132 Shares 3265 views

Naukowcy rozwinęli polimer można tymczasowo usunąć zmarszczki

Naukowcy z MIT opracowali co jest w zasadzie druga skóra. Jest miękka, elastyczna i praktycznie niewidoczne. Obecnie zespół naukowców bada potencjalne zastosowanie w materiale kosmetyczne, które mogą skutecznie usunąć zmarszczki, worki pod oczami w leczeniu i mają odmładzający wpływ na ogólny wygląd danej osoby. Materiał ten jest kolejnym krokiem do leczenia chorób skóry, administrowanie lekami, lub po prostu wilgoć, – Tak twierdzi współautor badania Daniel Anderson, profesor nadzwyczajny na Wydziale Inżynierii Chemicznej, w oświadczeniu. Odkrycia zostały opublikowane w czasopiśmie „Nature Materials”.

Co to jest „druga skóra”?

Utworzony materiał naukowców jest polimer silikonowy, który naśladuje zdrową skórę. Posiada wszystkie właściwości mechaniczne i sprężystość skóry młodej, będąc jednocześnie oddychający i wodoodporny. Powłoka niedostrzegalny eliminuje zmarszczki i daje wygląd młodzieńczy wygląd – bez inwazyjnej chirurgii i narzędzi, które można po prostu odkleić koniec dnia roboczego.

Ta warstwa stanowi barierę niewidoczne i zapewnia poprawę kosmetycznych. Potencjalnie, że jest zdolny do dostarczania leków miejscowo w tych obszarach, które wymagają terapii. To sprawia, że idealnie nadaje się do stosowania u ludzi.

Jak to działa?

Produkt działa w dwóch etapach. Po pierwsze, osoba używa bezbarwny krem, który zawiera polimer pochodzący z siloksanem. Jest on utworzony przez zmienny łańcucha cząsteczki krzemu i tlenu. Następnie stosuje się drugi kremowy kolor, który jest katalizatorem platynowym. Aktywuje się żywicy z utworzeniem wiązań i staje się cieńsza, elastyczna i rozprasza światło, co zapewnia bardziej młodego wyglądu. Wpływ pojedynczej aplikacji zarówno kremy rano powinien trwać przez cały dzień, nawet po wystawieniu na działanie promieniowania ultrafioletowego i deszczem.

trudności badawcze

Z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, a to jest jeden z powodów, dlaczego ona zaczyna wyglądać starszych. Nowe opracowanie ma na celu przywrócenie tych właściwości. Tworzenie treści, które zachowuje się w taki sam sposób jak w skórze, jest wystarczająco trudne – mówi współautor badania. Wielu próbowało to zrobić, ale oni materiały otrzymane na wyjściu, nie były elastyczne i łatwe w obsłudze i podrażnioną skórę. Te dane eksperymentalne nie mógł dopasować ruchy skóry i nie byli w stanie przywrócić go do pierwotnej postaci.

Przełom, który dokonał naukowców są wciąż ograniczone jedynie w celach kosmetycznych. Nowy polimer został z powodzeniem przetestowany na ochotnikach. Jednak naukowcy starają się znaleźć mu szereg innych zastosowań, na przykład, leczenie egzemy, znamiona usunięcie, a także miejscowego podawania leków i antybiotyków.