696 Shares 3397 views

Filmy o sztucznej inteligencji: lista najbardziej popularne

Badani sztucznej inteligencji zawsze cieszył się dużą popularnością wśród widzów. Dlatego nawet po tylu latach, to podgatunek filmów science fiction nadal jest zapotrzebowanie w Hollywood, ale również daleko poza nią. Dzięki nowoczesnej technologii folie tego rodzaju są coraz bardziej różnorodne i spektakularne. Przedstawiając swoją uwagę najwybitniejsze filmy o sztucznej inteligencji.


"Ja, Robot"

Zacząć patrzeć na filmach o sztucznej inteligencji, to z tego arcydzieła. Jest to film akcji science fiction kult został wydany w kinach na więcej niż dziesięć lat temu. Ale mimo to, obraz ruchu „Ja, Robot” i nadal zdolny do zaskakujących odkryć ciekawe fabuły, a także wysokiej jakości efektów specjalnych. Wydarzenia opowiadane w filmie odbędzie się w niedalekiej przyszłości. W tym czasie, roboty miały stać się częścią codziennego życia prawie każdego człowieka na Ziemi. Sztuczna inteligencja wykonuje wszystkie ważne zadania. Robot może nawet uratować życie swojego pana i poświęcić się w razie potrzeby. Od kilku lat te urządzenia mechaniczne nie było ani jednego wypadku lub przestępstwo z ich strony. I tylko doświadczony amerykański detektyw pewien, że prędzej czy później, roboty będą stanowić poważne zagrożenie dla całej ludzkości. I wkrótce zaczyna nowe dochodzenie, który jest połączony bezpośrednio z firmą zajmującą się rozwojem sztucznej inteligencji …

"Out of the car"

Niezależny brytyjski sci-fi film o sztucznej inteligencji, który pomimo skromnego budżetu na dzisiejsze standardy, był w stanie zaimponować publiczności na całym świecie są niezwykle inteligentne i napięciu fabuła. Nawet Oscar Academy zauważyć osiągnięcia filmach mianował go do nagrody za najlepsze efekty wizualne. Kolejnym potwierdzeniem faktu, że do tworzenia wysokiej jakości filmu fabularnego niekoniecznie trzeba wydać setki milionów dolarów. Fabuła obraca się wokół dwóch naukowców, którzy wynajmuje bogaty wynalazca. Udało mu się stworzyć sztuczną inteligencję, kończąc tym samym wielkim otwarciem. Młodzi ludzie będą musieli zrobić badania na kilka tygodni. Nie mogli sobie wyobrazić, niż to wszystko dla nich spowoduje …

"Blade Runner"

Mówiąc o sztucznej inteligencji o filmach, nie można zignorować „Blade Runner”. Jest to klasyczny cyberpunk, to już dawno stał się model gatunku. Picture Motion wykonany jeden z największych artystów naszych czasów – Ridli Skøtt. Niestety, w tym czasie film został poważnie niedoszacowane zarówno publiczność i krytyków. Dopiero w ostatnich latach, publiczność zrozumiała znaczenie „Blade Runner”. Wydarzenia rozwijają się w futurystycznym mieście. Główny bohater – doświadczony detektyw, którzy popełniają gang znaleźć cyborgi, pozostawiając góry zwłok. Jakie są cele realizowane przez tych przestępców? Czy minister prawa może ich powstrzymać?

„Odyseja kosmiczna 2001”

Kolejną wielką science fiction film o sztucznej inteligencji, że po prostu nie mógł zignorować. Trudno uwierzyć, że to arcydzieło Stenli Kubrika ukazał się pół wieku temu. Położył podwaliny pod przyszłe thrillerów kosmicznych. „Odyseja kosmiczna” nadal jest uderzające w jego wizualne i niezwykłej fabuły. Fabuła obraca się wokół centrum kilku astronautów, która czeka na długim locie kosmicznym. Statek sterowany przez AI nazwany Hull. Wkrótce statek zaczynają się dziać dziwne rzeczy …

"Chappie"

Film „Chappie” – doskonała w jej tworzeniu głębokości Nila Blomkampa – twórcą takich dzieł jak „Rejonowego №9”. Fabuła obraca się wokół Chappie. Miał możliwość życia w nie czas najbardziej dogodny. Sytuacja w filmie „Chappie” komplikuje fakt, że w końcu musiał się w nie najbardziej przyjemnym otoczeniu dla siebie. Chappy, w odróżnieniu od innych robotów, w stanie myśleć i czuć. Będzie on w stanie wydostać się z kłopotów i być szczęśliwym?

