559 Shares 5026 views

Terapia tańca: Opis, historia, istota leczenia

Terapia tańca – to zupełnie wyjątkowe zjawisko. Co przedstawia? Ta linia terapii, w którym ruch i taniec promować integrację zarówno fizycznego i emocjonalnego jednostki. W metodzie tej, bogatej historii. I rzeczywiście, jest to z pewnym zainteresowaniem. Tak, że przedmiot należy zwrócić szczególną uwagę.

Na terenie obiektu

Wszyscy ludzie, przynajmniej trochę zaznajomiony z folkloru, historii i sztuki, to jest dobrze wiadomo, że taniec od wieków były integralną częścią różnych rytuałów, życia społecznego i innych praktyk. Jest to więcej niż tylko przejście do muzyki. Taniec odbywa świętą, komunikacji, tożsamość, wyraziste i funkcji rekreacyjnych. Pomógł swobodnie wyrażać siebie, komunikować się z partnerami, emocjonalnie rozładowanych i usunięte stresu fizycznego. W rzeczywistości wszystkie te cechy tańczyć niedźwiedzie dzisiaj.

Lecznicze właściwości tańca w XX wieku doprowadziły ekspertów w dziedzinie psychoterapii, aby wykorzystać je jako nową metodę leczenia. Ponadto, podczas gdy tam był modernistyczny. Taniec z gatunku stał się bardzo wyjątkowo. Po tym wszystkim, podkreśla indywidualność każdego człowieka oraz znaczenie osobiste. Pierwsze taneczne terapeuci byli tacy ludzie jak Aysedora Dunkan, Meri Vigman i Rudolfa Labana.

I, oczywiście, mówimy o przesłanek, należy zauważyć, uwagę na naukach W. Rzeszy. Osoba ta twierdziła, że wszystkie ludzkie niewypowiedzianych uczucia i emocje nie znikają. Gromadzą się one w mięśniach. I istnieje rodzaj „bloku”. Na całej terapii taniec-ruch, który sprawuje będą oznaczone uwagę później odnosi się do nauk Rzeszy. Albo raczej, w jaki sposób wytłumaczyć pracę specjalistyczną mechanizmów psychosomatycznych. Ale jej metody, jako takie, nie są wykorzystywane.

w Rosji

W naszym kraju, trend ten nie pojawił się tak dawno temu – w latach 90-tych. I początkowo nawet nie coś takiego zostało wyznaczone jako terapii tańcem. W teorii jest to, że w Rosji był pierwotnie reprezentowane jako metoda rozwoju osobistego i rozwoju. Ale w 1995 roku, pojawił się już pojęcie. A po nim – ATDT (Stowarzyszenie tańca terapii ruchowej). Jest zorganizowana w Moskwie. ATDT i jest obsługiwany przez amerykańskich, europejskich i międzynarodowych stowarzyszeń.

Teraz DMT – to niezależny kierunek w psychoterapii. I krąg jego zastosowania jest bardzo szeroki. taniec terapia ma na celu radzenia sobie ze stresem, chorobą Parkinsona, autyzm, zaburzenia pourazowe, itp

Na zasadach

Jak każde inne procedury medyczne, ten rodzaj terapii jest na podstawie pewnych zasad i przepisów. Śledzą i lekarze pracujący w tym kierunku. Istotą tej zasady jest to, że ludzkie ciało i umysł są nierozdzielne. I są one ciągle oddziałujących ze sobą. Również taniec jest postrzegany jako sposób komunikacji. I osoba zaangażowana w TDT, jest w kontakcie z partnerem i całego świata.

Kolejną ważną zasadą jest jedność myślenia, odczuwania i zachowania. Ponieważ każda zmiana w jednym aspekcie pociąga za sobą zmiany w pozostałych dwóch. W ten sposób zasada integralności objawia. Ponadto, „twist” to postrzeganie ciała, przedmiotu lub brak przedmiotu i procesu. Sama świadomość co znajduje odzwierciedlenie w wyniku, prezentując pożądany efekt. I jeszcze jedna ważna zasada – w praktyce specjalisty terapii tańcem nawiązuje do twórczych zasobów ludzkich, takich jak nieskończonym źródłem twórczej energii i witalności.

cele

Terapia tańca dla dzieci i dorosłych mających na celu osiągnięcie tego samego rezultatu. Głównym celem jest poszerzenie świadomości swojego ciała, jak również jego zdolności i możliwości. Ważne jest, że człowiek był w stanie rozwinąć zaufanie do siebie i poprawiły swoją samoocenę. Do tego robić i lekarzy zaangażowanych w rozwój ciała pacjenta, zaszczepić w nim miłość do sprawy.

