732 Shares 2841 views

34 cali z bardzo zakrzywione Samsung klasy Premium monitora do komputera – omówienie i opinie

Dla użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakości obrazu i ekranu, który wypełnia całe pole widzenia, słynna firma południowokoreańska wydała zakrzywiony przechwytywania dodatkowego monitora premium. Pełna nazwa modele UltraWide Samsung S34E790C, i oferuje ogromny 34-calowy.


Podobnie jak większość zaawansowanych innowacji komputerowych, że jego wygląd i wydajność zawdzięcza wiele gier komputerowych. Po tym wszystkim, gracze są bardzo ważne, maksymalna widoczność w wirtualnym świecie, a także poczucie pełnego zanurzenia w tym procesie. Większość najnowszych gier wykorzystujących technologię «Hor +» – oznacza to, że im większa szerokość ekranu, tym więcej zdjęć zmieści się na nim, bez zmiany jego wysokości – .. Ie, istnieje dodatkowa widoczność z boku. Dlatego proporcje monitora jest w 21: 9 34-calowego monitora z zakrzywione „Samsung” nie tylko spełnia te wymagania, ale również daje użytkownikowi uprawnienia do 3440 x 1440 pikseli, który zapewnia bezprecedensową jakość obrazu.

charakterystyka

Oprócz wymienionych opcji, model ten posiada panel LCD z częstotliwością odświeżania 60 Hz, która redukuje migotanie, ekran zwiększa komfort i bezpieczeństwo dla widoku. Technologia „pionowe ustawienie” stanowi nasycenia i ostrość kolorów pod różnymi kątami patrzenia, maksymalna wartość których pionowe i poziome równy – 178 ° C.

Czas reakcji – zaledwie 4 milisekund, typowy Jasność 300 cd / m², jest obsługiwany wyświetlania 16,7 miliona kolorów.

Curved Monitor „Samsung” posiada dwa głośniki do 7 watów każdy.

Lista portów jest dość standardowe, ale będzie to zaspokoić prawie każde możliwe żądania użytkownika: 1 DisplayPort do podłączenia monitora; 4 USB; 2 porty HDMI, standardowe 3,5 mm złącze słuchawkowe, a także, oczywiście, złącze przewodu zasilania z sieci zasilającej.

wygląd

Samsung Curved monitora imponujące z estetycznego punktu widzenia. Uderza jego wielkości – 82,15 x 36,4 x 5,15 cm, lekko matową (jak to czasami, – „semi-Gloss”) powierzchni, co pozwala utrzymać względnie wysoki poziom jasności w porównaniu z całkowicie nieprzezroczyste ekranu, zapobiegając jednocześnie powstawaniu olśnienie.

Gięcie modelu jest bardzo gładka i mała. Innym ważnym aspektem wynalazku jest zwięzły ramy błyszczących czarnych pasków z tworzywa sztucznego. Są one dość cienki – tylko 11 mm od góry i po bokach i 13 mm na dole.

solidny fundament

T stojak w formie następuje zakrzywienie monitora. To naśladuje metalu (wykonany ze srebra plastiku faktycznie) i dość duża: 53,5 cm szerokości i 25,5 cm wysokości. Jest to możliwe do regulacji kąta nachylenia i wysokość ekranu.

Na stoisku stanowi wielkie obciążenie, ponieważ zakrzywiona Monitor waży 7,4 kg. W takim przypadku dobrze jest poradzić sobie z nim: ekran chwieje się trochę, gdy pchania tabeli, ale po wydrukowaniu na klawiaturze, pozostaje nieruchoma. Masowy zestaw do montażu – 9,9 kg, wraz z opakowaniem – 14,4 kg.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do stojaka na bokach ramy producenta ekran jest złożony z pasków metalowych.

Jest mała dioda wskaźnika zasilania po prawej stronie dolnego panelu. Domyślnie, to świeci się na niebiesko, gdy monitor jest w trybie czuwania i gaśnie, gdy monitor jest włączony, tak aby nie rozpraszać użytkownika. Możesz zmienić te ustawienia za pomocą menu OSD.

minusem

Tylna strona monitora jest oprawiony w czarnym plastiku z metalową tekstury.

Stojak montażowy posiadający 100 x 100 mm standard VESA, więc usunięcie go, można zamontować monitor na ścianie. Wszystkie porty są zbierane już od kołyski, trochę dalej od zginania ekranem.

W dolnej części stojaka ma otwór do zgrabnie podsumować i ukryć kable.

Dwa głośniki znajdujące się w pobliżu otworów wentylacyjnych, mogą być postrzegane tylko jeśli spojrzeć na dole monitora. Ta część ciała jest wykończona na wysoki połysk plastiku. Głośniki są wystarczająco głośne i wyraźne, oczywiście, pełne kolumny, ale nie zastąpi, ale jakość jest znacznie wyższa osadzone analogów. W menu OSD można zmienić ustawienia profili dźwiękowych, wszystkie ich 4: „Standard”, „Muzyka”, „Filmy” i „Clear Voice”. Biorąc pod uwagę rozmiary, który jest zakrzywiony ekran, wbudowane głośniki pomogą zaoszczędzić miejsce na biurku bez uszczerbku dla użytkownika.

