771 Shares 9163 views

Jak uszyć pasek, aby szybko i łatwo spódnicy

Prosta spódnica może zrobić sobie każda dziewczyna. Najtrudniejszy etap procesu można obróbki taśmy na obrzeża. Ale w rzeczywistości, to będzie dużo łatwiejsze niż się wydaje.

Przed uszyć pasek do spódnicy, konieczne jest krawca. Można to zrobić na różne sposoby. W najprostszym przypadku – gładka cięcia prostokąta, którego długość jest równa długości krawędzi górnej osłony, przy uwzględnieniu tolerancji w przypadku szwy i zamek, a szerokość – podwójną szerokość taśmy oraz dwóch centymetrów.

Więc wyciąć pas. Przyjmuje się, że długość górnej krawędzi 70 cm, zaś nasze wielkość wynosi 70 + 3 + 2 = 75 cm, gdy cm2 szew dodatki w krótkich plastry, 3 cm – wystające końca pasa, który przycisk jest przyszyte. Znaleźć podobną szerokość. Załóżmy, że parametr nasz pasek – 4 cm, natomiast całkowita szerokość ilości części 4 x 2 + 2 = 10 cm, w cm2, – związku, dodatku szew z przepony.

Przed uszyć pasek do spódnicy, konieczne jest nie tylko krawiec, ale także wzmocnić uszczelnienie. Wymaga to runo lub dublerin odpowiednią grubość tkaninie. Do ciemnych materiałów trzeba kupić czarną lub szarą uszczelkę światła – biały. Od Dublerin tniemy ten sam prostokąt jako tkaniny. Teraz konieczne jest, aby trzymać się materiału. Narzucić uszczelki klejąca na spodzie półwyrobu pasa, górna pokrywa z mokrego kleju i proutyuzhilnikom dublerin użyciem żelaza. Jednocześnie nie jest to konieczne do prowadzenia tkaniny, a po prostu umieścić żelaza i mocno trzymać kilka sekund, a następnie przejść. Gdy uszczelka mocowana jest, to musi być suszone w pozycji poziomej (gdy od razu rozpocząć pracę, dublerin może odpaść), więc wskazane jest, aby przygotować z wyprzedzeniem pas, w odpowiednim czasie, był już w zasięgu ręki.

Przed uszyć pas z osłoną, a następnie podlać do górnej krawędzi, wychodząc ze szwem bocznym, w którym pioruna zamknięcia. Pierwsze połówki Basting czołowe złożone przepony pasa i po prawej stronie, podczas gdy cofa się od krawędzi taliowej centymetra (uprawnieniami do szew skrót). Podlać pas w poprzek górnej krawędzi długości, musimy dostać głośnik do 4 znajdują się na końcu pasa, z czego 1 cm – dodatek na szew na krótki kawałek. Zamiast tego można użyć szpilki Basting, tak jak prawdziwy krawcowa.

Teraz trzeba uszyć spódnicę część na maszynie, usuń Basting, aby skonsolidować i przeciąć nić, prasować szew, a następnie naciśnij go do pasa. Następnie naciśnij wynika wszystkie dodatki pasek (1 cm) po niewłaściwej stronie. bend pas tak, że wolna długość cięcia trochę znak na szew pritachivaniya, halsie, a łączące smetyvaya skróty. Kontur krawędzi czasów opóźnienia. Usuń Basting, prasować szwy, zamocować i odciąć nić. Można również zginać pierwszą strefę na przedniej stronie, Sew skróty, małe narożniki cięte ukośnie, aby włączyć się do zamiatania i żelaza, a następnie uszyć talię pokroić na pritachivaniya szwów.

Obka pasa jest już prawie gotowy. Pozostaje tylko do pętli na stronie, która jest przyszyta do przedniej pół przeponę i wystający koniec szyć przycisku. Robi pętlę na maszynie szwem „zygzakiem”, a następnie ostrożnie wyciąć małe nożyczki. Teraz wiesz jak uszyć pasek do spódnicy.