182 Shares 6464 views

Cukinie w multivarka i nie tylko

Cukinia – zaskakująco przydatne warzyw, które jest łatwo przyswajalne i zawiera wiele pierwiastków śladowych, witamin i innych składników odżywczych. dobry cukinia w każdej postaci: surowe, smażone, gotowane, na parze – może być dodawany do prawie wszystkich potraw, a nawet desery.


Cukinie w multivarka – kolejny wybawieniem dla gospodyń domowych. Duszone w śmietanie, gotowane w gulaszu lub z mięsem, będą odwoływać się do całej rodziny.

Nadziewane cukinia w multivarka „Riddle”

Potrzebne będą: duże dojrzałe cukinia, 500 g dowolnego mięsa mielonego, kilka cebuli, jeden z marchwi, 100 g startego sera.

Cukinia pocięte na pierścienie około 4 cm w celu usunięcia nasion.

Startej marchwi i cebuli, posiekanej w drobną kostkę, spasserovat w dowolnym olejem roślinnym do blado złoty kolor w misce Multivarki w trybie „pieczenia”. Mieszać palone warzywa z mielonym mięsem i przyprawami.

Począwszy pierścienie cukinia farszu, umieścić je w misce Multivarki, posypać serem i polewamy sosem na pół.

Sos: 400 g ciepłej wody rozcieńcza koncentrat pomidorowy, łyżka mąki, soli i przypraw smaku. Koncentrat pomidorowy można zastąpić sokiem pomidorowym.

W trybie „hartowanie”, ustawić timer na 40 minut.

Nadziewane cukinia mogą być podawane jako dodatek do ziemniaków lub ryżu, a jako samodzielne danie.

pieczone cukinia

Pieczone cukinia w multivarka – proste i smaczne danie.

Potrzebne będą: 700 g cukinii, lukovok parowa, cztery jaja, cztery łyżki mleka, 200 g startego sera, świeżych zielonych.

Szpiku dobrze przemywa i pocięto na pierścienie o grubości 1 cm. Jeżeli młody szpik kostny, skóra nie może być czyszczona, pędzla wystarczająco przemyć.

Cebulę pokroić w pierścienie i smażone na maśle w Pucharze multivarka do jasno złoty kolor. Aby rozłożyć cukinię cebuli, przykryć tartym serem i umieścić w trybie „pieczenia” przez około 20 minut. Ser powinien topić.

Ubijak do piany z mleka oraz pianki, wlać cukinia, delikatnie wymieszać i tryb „pieczenia” piec 20 minut. Cukinie w multivarka uzyskane przetarg i ser daje uczucie sytości danie.

Ci, którzy nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie, idealny przepis na „wegetariańskie cukinią w kuchence mikrofalowej”

Musimy: młodzi cukinia (cukinii zamiast młodzi mogą korzystać z cukinia rozmiar medium), jedną cebulę, jedną marchewkę, jedną słodką paprykę.

Cukinia cięte wzdłużnie, wyjąć i pokroić go w połowie drobno. Ruszt marchew, cebula posiekane i pieprz, lekko smażenia w oleju roślinnym, warzywa.

Począwszy połówki cukinii, posypać tartym serem i umieścić w kuchence mikrofalowej. Piec przez 8-11 minut przy maksymalnej mocy.

„mięso” łodzie

Musimy: młodzi cukinia (cukinii zamiast młodzi mogą używać średnich cukinia), jedna cebula, 200 g drobno posiekanego kurczaka lub mięsa mielonego, kilka liści sałaty.

Cukinia cięte wzdłużnie, w połowie i usunąć go pokroić drobno i miesza z mięsa mielonego.

Lekko smażenia mięsa mielonego na patelni, owinąć w rurze sałaty i szczelnie umieszczony w środku tawernę.

Piec w temperaturze maksymalnej mocy 12-15 minut. Pyszne cukinia gotowy!