248 Shares 4360 views

Podrobione produkty: pojęcie, rodzaje, odpowiedzialność

W dążeniu do luksusowego życia, wiele z nich jest skłonny wyjść poza linię prawa bezpłatnie z wykorzystaniem wyników prac cudzych. Tak więc, na półkach dziś coraz częściej pojawiają się podróbki. Problem ten jest wzmocniony przez walkę. Obecnie jednak, przepisy i zakazy nie mają pożądany efekt.


Więc, co jest podróbek od języka prawnego? Jest to produkt, który został wyprodukowany na podstawie innego – istniejący oryginalny; za utworzenie w tym samym czasie jest naruszeniem własności intelektualnej i praw autorskich.

Często ludzie myślą, że podrabianie jest odmianą wideo i mediów audio. Jednak tak nie jest. Do tej pory, każdy większy producent ma znaczną stratę ze względu na fakt, że w ramach znanej marki oszuści sprzedają niskiej jakości produktów, „drugą klasę”. Może to być filmy, odzież, kosmetyki oraz meble i sprzęt, a jedzenie i wiele, wiele więcej.

Teraz przyjrzeć się bliżej na jakim rodzaju akcji, wszystkie produkty podrabiane.

  • Przede wszystkim jest to fake loga. Człowieku, nie studiować charakterystykę różnych marek, ale słyszałem o ich dobrej jakości, pochodzi przynętę, biorąc na przykład Guchi dla Gucci. To jest najbardziej rozpowszechnioną formą fałszowaniem. Rzeczywiście, w tym przypadku nie ma dowodów na to, że wyniki zostały skradzione prace projektowe – a nawet nazwa produktu w inny sposób.
  • Fałszerstwo zewnętrzny typu towarów. W pierwszym przypadku było to tylko na wykorzystaniu podobnych wizualnie logotypów nie jest kopiowane, jak mówią, „na raz”, z niewielkimi różnicami. Ten podrobiony produkt ma wyższą cenę, ale również pociągnięty do odpowiedzialności za jego sprzedaż jest znacznie łatwiejsze.
  • Kolejny typ jest znany jako „piractwem”. Filmy, muzyka, książki – wszystko jest sprzedawane bez wiedzy autorów. Jednak nie zawsze jest to nieodpłatna dystrybucja produktów. Wraz z rozwojem Internetu wyniki intelektualnej i twórczej aktywności przedstawicieli kultury dostępne dla wszystkich
    zainteresowany. Wszyscy dzisiaj można znaleźć za darmo w nowym filmie, słuchać muzyki lub albumu czytać kolejny bestseller.
  • Wreszcie, czwarty rodzaj podrabianych towarów – jest stosowanie różnorodnych rozwiązań technicznych, wcześniej opatentowanych przez innych.

Z omawianym zjawiskiem jest ciągła walka. tak zwane „prawo antypirackie” W Rosji, na przykład, 1 sierpnia 2013 weszła w życie otrzymał wielką reakcję w społeczeństwie. Na jakie są sankcje za przestępców, patrz poniżej.

Podróbki. odpowiedzialność

Zgodnie z art. 146 Kodeksu karnego, rozprzestrzenianie / nabycie / przechowywanie dziwne wydajność pociąga za sobą grzywnę w wysokości do 200 tysięcy rubli lub obowiązkowy czas pracy na 180-240 godzin. Może to być praca korekcyjna (który to termin – do dwóch lat). Jeżeli straty są ogromne posiadacz prawa, odpowiedzialny za sprzedaż podrobionych towarów może wynosić do sześciu lat więzienia wraz z grzywną w wysokości do pół miliona rubli.