626 Shares 4431 views

Obolonskaya nasyp w Kijowie – bajecznie piękny narożnik, stworzony przez ręce człowieka

Kijów, nie gorszy pod względem liczby unikalnych zabytków wielu stolic europejskich, od dawna jest głównym centrum turystycznym Ukrainy. Ciekawe miejsca kolebki słowiańskich miast sprawiają, że zapoznają się z nim fascynująca okupacja. Każda ulica ma swoje tajemnice, a prosty spacer po centrum biznesowym kraju przyniesie wiele przyjemnych emocji.


Historia wyglądu dzielnicy

Ostatnio pojawił Obolonskaya nasyp jest jednym z najbardziej interesujących zakątków Kijowa, które muszą być odwiedzane przez turystów. To nie tylko miejsce na chodzenie, ale cała infrastruktura z dwupoziomowym strefą dla pieszych.

Gdy obszar ten nie został uznany za odpowiedni do mieszkania. Opuszczone terytorium było często zalane w czasie powodzi rzeki, a przypadkiem nie było, że bagienny teren został nazwany Obolon. Około 40 lat temu postanowiono zbudować tutaj drogocenny mikrodystrybucję, z którego Kijów może być dumny. Obolonskaya nasyp, rozciągający się na cztery kilometry, zbudowany jest z pięknych budynków, które mają unikalny styl.

Prywatne domki, które idą ulicą, są elitarnym kompleksem. Wygląda na to, że budynki wyglądają podobnie, ale każdy budynek jest wyjątkowy. Zespół architektoniczny przypomina wzniesioną scenę pięknej baśni na nasypie, która jest piękna o każdej porze roku.

Teraz jest to bardzo prestiżowy obszar, w którym mało osób może sobie pozwolić na zakup mieszkania ze względu na jego wysokie koszty. Obolon przekształcił się w status kompleks mieszkaniowy, u podnóża którego znajduje się skarb – skarpa Obolonskaja, która jest pieszym.

Brązowe posągi

Tutaj można zobaczyć około 50 prac rzeźbiarskich, które stały się prawdziwym punktem dobrze wyważonego rogu. Nawet w pobliżu stacji metra "Minskaya", obok której jest Obolonskaya nasyp, wszyscy witani są przez senne małe słońce pokryte ciepłym kocem.

Goście miasta i mieszkańcy podziwiają brązowe posągi bohaterów wszystkich znanych bajków. Tu są rzeźby mistrza "Złota Rybka" w Użgorodzie, pomagający w zaspokajaniu tajemnych pragnień i "Księżniczka Froga", trzymając strzały w zębach i czekając na jej zaręczyny. Natywny legendarny bohater Kotigoroshko z bajki o tym samym imieniu jest wyprostowany z potworem. Nawiasem mówiąc, uważa się, że to było w Obolon, że bogatyrs z Kijowskiego Rus "walczył z Snake Gorynych.

Labirynt w strefie energetycznej

Obolonskaya nasyp, którego zdjęcie zaskoczy z różnych zabytków, jest uważane nie tylko za miejsce na bal. Tutaj jest strefa energetyczna, która pozwala poznać Twoje wewnętrzne pragnienia. Na nic nie polega unikalny labirynt "Podróż do siebie". Każdy, kto je przekazuje, otrzyma odpowiedzi na interesujące pytania.

W przeciwieństwie do tradycyjnego japońskiego "Ogrodu kamieni"

"Ogród Kamieni", który niedawno pojawił się na samym początku nabrzeża, wcale nie jest tradycyjnym japońskim. Nie jest przeznaczony do medytacji i nie jest spełniony przez wszystkie zasady Zen Buddyzm. Ale tutaj możesz chodzić, siedzieć z przyjaciółmi na ławeczkach i zrelaksować się z wszelkich problemów. Rozproszone ogromne bloki, na których są płyty, skąd przybywają, wyglądają dziwnie, ponieważ są otoczone ze wszystkich stron wysokimi budynkami.

Ten niezwykły pomysł zwrócił się do mieszkańców Kijowa, którzy uważają, że najpiękniejszy Obolonskaya nasyp, którego zdjęcie przekazuje swoją majestatę, zasługuje na najlepsze.

W ogrodzie przechodzą ścieżki pokryte płytkami chodnikowymi, a na nich leżą rzeźby tygrysa i orła, a także posąg syrenki. Niezwykła fontanna z trzema dziewczynami ukrywającymi się pod wodą pod parasolem jest bardzo popularna latem, kiedy zbliżają się do niej całe towarzystwa młodych ludzi. I wieczorem projekt jest pięknie podświetlony.

Pomaganie miłości Syrenka

Urocza sylwetka słodkiej małej syrenki, trzymającej powłokę morską, pomoże znaleźć partnera życiowego. Aby to zrobić, musisz dotknąć rzeźby i szczerze poprosić ją o drugą połowę. Szczęściarze nowożeńcy zawsze przychodzą tutaj, aby podziękować swojej wróżce, która dała im miłość.

To miejsce, które ładuje pozytywnie

Zdaniem lokalnych mieszkańców, nasyp Obolonskaya jest miejscem pozytywnie naładowanym, a to nie jest przypadkiem, że słońce jest prawie zawsze zadowolone z promieni. W weekendy nawet Khreshchatyk nie jest tak tłoczno, jak tutaj. To najlepsze miejsce na romantyczne spacery i sporty. Na plaży organizowane są pikniki, wielu pływa w Dniepru, starsi łapią ryby. Wieczorem odbywają się różne występy rozrywkowe i koncerty, które przyciągają wdzięcznych widzów.

Przytulny kącik, który zawsze dbają o ludzkie ręce, podziwia niesamowity widok Zatoki Obolonskiej. Spokój Tsarevshima na lustrzankę Dniepru można podziwiać od wczesnego rana do późnego wieczora. Cztery lata temu był stadion wodny, gdzie organizowane są różne konkursy i zajęcia z dziećmi.

Co jeszcze zobaczyć?

  • Dwanaście rzeźb z piaskowca, które symbolizują znaki zodiaku.
  • Aleja Musów, składająca się z ośmiu rzeźb z cementu i marmuru.
  • Rzeźba "Shar-traveler", czyli glob, siedząca na walizce z okularami.

Obolonskaya nabrzeże: jak się tam dostać?

Jedyne w każdym zakątku pogody mogą znajdować się na trasie taksówkowej ze stacji metra "Obolon", "Bohaterowie Dniepru" i "Mińskaya". Jednak miejscowi mieszkańcy polecają w ten sposób chodzić przez 10-15 minut.

Według gości w Kijowie, tu jest specjalna energia. Harmonijnie łącząc cywilizację z naturą, nasyp czeka na turystów, którzy znowu będą zafascynowani wspaniałymi widokami.