361 Shares 5789 views

Ciekawostki o kolibry dla dzieci

Według legendy starożytnego miasta Teotihuacan, znajduje się w Meksyku, kolibry – duszy zmarłego żołnierza. Ludzie od wielu wieków wierzyli w niego, a strzegący kolibra. Interesujące fakty, krótko mówiąc o tworzeniu tej miniaturze, zmontowane w tym artykule. Dzieci i ich rodzice będą zainteresowani wiedzieć o ptaka uzyskać więcej informacji.

Na skraju wyginięcia

Niewiele osób wie, ale skórki kolibrów piękno istnieje duże zapotrzebowanie w branży mody. Z nich produkować różne biżuterię i drobne panie nie szczędzić pieniędzy, aby uzyskać produkt. W ostatnich dziesięcioleciach, mały koliber gwałtownie spadła w populacji, ponieważ ludzie, którzy chcą dostać dużo pieniędzy w niewiarygodnych ilościach wytępić ptaki. Proponujemy rozważenie 10 więcej interesujących faktów na temat kolibry.

Zamieszkiwane przez ptaki?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że te stworzenia są zupełnie nie nadaje się do życia. Chciałbym, aby dbać o nich, schronienie od wszystkich wiatrów i deszczów. W rzeczywistości, najbardziej trwałe stworzenie koliber – Bird, ciekawostki z którego zostały przedstawione w tym artykule. A pierwsza z nich: dziewczynka jest więc dostosowany do każdych warunkach klimatycznych występujących w Argentynie, Arizona, u wybrzeży Nowej Szkocji i nawet na Alaskę! Ale mimo pojawienia się powszechne, kolibry żyją tylko na terytorium Nowego Świata.

Tylko raz ryży koliber został zauważony w Rosji. Stało się to w 1976 roku, i okazało się, że dziecko na wyspie Ratmanova, który znajduje się w Cieśninie Beringa.

wymiary

Dzisiaj mówimy najciekawsze fakty kolibry. Wiele osób błędnie zakładają, że ptak występuje w postaci pojedynczej i posiada miniaturową formę. Jednakże, istnieje w sumie 300 gatunków! Wśród nich jest najmniejszy koliber pszczoła. Waży nie więcej niż jeden i pół grama i rozmiaru go wraz z ogonem, a dziób jest średnią z pięciu centymetrów, są osoby gigantów rosły i do siedmiu!

Istnieje dość duża wielkość kolibry, a które nie śmie nazwać tego. Jest to olbrzymią widzenia osiągnięcia wielkości 21,6 cm.

Średnio ptaki kolibry żyć przez dziewięć lat. Spośród nich większość czasu w powietrzu, jedzeniu.

żarłok

Ponieważ mówimy dzisiaj o interesujących faktów na temat kolibry ptaków, warto wspomnieć o jego bardzo zdrowy apetyt. Maleństwo uwielbia jeść, a to wymaga niesamowite ilości jedzenia. Ponad 16 godzin napojów czuwanie kolibrów około 120 razy większa ilość żywności spożywane w nadmiarze własnym ciężarem w połowie! Żywią się w locie, unoszące się nad kwiatem. Wierzono, że dieta dziecka składa się tylko z kwiatów nektar. Jednak, jak to stało się znane stosunkowo niedawno, większość menu składa się z małych owadów żyjących w kwiatach.

Dużo jedzenia małe stworzonko jest wymagane w celu utrzymania stałej temperatury ciała i pomóc niewiarygodnie szybki metabolizm.

Trochę ptak z wielkim sercem

Mówiąc o wielkim sercu, mam na myśli nie jej życzliwość i hojność! kolibry serca naprawdę bardzo duże, w porównaniu do całkowitej wielkości. Objętość istotnego narządu w trzykrotności nienasycony żołądek. Serca zajmuje połowę już małe okruchy łydki. Ale natura stworzyć pierzaste nie myli i pomyśleli o wszystkim. Te ptaki są bardzo aktywny, niespokojny i pełen zabawy, dlatego muszą one dobre, wysokiej jakości „silnik”. konieczna jest również to, aby pomóc w utrzymaniu szybki metabolizm. Warto zauważyć, że czerwone krwinki w organizmie opisuje tworzenie dużo bardziej niż innych przedstawicieli ptaków świata.

