269 Shares 9131 views

Co jest schronisko, czyli jak nie mylić z miejsca na pobyt?

Podróż jak wielu z nas, i, co do zasady, każdy stara się oszczędzać: podróżować, żywności, aby zatrzymać. Wydaje mi się, że ten, kto kocha, aby odwiedzić nowe miejsca, często musiał słyszeć o tym teraz popularnym sposobem lokowania.


Wspólnie przyjrzyjmy się, co to jest schronisko, aby ustalić, co różni się od, powiedzmy, hotel lub wynająć mieszkanie, a także listy wyboru zarówno swoje zalety i wady.

Co jest schronisko? Podstawowa znajomość koncepcji

Jeśli przetłumaczyć słowo „hostel” z angielskiego, otrzymujemy „Hostel”. Zaskoczony? Tak, w zasadzie, wszystko w porządku. Po tym wszystkim, to słowo można nazwać tanich mieszkań, których właściciele mogą oferować tylko kąt na jedną lub więcej nocy, czyste pościel, prysznic i lekkie śniadanie.

Nawiasem mówiąc, obecność ciepłej i zimnej wody w schroniskach wymagane. Ponadto, w większości miejsc można również karmione śniadanie wliczone w cenę pokoju, ale lepiej jest dowiedzieć się wcześniej z kierownikiem po przyjeździe lub zastrzeżeń.

Należy pamiętać, że schronisko-hotel, z reguły wyposażone wspólnej kuchni, więc problemy z self-catering nie powstały.

Nie patrz na to tutaj reguły są znacznie bardziej lojalni niż hotel. Czasami goście po prostu niesamowite czystość wszystkich, bez wyjątku, lokale i surowe zasady są zdolne do dyscypliny, nawet najbardziej uporczywe gwałcicielami kolejności. Na przykład, pochodzić po północy jest zabronione, aw niektórych hostelach, ale goście nie mogą przebywać w pokoju po 11 rano. Dlaczego? Faktem jest, że w tej chwili jest to niemożliwe, aby zatrzymać, ponieważ zamyka wszystkie toalety, a personel naraża je na ciężką odkażane.

Pokoje są z trzech rodzajów:

  • indywidualna;
  • przeznaczone dla osób tej samej płci;
  • mieszany.

Choć w dużych miastach, a przez całą dobę, są hotele takiego planu, prowincjonalny w większości przypadków są zamknięte w nocy.

Rejestracja odbywa się dwa razy dziennie: rano od 8-11 godzin i 17-23 godzin w godzinach wieczornych. W ogóle, dziś jest ich około 4,5 tys. Takie instytucje w świecie. Dlaczego tak wielu? Co skłoniło właściciela przed otwarciem Hostel? Okazuje się, że ten rodzaj zakwaterowania jest znacznie bardziej korzystne finansowo niż, na przykład, hotel, zarówno dla gości, jak i dla właścicieli.

typy hostele

W Europie, głównie dwa rodzaje takich instytucji.

Pierwszy jest przeznaczony do długotrwałego pobytu. Jest umieszczony pewne kategorie ludności: pielęgniarek i studentów lokalnych uczelni do narkomanów, bezdomnych i osób oczekujących na wyrok sądu. Ten rodzaj rzeczywistości jest analogiem naszych zwykłych domach akademickich, ośrodków rehabilitacyjnych oraz Doss domów.

Drugi – rodzaj uproszczonej wersji małego hotelu. Właściciele oferują do turystów i biznesmenów z pokoju do wypożyczalni krótkoterminowych.

Jak można sobie wyobrazić, te dwa typy są tak uderzająco różne od siebie drużba, zaleca się, aby być bardzo ostrożnym przy wyszukiwaniu i rezerwacji takich siedlisk.

Co jest schronisko: jego zalety i wady

Po pierwsze, porozmawiajmy o zwycięskich punktów.

  • Oczywiście, jedną z głównych zalet tego rodzaju zakwaterowania jest jego cena. Czasami jest dziesięciokrotnie niższa niż koszt pobytu w jednym z hoteli w mieście.
  • Ponadto, pobyt w schronisku, można uzyskać dodatkową okazję spotkać innych podróżnych, co do zasady, z całego świata, poznać nowych przyjaciół, wymiany doświadczeń i wiedzy. Hostele na całym świecie – to skupisko przestrzeni młodości, a komunikacja jest tu dzieje w przyjaznej i nieformalnej atmosferze, niż, na przykład, w wysokiej klasy hotelu.
  • Usługi oferowane przez personel tutaj mają na celu zapewnienie maksymalnego poziomu komfortu. Zwykle znajduje się pralnia, kuchnia wyposażona, gorące prysznice, dostęp do Internetu, a także zniżki na atrakcje i wycieczki.
  • Personel pracujący w takich hotelach, zachwycony zaproponować miejsc do odwiedzenia, którzy chcą się bawić i odpocząć zarówno w ciągu dnia jak iw nocy.

Od niedociągnięć, niestety, nie zrobić:

  • Na pierwszym miejscu jest oczywiście masowe kradzieże. Jednak w pewnym nowoczesny hostel oferuje niezawodne przechowywanie w którym dopłaty bez problemu można zostawić pieniądze i szczególnie cennych rzeczy osobistych.
  • Brak tak zwanej przestrzeni osobistej. trzeba będzie pogodzić się z faktem, że będziesz w pobliżu innych ludzi: jeden z nich chrapie w nocy, ktoś może i nie prowadzą nocny tryb życia, słuchanie muzyki, jedzenia czy pracy na komputerze do rana.
  • Jakiś szczególny dyskomfort stwarza potrzebę wspólnego prysznica i WC.

Więc byliśmy w stanie dowiedzieć się, w jakich warunkach ogólnych hostel. Teraz wybór należy do Ciebie. Pobytu w instytucji tego typu, to na pewno trzeba dać pierwszeństwo jednej rzeczy: albo gospodarka pieniężna lub dostępności przestrzeni osobistej.