291 Shares 4458 views

inwerter spawalniczy – skutecznie i bezpiecznie

inwerter spawalniczy – sprawdzony sposób łączenia produktów ze stali nierdzewnej. On jest zalecany do wszystkich prac spawalniczych.

Wielu właścicieli domów letniskowych i garaży nie może obyć się bez spawania falownika urządzenia. Ale wciąż zastanawiam się, czy możliwe jest spawanie stali nierdzewnej. Odpowiedź jest prosta. Jeżeli spełniają one wszystkie niezbędne wymagania, będzie to zrobione.

spawanie falownika odbywa się z wykorzystaniem specjalnych elektrod. Na przykład, RLA-8. Ten typ elektrody nadaje się do części ze stali nierdzewnej z oznaczeniami spawania:

• 08X18H10T;

• 08H18N10;

• 12H18N9.

Za pomocą specjalnych elektrod, jest to możliwe, aby uniknąć korozji międzykrystalicznej. Spoina uzyskuje się, gdy stosuje się specjalne elektrody. On będzie w stanie wytrzymać wpływ kwasów i zasad ochrony środowiska, nie tylko zjawisk atmosferycznych.

Spawanie stali nierdzewnej falownik jest wytwarzany za pomocą elektrod samoprzylepnych. Są one przeznaczone do spawania stali nierdzewnej (MMA) oraz gaz ochronny do spawania (TIG).

Spawanie odbywa się za pomocą źródło prądu stałego z odwróconą polaryzacją krótkim łukiem. Oznacza to, że polaryzacja elektrod musi być z „plus” i na przedmiocie – z „minus”.

Prostownik dla spawania metodą TIG jest stosowany w celu uniknięcia utleniania lub ozonowania. Zanim zaczniesz, musisz dokładnie oczyścić całą powierzchnię materiału przed zanieczyszczeniem. W każdym miejscu może znajdować się w kierunku zgrzewu.

Następujące kwestie, które należy rozważyć przy wyborze falownika:

1. Urządzenie powinno być obsługiwane w podwyższonej i redukcji napięcia. Napięcie odchylenia dopuszczalne w 20%.

2. Bardzo ważne zakres temperatur. Niektóre modele mogą nie działać w niskich temperaturach. Przetwornica EN 60974-1 jest zdolne do pracy w zakresie od – 40 ° C do 40 ° C

3. Do użytku domowego (spawanie stali nierdzewnej lub aluminium) gniazda 160 amperach będzie wystarczająca. Ale dla profesjonalnych prac lepiej używać pojazdów o pojemności do 200 amperów.

Badanie starannie paszport. Zobacz, czy przetwornica jest odpowiedni dla swoich potrzeb. To określa rodzaj elektrod, które pasują do tego modelu. Nie zapominaj, że rodzaj spawania zależy od gatunku stali i jej celów.

spawanie falownik ma wiele zalet:

1. Podnoszenie i obniżenie napięcia w sieci do 20% nie odgrywają dużą rolę.

2. Bardzo wysoka jakość spoiny.

3. Zużycie elektrody jest mniejsza, ponieważ poziom strumienia metalu jest bardzo niski.

4. Możliwość zastosowania bardziej wszechstronne elektrod dla różnych rodzajów stali nierdzewnej.

Jeśli – właściciel falownika maszyn spawania, a następnie wszystkie prace można zrobić samemu. Tak więc koszt elektrod jest wprost proporcjonalna do kosztów tych prac. Maksymalna cena za elektrodami – 700 rubli za opakowanie, ale można znaleźć tańsze opcje. Jeśli poprosisz o pomoc do spawacza, kwota za usługi wzrośnie co najmniej dwukrotnie.

spawanie falownika – nie takie skomplikowane zadanie. Jest to wszystkie siły. Najważniejsze – pragnienie, i będzie sukces.