Wierzymy uderzeń na minutę

Obecnie jesteśmy zainteresowani kolibry ptaka, ciekawych faktów o nim. Mówiąc o sercu okruchy, pisaliśmy o jego wielkości. Ale to nie tylko słynie z objętością tego ciała. Serce wys tworzenia beatów z częstotliwością pięciuset uderzeń na minutę i jest w stanie wiotkim. Jeśli walczy lub ucieka przed wrogiem, mięsień rozwija niesamowitą prędkość i może być zmniejszona do 1200 razy na minutę! W ciągu dziewięciu lat swojego życia „motor” jest zmniejszona o 4,5 mld razy, co stanowi dwukrotność liczby kawałków ludzkiego serca do siedemdziesięciu lat.

prędkość latania

Biorąc pod uwagę interesujących faktów na temat kolibry, nie powinien tracić tak ważną chwilę jak stopy dziecka. Małe gatunek jest dość zwinny, zwrotny, a nie można się zarazić, jak motyl, ponieważ maksymalna prędkość ptak jest około osiemdziesięciu kilometrów na godzinę. Emitują one jak brzęczenie owadów, dzięki liczbie uderzeń skrzydeł, a ich osiemdziesięciu do stu na sekundę. Warto zauważyć, że większe gatunki ptaków można opisać huśtawka skrzydłami tylko 8-10 razy w tym samym okresie.

Właśnie dlatego, że prędkość lotu oraz liczba uderzeń skrzydeł kolibra nad kwiat przypomina stał statuetkę i kształt skrzydeł jest zupełnie nieznany. Nawiasem mówiąc, ten ptak jest jedyny w swoim rodzaju, obdarzony darem latania „wstecz” i na boki. To niesamowite, prawda?

odważna kreacja

Temat dnia dzisiejszego – ciekawostki o kolibry. Ten mały i zupełnie nieszkodliwe na pierwszy rzut oka, ptak jest prawdziwy odważny. Broniąc swoje gniazdo i potomstwo, a niekiedy same, staje się burza z drapieżnikami. Dziecko groźne ataki nie tylko na członków jego rodziny, ale także do dużych ptaków, które z dziobie można połknąć w całości. Taka odwaga z nią nikt nie oczekuje, a to jest zwinny, jak bąk. Dyskietki groźne ptaki po prostu nie mają czasu na jej przestrzegać, a to z tej okazji, wciąż mylić i odjechać dużą wroga. Nie każdy jest ładny i mały istota obdarzona takim usposobieniu i odwagi jako najmniejszy przedstawiciel rodzaju ptaków, i zasługuje na szacunek.

Doskonały przyczepność powietrzem

Bardziej szczegółowa analiza kolibra, naukowcy odkryli, w obszarze jego siedlisko kamery miniaturowe, który jest w stanie uchwycić szybko chwile. Z tej obserwacji oka interesujące nowe fakty kolibry zostały zidentyfikowane. Skąpe popełnia szczyt, opracowała taką prędkością, że jest to dozwolone na lot w jedną drugą odległości równej czterystu swoich budynków. Jeśli porównamy szybkość i długość ciała ptaków, można zrobić niesamowite wnioski: relacja z tych parametrów jest znacznie wyższa niż w przypadku promu przechodzącej przez gęstych warstwach atmosfery, a myśliwiec odrzutowy, który włączył dopalacz! Ale to nie wszystko. W kluczowym momencie, wyjście szczytowym dziecka wykazały spowolnienie, które mogą zazdrościć. Tak ostre i precyzyjne „hamulec” nie jest wyposażony w dowolnym zdobywcy przestrzeni powietrznej świata zwierząt i człowieka.

Samica jest odpowiedzialny za potomka

Kolibry nie dostać się razem i dlatego nigdy nie tworzyć parę. Mężczyźni na ogół nie są obdarzone instynktów rodzicielskich i ich pisklęta nie są absolutnie zainteresowany. Niewiele tworzyć fałd wszystkie zobowiązania do kobiety, w tym wychowanie potomstwa. Samica koliber – niezależny i samowystarczalny przedstawicielem płci pięknej, to nie potrzebujemy pomocy samca. Sovet sobie gniazdo z naturalnego puchu, źdźbła trawy, powiesił go na liście lub śliną będzie wklej skałę. Nie będzie ona przełożyć dwa białe jaja w rzadkich przypadkach – jeden. Ona zajmie się nim przez 14-19 dni. Kiedy światło wylęgają nagi, małe i bezbronne pisklę, będzie go karmić siebie, ponownie bez pomocy samca. Kolibri jest dobry, opiekuńczy matka.

Co to jest „Hummingbird”?

Biorąc pod uwagę interesujących faktów na temat kolibrów, chciałbym wspomnieć, że nazwa małego ptaka jest popularny. Jej nazwa pochodzi od grupy muzycznej z Petersburga, chociaż dziecko nie jest w stanie pięknie śpiewać jak słowik. Również jest to nazwane pistoletu stworzonego przez projektanta Franz Pfannlemom, kajak pochodzenia niemieckiego z unikalnej ramie i hybrydowych balon.

Dziś na wystawie zostały zaprezentowane najbardziej interesujących faktów na temat kolibry. Mamy nadzieję, że ten artykuł był interesujący nie tylko dla młodych czytelników, ale także osoby starsze.