Kolejnym celem jest poprawa umiejętności społecznych i integracji wewnętrznego doświadczenia. Istotne jest to, że osoba w trakcie leczenia ustanowić szczególny związek między zmianami, myśli i uczuć.

metody

Warto zauważyć, że istnieją różne grupy terapii tańcem. Głównym kliniczne. Ten typ terapii pomocniczych tworzących skuteczna pod względem leczenia symbiozie z przepisanych leków pacjentom. TDT kliniczny może trwać długo – czasem przez kilka lat. Ale wymagana sprawność. Nawiasem mówiąc, jest to szczególnie dobrze pomaga pacjentom z zaburzeniami mowy i komunikacji międzyludzkiej (tj, komunikacja). By the way, kliniczny TDT pojawiły ponad 75 lat temu.

Również jest szeroko stosowany TDT osób z problemami psychologicznymi. I ten rodzaj terapii jest dużo bardziej skomplikowana niż wcześniej wymienione. Ponieważ jej celem jest rozwiązywanie konkretnych problemów człowieka. Oraz przewody takie jak TDT w grupie z innymi pacjentami, jak również indywidualnie. Metoda ta opiera się na ogół spada psychologię analitycznej.

A jednak istnieje terapia taniec dla tych ludzi, którzy nie mają problemów, ale chcą od ich życia czegoś więcej. Na przykład, aby dowiedzieć się, z pomocą TDT jego ukryte „I”, aby znaleźć nowy sposób wyrażania siebie i zaczynają wchodzić w interakcje z innymi.

innowacja

Jak już wspomniano na początku, TDT zyskał popularność w ostatnim czasie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to innowacja. Podczas sesji z lekarzem pacjentów korzysta z możliwości, umiejętności i wiedzy, które odnoszą się do psychologii, kreatywności, sztuki, fizjologii i lecznictwie. To jest bardzo ważne. Po tym wszystkim, prawie każda choroba jest psychosomatyczne. I aż do chwili, gdy choroba zaczyna się objawiać na poziomie ciała, wydaje się w podświadomości. Oznacza to, że na poziomie psychiki.

TDT zwłaszcza dlatego, że w trakcie jego dużą uwagą nie tylko do procesów myślowych i technik rehabilitacji funkcji poznawczych, ale także ze strony fizycznej i twórczej. Oznacza to, że po prostu, wykorzystywane są obie półkule. I to jest – co jest potrzebne i harmonijną całość człowiekiem. I nie ważne jak to było, ale najbardziej niezbadane aspekt naszego świata, to ludzie współcześni. To jest jak ciało reaguje na psychikę.

korzyść

terapia taniec, którego historia jest dość ciekawa, naprawdę skuteczne. To nie mogło być lepiej, aby zminimalizować stres fizyczny i zwiększa mobilność człowieka. Jeśli wierzyć teorii osławionego Reicha, okazuje się, że bardzo muskularny „klip” jest wyeliminowane. Człowiek zaczyna się poruszać, aby wyrazić swoje uczucia i emocje w tańcu. A skumulowana energia, która została przeznaczona na utrzymanie mięśni „klipu” znajduje swoje zastosowanie.

Wartość doświadczeń artystycznych bardzo wysokie. Taniec nawet odzyskać od nieświadomych potrzeby i pragnienia, których pacjent nie może nawet domyślać. Innymi słowy, po prostu pozbywa się nimi.

Ponadto DMT – to świetny sposób na interakcję niewerbalnej. To z tego powodu, że w ostatnich latach stały się popularne zajęcia grupowe. Człowiek wchodzi w kontakt nie tylko z uzdrowicielem, ale również z innymi uczestnikami. I to jest – dodatkowe odciążenie i bardziej swobodnej atmosferze. Zajęcia grupowe znacznie poprawić stan fizyczny i emocjonalny pacjentów. A jeśli oni również są nastolatki, TDT pomaga im zwiększyć poziom samooceny i opracować bardziej pozytywny obraz własnego ciała. Kontakt z innymi członkami grupy, młodzi ludzie mogą rozbudzić nowe, nieznane wcześniej uczucia.

ruchu

Zatem metody terapii tańcem mamy za najbardziej szczegółowo. Teraz można podnieść uwagi i ćwiczenia. Wszelkie ograniczenia i nie ma ogólnie przyjętych standardów. Po tym wszystkim, jednym z celów, jak wspomniano wcześniej, jest wykazanie, wolność i kreatywność. Co najważniejsze, ruch wykonywany przez pacjenta, miały na celu zrozumienie własnych uczuć w teraźniejszości, konkretnej chwili. Jego zadanie – tańczyć, aby wyrazić swoje uczucia. I terapeuta, obserwując go, należy zrozumieć, że pacjent próbuje przekazać. Tutaj wchodzi w grę psychoanalizy. Zadaniem lekarza jest jak najdokładniej obowiązek zrozumieć zachowanie pacjenta, które pomogą zrozumieć jego problem.