"Krucjata" (2014)

Niejednoznaczne, ale na pewno warto filmowania z Dzhonni Deppom w roli tytułowej. Tym razem dostał rolę Will Custer – naukowca w dziedzinie sztucznej inteligencji. Poświęcił swoje życie do pracy i ma nadzieję, że wkrótce będzie mógł dokonać uroczystego otwarcia jego znaczenia. Will stara się stworzyć superkomputer, który mógłby utrzymać całą wiedzę zgromadzoną przez człowieka na przestrzeni lat istnienia. Pomimo dziwnych eksperymentów, bohater staje się popularna osoba wystarczająco szybko. Wiele z jego wsparcia w tych przedsięwzięciach. Ale są tacy, którzy są całkowicie przeciwko wszystkim, co się dzieje. W rezultacie, główny bohater filmu „Supremacy” (2014) rozpoczyna się polowanie przez grupy ekstremistów.

"Artificial Intelligence"

"Sztuczna inteligencja" (2001) – wielki dramat fantasy film Stivena Spilberga. Przez długie lata swojej kariery, reżyser musiał spróbować swoich sił w wielu gatunkach filmowych. Jednak wiele pamiętam go dokładnie jako twórca wielkich hitów z tych niezwykłej historii. Film „Artificial Intelligence” (2001) rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W tym czasie, zwykle ludzkie życie zmieniło się radykalnie. Ze względu na zużycie zasobów i szybkiego rozwoju wysokich technologii było globalne ocieplenie. Ponadto, roboty są obecnie mieszka wśród ludzi. Fabuła obraca się wokół środka David – robot, który jest zaprogramowany w celu wyrażania bezwarunkowej miłości. Nikt nie mógł sobie wyobrazić konsekwencje tego doprowadzi w końcu.

"Eve: Sztuczna inteligencja" (2011)

Alex – znana osobowość w dziedzinie rozwoju wysokich technologii. W swojej karierze udało mu się zrobić wiele odkryć i budować robotyki kariery. Ale człowiek popełnił wyraźnie nie zamierza przestać. On jest zdeterminowana, aby utworzyć pierwszy w historii dziecięcej-cyborga. A kiedy ma wielką szansę, aby spełnić to marzenie. Ale jeśli można dostać na AI wśród zwykłych śmiertelników?

"Ghost in the Shell 2.0"

Druga część słynnego anime. Wydarzenia filmu animowanego "Ghost in the Shell 2.0" (2008) rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W tym czasie nastąpił gwałtowny wzrost w dziedzinie robotyki i innych wysokich technologii. Wkrótce prawie wszyscy ludzie na świecie wprowadziliśmy specjalny implant. To na zawsze zmienił życie wielu ludzi zna. Ale w tym samym czasie to doprowadziło również do powstania nowego, równie poważnego problemu cyberprzestępczości. Walczyć z intruzami wymuszone przez specjalną jednostkę tajnym. Przed nimi będzie czekał na nowego walce z hakerami.

„Matrix Rewolucje”

W końcowej części legendarnej trylogii „Matrix Rewolucje” (2003), na zawsze zmienił oblicze współczesnego kina. Braci Wachowskich udało się stworzyć prawdziwie unikalny produkt, który na zawsze zapisze się w historii. Fabuła obraca się wokół młodego człowieka o nazwie Neo. Niedawno prowadził bardzo zwyczajne życie, co nie było dużo niezwykłe. Ale potem dowiedziałem się, że cały świat, że czuje się prawdziwe, tylko matrycę. Chodzi o to, że świat już dawno zrobione roboty, że ludzka świadomość jest zanurzone w specjalnym programie, który nie ma praktycznie żadnych wad. Neo wybrany spośród odporności matrycy i głowy. Będzie kilka przebudzonych ludzi, aby odeprzeć sztuczną inteligencję i zyskać długo oczekiwana wolność, z których są one tak długo marzył?

„Ona”

Być może najbardziej niezwykły filmowy w naszym szczycie. Został postrzelony w gatunku melodramatu i fantastyczne rozkosz więcej fanów art-house, raczej niż zabawny film. W centrum fabuły filmu jeden człowiek, który już dawno stracił nadzieję na znalezienie szczęścia. Raz widzi reklamę nowego systemu operacyjnego ze sztuczną inteligencją. Aby rozjaśnić swoją samotność, postanawia go kupić. W końcu jest to system operacyjny, rozmowy piękny kobiecy głos, staje się najlepszym przyjacielem bohatera. Ale taki związek może prowadzić do czegoś więcej?

"Star Trek: The Movie"

Debiut fabularny kult franczyzy, która istniała przez kilka dziesięcioleci. Ten film jest najbardziej niezwykłe w serii ze względu na jego leniwe narracji i podtekstów filozoficznych. Ale, mimo wszystko, miłośnicy science fiction i oryginalnej serii będą zachwyceni tym, co widział. Fabuła obraca się doświadczony personel kosmicznego statku „Enterprise”. Przed nimi będzie czekał na następną podróż do najbardziej odległych zakątków naszej galaktyki.