I kolejna interesująca funkcja, która znajduje się na tylnym panelu – przycisk joysticka, aby uruchomić menu OSD i nawigację. Jest na skraju po prawej, patrząc od przodu monitora, a to jest dość łatwe do uzyskania.

Wrażenie

Specyfikacje, oczywiście, odpowiadają poziomowi i cenę produktu, ale jak wygodne zakrzywione monitory do komputera z „Samsung” dla użytkownika?

Sama objętość przestrzeni fizycznej i wysokiej rozdzielczości pozwalają wygodnie pracować z ekranu, a rozgrywka czy oglądanie filmów staje się znacznie głębszy i bardziej realistyczny.

Wiele osób uważa, że krzywizna ekranu zepsuje i zniekształcają obraz, ale tutaj nie znajdziesz takiego negatywnego wpływu. Zakręt jest gładka i dyskretne, co jest jego zaletą. Praca na chwilę z tego modelu, można zapomnieć, że zrobiła coś innego. Nie zniekształcony nawet po potrąceniu tabeli w programie Microsoft Excel, a dla złożonych zadań graficznych: obróbki zdjęć, wideo, rysunek – lub do celów rozrywkowych duży zakrzywiony ekran daje obraz lepszej niż w standardzie.

Producent twierdzi, że bardziej jednolite ogniskowa (ekran bliżej oczu) tworzy bardziej komfortowe i naturalne obrazy i zmniejsza zmęczenie oczu. Nie można powiedzieć, że krzywizna ekranu – rewolucyjna technologia, która całkowicie zmienia postrzeganie informacji graficznej, ale z pewnością sprawia, że bardziej żywe i ekscytujące.

Praca z dynamicznym obrazu

A jak zakrzywiony monitora z „Samsung” zachowuje się z akcji i gier komputerowych?

Jeśli weźmiemy pod uwagę dynamiczny, pełen ciemnych scen z filmu „007: Współrzędne” Skayfoll „”, to jest od razu jasne, dlaczego producent dumny ze swego stworzenia. Monitor i film może pokazać najlepszy w siebie: bogate ciemne kąty, jaskrawe neony Szanghaju, bujnej zieleni, ciepłe morze i skały w Turcji – to wygląda jak żywy. I, oczywiście, strzelania i walki, nawet w ciemności wygląd klarowny i jasny.

Jeśli weźmiemy pod uwagę przykład z monitorem pracy Battlefield 4 gry, a następnie, po pierwsze, możemy zauważyć, dobry kontrast. To nie jest tak głęboki, jak występuje w innych podobnych modelach, ale w tym samym czasie, to jest bardzo wygodne dla oczu i pozwala zanurzyć się w rozgrywki szybsze. Tekstura kamienia, pozostawia w cieniu wyraźnie widoczne. Jasne obiekty wyciąć ciemności z imponującą jasnością i ogólnie dobry kontrast sprawia, że obraz żywy i objętość. Kolory przeniesiony prawidłowo, są one bogate i realistyczne.

W odniesieniu do wskaźnika odpowiedzi, z monitorem, można nie obawiać się, że rozgrywka będzie zepsute wisiał obraz, jak to się dzieje w przypadku innych modeli. Możliwe małym „ślad” obiektów w bardzo ciemnych scenach, ale nie powoduje to znaczne niedogodności. Ogólnie rzecz biorąc, jest to charakterystyczna wada wszystkich paneli LCD z technologią pionowe wyrównanie, które do tej pory nie można wyeliminować przez 100%.

Cóż, podsumujmy.

Korzyści

  • W dzisiejszej dobie sprzedaży i marketingu, a nawet cech dostarczonych przez znanych producentów, czasami warto sprawdzić i narazić kontroli osób trzecich. Testy przeprowadzone przy pomocy specjalnego sprzętu i oprogramowania, potwierdzają, że zakrzywiona Monitor Samsung S34E790C spełnia ustalonych parametrów. Istnieją niewielkie różnice, ale producent nie oszukać kupującego.
  • Elastyczne ustawienia pozwalają, aby obraz jaśniejszy i soczysty, zapewniają dokładne odwzorowanie kolorów i głęboki, wyraźny czarny.
  • Powierzchnia monitora nie zniekształca obraz, nie daje efektu ziarnistości pikseli, a tym samym zapobiega oślepianiu.
  • Kontrast w dynamicznych scenach jest o wiele lepiej niż większość podobnym poziomie i charakterystyki modeli.
  • Szybkość reakcji zadziwiająco wysoka.
  • Stosunek wielkości przekątnej ekranu zginaniu i wysokiej rozdzielczości zapewniają niespotykaną obrazu.

minusy

Ustawienia fabryczne są zbyt jasne, niewygodne dla oczu z obrazu nie jest najlepsza reprodukcja kolorów. Więc trzeba przekonfigurować swoje menu na ekranie.

Statyczny kontrast jest nieco niższy niż w innych podobnych modeli.

Korzystanie z monitora kabla HDMI pracuje z częstotliwością odświeżania 50 Hz, co wywołuje zmniejszenie szybkości reakcji. Jednak po podłączeniu poprzez DisplayPort może dochodzić nawet do 60 Hz i prawie wyeliminowane tej wady.

Pomimo zapewnień producentów, przy monitorach ekranowych zakrzywiony-nie można zadowolić wszystkich użytkowników. Ale to nie jest zakres indywidualnych preferencji.