny – małych stożków załamujących światło, które są zanurzone w korpusie mięczaka. Liść powłoki masywny, gruba, o kształcie podobnym. Jak wszyscy członkowie tej podklasy, klapka nie jest masa perłowa.

Zamieszkują „króla skorupiaków” w Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego na głębokości 25 m. Nazywa się mordercą, ponieważ zdarzały się przypadki, gdy nurkowie przypadkowo wpaść w ich fałdach i umarł. Zawory skorupy mięczaków są wrażliwe na drgania wody, więc można je łatwo zatrzasnąć przy najmniejszym ruchu w pobliżu płaszcza. Żywe małże przez prawie dwa wieki.

Gigantyczne małże mogą produkować stosunkowo duże perły: największa udokumentowana perła Lao Tzu waży około siedmiu kilogramów. Jednak perła biżuteria nie ma żadnej wartości.

Największe zwierzę w świecie – płetwal błękitny

Ten ssak morski jest około trzydzieści metrów długości i waży około 180 ton. Wymiary te sugerują, że płetwal błękitny – największe zwierzę na świecie z obecnie żyjących na naszej planecie.

Płetwal błękitny, pomimo ogromnych rozmiarów, żywi się małymi stworzeniami, które są bardzo podobne do krewetek. Są one znane jako kryla. dieta Chiny oparte jest plankton. Ze względu na zespół filtra, składający się z płyt z fiszbiną, płetwal błękitny w miesiącach letnich codziennie zużywa do czterdziestu milionów kryla. język wieloryba waży około dwóch ton. Płetwal błękitny serce waży prawie sześćset kilogramów. Uznaje się za największy na świecie.