613 Shares 8294 views

Nasvay: co to jest i jakie są jego konsekwencje?

Czy słyszałeś o substancji zwanej "nasvay"? Co to jest? Więc nazywają ten lek, który zawiera nikotynę. Najbardziej powszechne wykorzystanie tego produktu znajduje się wśród ludów Azji Centralnej. To stało się stamtąd, że rozprzestrzenił się na inne kraje świata. W Rosji ta substancja stała się znana dopiero piętnaście lat temu.

Samo słowo "nasvay" z języka uzbeckiego jest tłumaczone jako "zerwij wieżę". Wielu ludzi nic nie wie o narkomanii. Co to jest i jak go rozpoznać? Są to małe kawałki zieleni, zwykle okrągłe w kształcie, w dotyku jak plastelina. Ponadto substancja ma bardzo specyficzny zapach.

Nasvay może być Fergana, Taszkient, Andijan i tak dalej. Można to nazwać na różne sposoby: natsvai, anasvai, atmai, sobaybai i asmay.

Skład

Głównymi składnikami substancji psychotropowej są tytoń i zasady. Ten produkt może zawierać makhorkę "nas", która rośnie na terenie Azji Centralnej. Ponadto, popioły dodać lnu, popioły, wapno gaszone z kurzu lub wielbłąda obornika. Okazuje się wybuchową mieszaniną, która wpływa na poziom kwasowości błony śluzowej jamy ustnej, co pozwala na całkowite wchłonięcie nikotyny we krwi. Smak takiej substancji jest dość nieprzyjemny, dlatego do mieszaniny dodaje się oleje roślinne i przyprawy.

Czy narkotyk jest szkodliwy?

Należy pamiętać, że jest to silna substancja psychotropowa i toksyczna. Dlatego stosowanie nosa może wpływać zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne człowieka. Ponadto, nasvai przyczynia się do rozwoju wielu poważnych chorób, wśród których zalicza się onkologię. Również w liście chorób są: zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, zapalenie ozębnej, otępienie, zapalenie wątroby i tak dalej. Ludzie, którzy używają tego leku, nie mogą mieć dzieci.

Nawet amatorzy ogrodnicy wiedzą, że jeśli roślina jest podlewana nierozcieńczoną ściółką z kurczaka, "pali się". Zawiera miot i nasvay. Co to jest – wiemy. Lekarze mówią: to samo dzieje się w ludzkim ciele, kiedy dostaje się do tej substancji.

Jak przestać używać

Jeśli wiesz o narkotyku nasvay (co to jest) na pierwszym miejscu, a następnie, aby pozbyć się uzależnienia, musisz jasno zrozumieć swój cel i mieć siłę woli. Możesz poprosić o pomoc od narcologa lub po prostu skonsultować się ze specjalistą. Bardzo ważne jest wsparcie i pomoc krewnym: rodziny i przyjaciół. Powinni otoczyć osobę, która odmówiła używania narkotyków, opieki i miłości przez cały okres rehabilitacji. Nasvay – narkotyk nie jest łatwy, a jego użycie jest bezpośrednim sposobem wstrzykiwania eliksirów. Dlatego bardzo ważne jest uparcie, ale w delikatnej postaci, aby poinformować osobę o tym, że im wcześniej zrezygnuje, tym bardziej gwarantuje długie i szczęśliwe życie.

Z tą plagą bardzo trudno walczyć, bo nie przypisuję statusu substancji narkotycznej. Dlatego jedyną metodą na dziś porozmawia się z nastolatkami i stara się wyjaśnić nauczycielom i rodzicom jakiego rodzaju substancji.