Następnie uzdrowiciel z człowiekiem zaczyna rozszerzyć ograniczoną zdolność poruszania się. Tak więc udało się wyzwolić pacjenta, wysłać go przezwyciężyć kompleksy i problemy psychologiczne. Na tej i reżyserii terapii tańcem.

Ćwiczenia jest to, że na których powinniśmy skupić pacjenta podczas zajęć. Kiedy osoba „działa”, to ważne jest, aby poczuć, że jest w tej chwili czuje. A lekarz z kolei powinno pomóc mu poznać jego fizyczne odczucia. Na ostatnim etapie pacjent zwykle czuje, że jego dusza jest złączona z ciałem, i przesyła go do tańca.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Dla TDT, nie istnieją żadne bariery. Brak ograniczeń wiekowych lub ograniczenia dotyczące diagnozy. Teraz istnieją ośrodki pracy z dorosłymi i dziećmi, które biorą wszyscy ci, którzy chcą, aby pomóc uporać się z problemami osobistymi, niepokojów, lęków, osobistego kryzysu, braku zrozumienia siebie i utraty sensu życia. Musimy być żonaty i TDT.

Dla dzieci opracowane specjalne programy, które są w stanie skorygować dysharmonijne rozwój (co należy autyzm, opóźnienie rozwoju, minimalnej dysfunkcji mózgu). Dla dorosłych jest to program, aby pomóc poradzić sobie z obsesyjną przejadanie się, anoreksja i bulimia. Kiedy TDT może nawet pomóc w budowaniu relacji rodzic-dziecko.

A ludzie, którzy zdecydują się zaangażować w TDT (lub mieli to zrobić), że efekt jest. Opisany teoria potwierdzone w praktyce. A terapia może nie tylko uzupełnić energię, ale także poznać siebie, aby poczuć jej światło, unikalność i wartość dla świata, co jest potwierdzone przez wielu opinii.

szkolenie

Jak to było możliwe, aby zrozumieć, bardzo złożony i wieloaspektowy jest działalność człowieka, który ma tyle sztuki, jak terapii tańcem. Szkolenie specjalistów z tego profilu odbywa się również w kilku etapach. Sam program został stworzony w 1995 roku. Jest to jak dotąd jedyna technika, która spełnia wymogi Europejskiego Stowarzyszenia TDT. A program zapewnia uczelni takich jak Instytut Praktycznej psychologii i psychoanalizy. IPPiP znajduje się w Moskwie.

Wszyscy uczniowie w tym obszarze będą musiały nauczyć się wiele dyscyplin. Przygotowanie kompleksowej i poważne. Przez nauczanie przyciągnęło czołowych ekspertów nie tylko z Rosji, ale także z USA i Europy.

Szkolenie przyszłych terapeutów są seminaria na TDT i poradnictwa psychologicznego. Program obejmuje również nadzór. Więcej studentów przejdzie osobistej psychoterapii i praktykę kliniczną.

niuanse edukacyjne

Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to oczywiście 4-lata i przekwalifikowania, po którym studenci dać odpowiedni certyfikat. Dokument ten daje profesjonalistom prawo do prowadzenia działalności zawodowej w dziedzinie psychoterapii i, oczywiście, TDT.

O dopuszczenie trzeba utworzyć formularz i napisać esej opisowego (rodzaj twórczej konkurencji). Ponadto, każdy potencjalny student jest zobowiązany do podjęcia kurs wprowadzający w TDT. Jest to niezbędne do określenia potencjału ludzkiego dla tej działalności. W programie znalazły się podstaw tańca twórczego 10:00 i 50 – „Podstawowe tematy życiowe” grupy TDT Po ukończeniu kursu osoba jest wywiad i do szkolenia.

Nawiasem mówiąc, dzisiaj jest regionalny program szkolenia, które mogą przejść w centrum uzdrawiania sztuki i kreatywności w Ufie, aby współpracować ze wspomnianą instytucję (IPPiP).