504 Shares 9831 views

"Urca De Lima" – reżyser fikcja 'Black Sails', czy rzeczywiście istniejący statek?

XVIII wiek – czas piraci, żaglowców i legendach niezliczonych skarbów. To było wtedy, że pragnienie złota pchnął ludzi do grabieży na pełnym morzu, i to w tamtych latach udał się drogą morską statkiem z piękną nazwą „Urca De Lima” …

Z serii „Black Sails”

Prawdopodobnie na ekrany uznaniem serii Black Sails on istnienia hiszpańskiego galeonu nazwie „Urca De Lima” wiedział, że historycy specjalizujący się w europejskich kolonii w 18 wieku. Wszystko zostało wywrócone do góry nogami, kiedy stał się sławny za fascynującą historię filmu, gdzie notorycznie piratów goni hiszpańskiego złota w imię lepszego życia.

Tak było naprawdę skarbem galeon, których właściciel może stać się najbogatszym człowiekiem w Nowym Świecie?

Prawdziwa historia hiszpańskiego galeonu

To był 1715. Hiszpania, finansowo wyczerpany wojną o sukcesję, bardziej niż kiedykolwiek potrzebują pieniędzy. Regularne ataki piratów nie wolno było swobodnie przemytu złota i innych kosztowności z hiszpańskich kolonii w Nowym Świecie.

Ale wybór nie był łatwy, a latem 1715 roku pochodziła z Havana konwoju 12 statków pod dowództwem gen Juan Esteban de Ubilly. ładownie statków były zapchane po brzegi złotem, srebrem i towarów kolonialnych. Łączna wartość towarów, według źródeł historycznych, był około 14 milionów pesos.

Hiszpańska flota porusza się powoli wzdłuż wschodniego wybrzeża Florydy jest piąty dzień, kiedy nagle z południowo-wschodniej wiatr, morze stało się niespokojny i doświadczeni marynarze, którzy przeszli więcej niż jeden raz w tych oszukańczych wód, nie zrobił nic dobrego obiecuję. Były pierwszymi zwiastunami potężnej burzy tropikalnej, która po kilku godzinach, aby wysłać do dołu lub przerwę na rafie 11 z 12 hiszpańskich statków, w tym Galleon „Urca De Lima”.

Jedyny statek, który oszczędził huragan, był to statek handlowy „Griffin”. Kilka dni po katastrofie dotarł do wybrzeży Kuby, a marynarze byli w stanie rozmawiać o tym, co się stało. Reszta znalazły swoje miejsce ostatniego spoczynku na wybrzeżu Florydy, przeżył w tej strasznej burzy około tysiąca osób.

Losy skarbów zatopionego statku

Hiszpanie przeszukali jego zatopionego złoto przez około 3 lata. Aby podnieść wartość na płyciznach za pomocą specjalnego dzwonu. udało im się powrócić do skarbca około jednej trzeciej wszystkich pieniędzy, a następnie transportowane do Europy. Pirat naloty w poszukiwaniu łatwych pieniędzy rzeczywiście miało miejsce, tak, że twórcy serii zostały oparte na faktach historycznych.

Po odejściu Hiszpanów, wielu mieszkańców, wraz z amerykańskich poszukiwaczy skarbów od dawna oferują ekspedycji do wraku, ktoś szczęście, ktoś – nie.

Wraku galeonu „Urca De Lima” odkryta dopiero w 1987 roku, nie daleko od nowoczesnego Fort Pierce. Według zapisów pokładzie, cały ładunek został przeniesiony do brzegu tuż po przejściu huraganu. Było to możliwe ze względu na statku po wypadku pozostał nad wodą.

„Urca De Lima” – statek, zdjęcie z czego, po wydaniu „Black Sails” nie jest tak trudno znaleźć w Internecie, to jest jak róża dzięki tym filmie. Nazwa statku, który zatonął ponad 300 lat temu, jeszcze w trakcie rozprawy milionów widzów na całym świecie.